Paplašinātā meklēšana
Meklējam sieviete.
Atrasts vārdos (4):
Atrasts vārdu savienojumos (7):
Atrasts skaidrojumos (1157):
- femme fatale "liktenīga sieviete"; pavedinoši pievilcīga sieviete.
- ovisti 17. gs. biologi, kas kļūdaini domāja, ka pieaudzis organisms jau izveidots sievietes dzimumšūnā (olšūnā).
- šķīstības josta ādas vai metāla josta, kas sedz sievietes dzimumorgānus un aizslēgta ar atslēgu.
- Sataneja adigu nartu eposa varone, Sosruko u. c. nartu māte un audzinātāja, viņu aizbildne un padomdevēja, saimniece, kuras pārziņā ir visa nartu saimniecība, ar nevīstošu skaistumu apveltīta sieviete.
- feronjēre Agrāk - šaura zelta ķēdīte ar dārgakmeni vai kameju, ko sievietes valkāja uz pieres.
- Lamaštu Akadiešu (vēst. Mezopotāmija) mitoloģijā - sieviete - dēmons ar lauvas galvu, kas uzsūta cilvēkiem slimības un nolaupa bērnus.
- plere Ākstīga, nenopietna sieviete.
- Manabozo Algonkinu (Amerika, Klinšu kalni, Kanāda) mitoloģijā - kultūrvaronis, pasaules radītājs, triksters, dzimis kā mirstīgās sievietes un rietumu vēja dēls.
- saimniece Algota sieviete, kuras pienākums ir veikt, arī pārzināt mājsaimniecības darbus ģimenē.
- trešais dzimums alternatīvs dzimuma apzīmējums, kas ir plašāks par sievietes un vīrieša vai sievišķā un vīrišķā bināro pretnostatījumu; kā sinonīmi tiek lietoti arī tādi termini kā “interseksuāls”, “nenoteikta dzimte”.
- izoimunizācija Antivielu rašanās pret tās pašas sugas cita indivīda antigēnu, piem., pretrēzus serums rodas, pārlejot rēzuspozitīvas asinis rēzusnegatīvam indivīdam, kā arī rēzusnegatīvai sievietei, kam ir grūtniecība ar rēzuspozitīvu augli.
- pārpiere Ap pieri apsiets lakatiņš sievietei.
- dispareinija Apgrūtināts vai sāpīgs dzimumakts; arī vispārīgs sievietes seksuālo traucējumu apzīmējums.
- līžņa apkārt ložņājoša sieviete.
- negods Apkaunojošs (pieviltas) sievietes tikumiskais stāvoklis.
- pēpele Apvainojoša iesauka melīgai sievietei.
- krellaine Ar krellēm rotājusies sieviete.
- krellainīša Ar krellēm rotājusies sieviete.
- Saules meita ar Sauli saistīta mitoloģiska būtne jaunas sievietes veidolā.
- seksaholiķis Ar seksu apsēsta persona (gan vīrietis, gan sieviete), ko vajā spiedīga nepieciešamība gūt baudu.
- mardagails armēņu mitoloģijā - cilvēks (parasti sieviete), kam ir spēja pārvērsties par vilku, kas naktī klīst kopā ar vilku baru, aprij līķus, nolaupa un saplosa bērnus, dienā āda tiek noslēpta un tiek atgūts cilvēka veidols, pēc septiņiem gadiem atkal kļūst par parastu cilvēku.
- Ervands un Ervazs armēņu mitoloģijā - dvīņubrāļi, kas radušies no vērša un sievietes, kura bijusi no valdnieka Aršakuni dzimtas, kuras pārstāvji izcēlušies ar milzīgu augumu, rupjiem sejas pantiem un pārmērīgu juteklību.
- Šamirama armēņu mitoloģijā - mīlas un baudkāres dieviete (pārņēmusi Asthikas un Anahitas funkcijas), Asīrijas valdniece, baudkāra sieviete, kas gribējusi iegūt par vīru Armēnijas valdnieku, kad tas nav izdevies, devusies karā pret Armēniju un pakļāvusi to uzcēla sev krāšņu rezidenci Vana ezera krastā.
- Covinara armēņu mitoloģijā - negaisa gars, zibens jeb rūsas personifikācija, attēlota kā nikna, ugunīga sieviete, kas negaisa laikā jāj pa mākoņiem ugunīgā zirgā un sūta ļaudīm gan dzīvinošo lietu, gan postošo krusu.
- uroterapija Ārstēšana ar urīnu, piem., gravidas sievietes urīna zemādas injekcijas hormonterapijas nolūkā.
- mabils Atklāti deju vakari, ko Parīzē apmeklē jaunekļi un vieglas uzvedības sievietes.
- deciduomatoze Atlobenes audu veidošanās sievietei, kas nav grūtniece.
- pindzele Ātra, kustīga sieviete.
- zibenica Ātra, strauja sieviete.
- karčavnīca Ātras dabas sieviete, kas daudz lamājas.
- karčaunīca Ātras dabas sieviete, kas daudz lamājs.
- zēvelīte Ātras dabas, viegli sadusmojama sieviete.
- šķeterniece ātri runājoša sieviete.
- makšķete Atšķirīgas krāsas svītra sievietes svārkos; daudzkrāsainas bārkstis uz šalles; vecmodīgs audums (piemēram, apakšsvārkiem).
- homogametisks Attiecīgs uz dzimumu, kurā producē viena veida gametas ar viena veida dzimumhromosomām; cilvēka homogametiskais dzimums ir sieviete (visas gametas ar X dzimumhromosomu).
- pūrs Audumu, veļas, apģērbu krājums, ko sieviete sagatavojusi nākamajai ģimenes dzīvei.
- Izīda Auglības un veselības dieviete seno ēģiptiešu mitoloģijā, laulāto uzticības aizbildne, sievietes mātes aizgādne; vēlāk arī ūdens, vēju dieviete, kuģniecības aizbildne.
- mondaine augstākās sabiedrības sieviete.
- salondāma Augstāko aprindu sieviete ar izkoptām, izsmalcinātām manierēm.
- hanuma Augstdzimusi sieviete, hana sieva.
- Vārna Austrālijas dienvidaustrumu aborigēnu mitoloģijā sieviete, kura pirmā stājās laulībā un kopā ar vīru Ērgļvanagu iedibināja laulību tradīciju.
- Mudunkala Austrālijas ziemeļu piekrastes Melvila un Batērsta salā mītošo tivu mītos - veca, akla sieviete, kas atbildīga par pirmo cilvēku ierašanos uz zemes.
- serajs Austrumzemju pils, tās iekštelpas, it īpaši bijusī sultānu pils Konstantinopolē; pils daļa, kurā dzīvoja sievietes, harēms.
- ģeiba Auša, nenopietna sieviete.
- tāpene Aušīga sieviete.
- vējslota Aušīga, nenopietna, vieglprātīga sieviete.
- žeburkača Aušīga, pļāpīga sieviete; žaburkača.
- žaburkača Aušīga, pļāpīga sieviete.
- mežala Aušīga, runā un kustībās ātra sieviete.
- šļircka Aušīga, vieglprātīga sieviete.
- spindzele Aušīga, vieglprātīga, parasti jauna, sieviete, arī meitene.
- kaika Aušīga, vieglprātīga, pārspīlēta sieviete; slinka, puišu kāra meita.
- vējkaza Aušīoga, nenopietna, vieglprātīga sieviete, meitene.
- Atosa Autonoms apgabals Halkidides pussalā Grieķijā, pareizticīgo mūku apvienības īpašums, platība - 336 kvadrātkilometri, ap 20 klosteru, kuros dzīvo \~2000 mūku (grieķi, krievi, bulgāri, serbi), teritorijā netiek ielaistas sievietes, Bizantijas laika mākslas darbi, >10000 grāmatu, liela rokrakstu kolekcija.
- bajārene Bagāta sieviete, bagāta saimniece.
- bajāriene Bagāta sieviete, bagāta saimniece.
- bajāriete Bagāta sieviete, bagāta saimniece.
- Keri un Kame bakairu cilts indiāņu (Brazīlija) mitoloģijā - dvīņubrāļi, kultūrvaroņi, kas piedzima sievietei, kas kļuva grūta pēc tam, kad netīšām norija to cilvēku kaulus, kurus bija nogalinājis viņas vīrs - jaguārs.
- Kame bakairu cilts indiāņu (Brazīlija) mitoloģijā - viens no dvīņubrāļiem kultūrvaroņiem, kas piedzima sievietei, kas kļuva grūta pēc tam, kad netīšām norija to cilvēku kaulus, kurus bija nogalinājis viņas vīrs - jaguārs
- Keri bakairu cilts indiāņu (Brazīlija) mitoloģijā - viens no dvīņubrāļiem kultūrvaroņiem, kas piedzima sievietei, kas kļuva grūta pēc tam, kad netīšām norija to cilvēku kaulus, kurus bija nogalinājis viņas vīrs - jaguārs
- WF Baltā sieviete (angļu "white female").
- baptistiene Baptistu konfesijai piederoša sieviete.
- ārlaulības bērni bērni, kas piedzimuši nekad laulībā nesastāvējušai sievietei vai kas dzimuši pēc 306 dienām, skaitot no mātes vīra nāves vai laulības šķiršanas, vai tās atzīšanas par neesošu, vai arī, ja izdarītais ieraksts par bērna tēvu ir anulēts.
- atpīlis Bērns, kas dzimis sievietei vēlākos dzīves gados.
- mēģenes bērns bērns, kas radies mākslīgās apaugļošanas ceļā, sievietes olšūnu apaugļojot ar vīrieša spermu laboratorijas apstākļos.
- ārlaulības bērns bērns, ko likums neatzīst par oficiālā laulībā dzimušu; bērns, kas piedzimis nekad laulībā nesastāvējušai sievietei vai kas dzimis pēc 306 dienām, skaitot no mātes vīra nāves vai laulības šķiršanas, vai tās atzīšanas par neesošu, vai arī, ja izdarītais ieraksts par bērna tēvu ir anulēts.
- ālava Bezbērnu sieviete.
- nahale Bezkauņa (sieviete).
- nahalka Bezkauņa (sieviete).
- bieķu Bieķu baļļa - nicīgs apzīmējums sievietei.
- pamplīža Biezi saģērbusies, satuntuļojusies sieviete.
- maksts krampji bieži psiholoģiski nosacīti maksts, iegurņa dibena un augšstilbu muskulatūras krampji, ko izraisa sievietei nevēlams dzimumakts.
- bimbala Bieži raudoša sieviete.
- ķērka Bļaustīga sieviete.
- Itubori Bororu (Brazīlijas rietumi, Bolīvija) mitoloģijā - ir sievietes un jaguāra dēls, kas saistīts ar mirušo kultu, un apmetās uz dzīvi austrumos, bet viņa dvīņubrālis Bakaroro -rietumos, tika uzskatīts, ka mirušo dvēseles dodas pie viena no viņiem.
- Bakaroro Bororu (Brazīlijas rietumi, Bolīvija) mitoloģijā - ir sievietes un jaguāra dēls, kas saistīts ar mirušo kultu, un apmetās uz dzīvi rietumos, bet viņa dvīņubrālis Itubori -austrumos, tika uzskatīts, ka mirušo dvēseles dodas pie viena no viņiem.
- euraziāts Britānijas Indijā persona, kas dzimusi vietējās izcelsmes sievietei no eiropieša.
- Milda Brīvības piemineklis Rīgā; sievietes statuja šā pieminekļa virsotnē.
- draudzīgie apmeklētāji brīvprātīgi, vēlāk apmaksāti labdarības organizāciju darbinieki, parasti vidusšķiras un augstākās šķiras sievietes, kas veltīja savu laiku to iedzīvotāju apciemošanai, kuriem nepieciešama palīdzība, lai sniegtu padomus mājsaimniecības budžeta plānošanā, bērnu audzināšanā un citu prasmju apguvē.
- Bhaišadžjaguru Budisma mitoloģijā - buda, kas mīt paradīzē, kurā viss sastāv no dārgakmeņiem, nav ciešanu un tur nedzīvo sievietes.
- matrona Cienījama vecāka sieviete, ģimenes māte.
- tenku vācele cilvēks (_parasti_ sieviete), kas izplata tenkas, runā niekus, muļķības, _reti_ tenku krājums.
- vārdamāsa Cita sieviete, kurai ir tas pats vārds.
- grūtnieču diabēts cukura diabēts, kas pirmo reizi radies sievietei grūtniecības periodā, biežāk grūtniecības vidējā trešdaļā.
- jašmaks Čadra - tradicionāls plīvurs, ar ko vīriešu klātbūtnē savu seju aizklāj musulmaņu sievietes.
- Hamsilga Čečenu un ingušu (Priekškaukāza austrumi) mitoloģijā - ļaunais gars jaunas sievietes izskatā, kas mīt kalnos vai mežos.
- daiļais Daiļais dzimums - sieviete, sievietes.
- Laņs Caihe Daoisma mitoloģijā septītais no astoņiem nemirstīgajiem, reizēm tiek attēlots kā jauna sieviete, kāds hronists izteicies divdomīgi: “Vīrietis, kas nezināja, kā būt par vīrieti”; Laņs; Laņa.
- divdzimumu būtnes daudzu tautu mitoloģijā dievi, kam piemitušas abu dzimumu, gan sievietes, gan vīrieša - iezīmes.
- dāmu deja deja, uz kuru sieviete uzlūdz vīrieti.
- auklīte Dem. --> aukle; sieviete, kas nodarbojas ar bērnu auklēšanu.
- beau dendijs; draugs (meitenei vai sievietei); _burtiski_: "skaists".
- Garangs Dienvidsudānas dinku mītos pirmais vīrietis, viņa sieva bija Abuka, pirmā sieviete, kuras dēļ cilvēkus piemeklē slimības un nāve.
- Gamajuns Dienvidu slāvu mitoloģijā - teiksmains putns ar sievietes seju un krūtīm, kurš spēja cilvēkam pareģot veiksmi un laimi.
- Ea Dievs (dažkārt sieviete) vairākās senajās Tuvo Austrumu reliģijās; babiloniešiem - ūdens un gudrības Dievs.
- Abuka Dinku (Dienvidu Sudāna) mitoloģijā - pirmā sieviete, kurai kopā ar vīru Garangu dievs ļāva katru dienu iestādīt vienu prosas graudu, taču viņa bija alkatīga un paplašināja sējumus, kādēļ zaudēja dievu atbalstu un cilvēki iemācījās sūrā darbā iegūt sev iztiku; atbildīga par nāves un slimību parādīšanos uz zemes.
- mādža Dīvaini ģērbusies (parasti veca) sieviete; pieauguša cilvēka apģērbā tērpusies meitene.
- pāris Divi dejotāji - vīrietis un sieviete.
- demoiselle Dižciltīga sieviete, jaunkundze.
- senjorita Dižciltīgu vai turīgu aprindu jauna (parasti neprecēta) sieviete (zemēs, kur runā spāņu valodā).
- madāma Dižciltīgu vai turīgu aprindu pārstāvja dzīvesbiedre; dižciltīgu vai turīgu aprindu, parasti precēta, sieviete.
- dāma Dižciltīgu vai turīgu aprindu sieviete.
- kundze Dižciltīgu vai turīgu aprindu sieviete.
- senjora Dižciltīgu vai turīgu aprindu vecāka (parasti precēta) sieviete (zemēs, kur runā spāņu valodā).
- jauktavnīca Draiska, pēc vīriešiem kāra sieviete.
- jauktuve Draiska, pēc vīriešiem kāra sieviete.
- jaukteve Draiskule, nerātne; pēc vīriešiem kāra sieviete.
- žepere Draiskulīga sieviete.
- jauktā dubultspēle dubultspēle, kurā katrā pusē piedalās vīrietis un sieviete.
- billene Dulna sieviete.
- glumda Dumja, neveikla sieviete.
- glumza Dumja, neveikla sieviete.
- pūčka dusmīga sieviete.
- niknpūce Dusmīga sieviete.
- pūcene Dusmīga sieviete.
- švirķele Dusmīga sieviete.
- uzne Dusmīga sieviete.
- dusmpūce Dusmīga, īgna sieviete, meitene.
- ellenīca Dusmīga, ķildīga, nesaticīga sieviete.
- zmeja Dusmīga, nejauka sieviete.
- pūrce Dusmīgi ņurdoša sieviete.
- purcene Dusmīgi ņurdoša sieviete.
- dekoltē Dziļš sievietes tērpa izgriezums, kas atsedz plecus, krūšu un/vai muguras augšējo daļu.
- narvasadata Dzimumakta surogāta forma, koituss starp sievietes krūtīm.
- coitus a la vache dzimumakts no aizmugures, sievietei tupot uz ceļiem.
- ekvilīns Dzimumhormons grūsnu ķēvju urīnā, kas ietekmē sievietes dzimumorgānu augšanu un aktivitāti; no estrona atšķiras ar vienu papildu divkāršo saiti.
- lesbisms Dzimumtieksme sievietei pret sievieti; sieviešu homoseksuālisms.
- lesbiskā mīlestība dzimumtieksme sievietei pret sievieti.
- lesbiānisms Dzimumtieksme sievietei pret sievieti.
- frigiditāte Dzimumtieksmes samazināšanās vai zudums sievietei; arī nespēja sasniegt orgasmu.
- Enki Ea - dievs (dažkārt sieviete) vairākās senajās Tuvo Austrumu reliģijās; babiloniešiem - ūdens un gudrības Dievs.
- žvikstele Enerģiska, veikla sieviete.
- ķerubs Eņģelis jūdaismā un kristietībā; Dieva troņa vai paradīzes vārtu sargi; spārnoti lauvas ar sievietes galvu.
- Tēzana etrusku mitoloģijā - rītausmas dieviete, kuras vārds saglabājies uz trim etrusku spoguļiem un uz mūmijas apbedīšanas plīvura, tika attēlota kā jauna, pievilcīga sieviete.
- joginī Ezoterismā sieviete, kas praktizē jogu.
- gurubhāginī Ezoterismā sievietes, kas mācās pie viena un tā paša garīgā skolotāja.
- postmenopauze Fizioloģisks periods sievietes dzīvē pēc menopauzes.
- menopauze Fizioloģisks periods sievietes dzīvē pēc menstruāciju izbeigšanās.
- merveilleuse Francijā 18. gs. beigās nosaukums sievietei, kas dūrās acīs ar pārspīlētu modi: grieķu tunikas atdarinājumu vai kupliem brunčiem.
- Marianna Francijas, īpaši Francijas Republikas, simbols - jauna sieviete ar frīģiešu kapuci.
- sievietes impotence gadījums, kad dzimumorgānu sāpīguma dēļ sieviete nav spējīga dzimumaktam.
- precinieks Gados vecāka precēta sieviete, retāk vīrietis, kas palīdz sarunāt līgavu (līgavaini).
- māte Gados vecāka sieviete (paužot laipnu, sirsnīgu attieksmi).
- senele Gados vecāka sieviete.
- pārpieris Galvas apsējs, ko sievietes sien virs pieres zem lakata, galvas auta.
- koiza Gara auguma neizskatīga sieviete.
- koizaka Gara auguma neizskatīga sieviete.
- koizika Gara auguma neizskatīga sieviete.
- škora Gara auguma sieviete.
- žeicka Gara auguma un tieva sieviete.
- slandzene gara auguma, kalsna sieviete.
- šķetra Gara kalsna sieviete.
- šāleja Gara sieviete.
- žalga Gara sieviete.
- žeiksts Gara, kalsna sieviete.
- toirene Gara, neglīta sieviete.
- žeiga Gara, neveikla sieviete.
- stols Gara, plata šalle, ko sievietes nēsā ap kaklu vai liek ap pleciem; plecu šalle.
- sleida Gara, tieva meitene vai sieviete.
- jaikstiņa Gara, tieva sieviete.
- šķesta Garas sievietes palama.
- jence Garīgi aprobežota, neveikla sieviete.
- raiška Garš lakats, ar ko sieviete sien ap galvu.
- slieka Garš, tievs cilvēks (parasti sieviete).
- labunīte Glaimojamais vārds sievietes uzrunai; mīlule.
- šļencka Gļēva vai neveikla sieviete vai ķēve.
- Ksantipe Grieķu filozofa Sokrata sieva, kuras vārds kļuvis par ļaunas un ķildīgas sievietes apzīmējumu.
- Sfinksa grieķu mitoloģijā - "žņaudzēja", briesmonis ar sievietes galvu, putna spārniem un lauvas ķermeni, viens no Ehidnas un Tīfona briesmīgajiem pēcnācējiem.
- Delfins grieķu mitoloģijā - briesmonis, pūķis, pussieviete, pusčūska, kam Pītons bija nodevis glabāšanā Zevam divkaujā izgrieztās cīpslas nolicis sargāt Zevu, bet Hermejs un Pāns nozaga cīpslas un izārstēja Zevu
- Pelijs Grieķu mitoloģijā - jūras dieva Poseidona un mirstīgās sievietes Tīro dēls, tesāliešu varonis, kas sagrāba varu Iolkā.
- Faons grieķu mitoloģijā - Lesbas iemītnieks, kas pārvedot dievieti Afrodīti, neņēma no tās samaksu, par ko viņam tika piešķirtas lieliskas zāles, kas padarīja viņu tik jaunu un skaistu, ka visas sievietes viņā iemīlējās.
- Kitairons Grieķu mitoloģijā - Plataju valdnieks, kas dievu valdniekam Zevam palīdzēja salabt ar greizsirdīgo Hēru, iesakot vadāt savos ratos pārklājā ietītu kailas sievietes figūru.
- harpijas grieķu mitoloģijā - spārnoti nezvēri (sievietes ar putna spārniem), vētras dievietes; harpijas uzskatīja par to cilvēku nolaupītājām, kuri pazuda bez vēsts.
- Pēnelope grieķu mitoloģijā - Trojas kara varoņa Odiseja sieva, kas palika uzticīga savam vīram viņa 20 gadu ilgās prombūtnes laikā; uzticīgas sievietes simbols.
- nimfa grieķu un romiešu mitoloģijā - daudzas dabas dievības, jaunas, skaistas sievietes veidolā.
- pirmslaulību grūtniecība grūtniecība sievietei, kuras laulība vēl nav noslēgta.
- akiēze Grūtniecības neiestāšanās, sievietes neauglība.
- aklēze Grūtniecības trūkums, sievietes neauglība.
- Holda Ģermāņu zemākā līmeņa mitoloģijā - sievietes tēls, kas var būt gan ļauna ragana, gan labsirdīga, baltās drānās tērpta sieviņa, kura labiem cilvēkiem nes dāvanas, bet ļaunos - soda.
- He He Sjaņgu - daoisma mitoloģijā - astotā no astoņiem nemirstīgajiem, vienīgā sieviete.
- Rādha Hindu mitoloģijā - jauna sieviete, viena no ganēm, kuru vidū uzauga dievs Krišna; "Mahābhāratā" govju gana sieva, kas pameta savu vīru un kļuva par Krišnas mīļāko.
- vidjādharas hindu mitoloģijā - pusdievu grupa, labsirdīgi gaisa gari, kas mīt starp zemi un debesīm kā Indras pavadoņi vai arī mīt ziemeļu kalnos; kopā ar kinnarām un jakšām viņi pieder pie Kuberas svītas un pārzin maģiskos rituālus, kas ļauj viņiem pēc vēlēšanās mainīt savu izskatu; viņu vīrieši ir slaveni ar savu gudrību, sievietes - ar skaistumu.
- vešja Hinduistu tantrismā sieviete, kurai "redzot kulta priekšmetus rodas seksuāla vēlme", tempļu kalpotājas, kas piedalās Šaktī un Šivam veltītajos seksuālajos rituālos; dzimumakta ar viņu tika uzskatīts par iedarbīgu mistisku līdzekli, kas spēj vīrieti tūlīt apskaidrot.
- lesbiete Homoseksuāla sieviete, kas piekopj dzimumsakarus ar sievieti; nosaukums pēc Lesbas salas Egejas jūrā.
- bajārene Iecirtīga, lielmanīga sieviete.
- bajāriene Iecirtīga, lielmanīga sieviete.
- bajāriete Iecirtīga, lielmanīga sieviete.
- bālā grēfiene iedomīga, lepna, arī vārga sieviete.
- grēfene Iedomīga, pretencioza sieviete.
- grēpene Iedomīga, pretencioza sieviete.
- grācija Iedomīga, uzpūtīga sieviete.
- ļaupete Ielasmeita, netikla sieviete.
- ļaupetene Ielasmeita, netikla sieviete.
- dulcineja Iemīļotā, mīļotā sieviete - poētisks vārds, ko Servantesa romāna varonis dons Kihots izdomāja traktiera kalponei Aldonsai, kuru viņš bija izraudzījis par savu sirdsdāmu.
- pelvimetrs Ierīce sievietes iegurņa mērīšanai.
- šakti Indiešu tantrisma rituālajā praksē - vispagodinošākais tituls sievietei, kura piedalās tantriskajos rituālos.
- pūrs Īpašums, ko sievietei, kad viņa stājas laulībā, dod vecāki vai citi piederīgie.
- Peri Irāņu mitoloģijā - ļauns dēmons sievietes izskatā, kurš spēja pārvērsties dažādos dzīvniekos; retāki ir nostāsti kuros viņa ir cilvēkam labvēlīga feja.
- Deganavida Irokēzu (ASV Oklahoma, Kanādas dienvidi) mitoloģijā - pravietis, kas dzimis no dieva mirstīgai sievietei no huronu cilts, viņam piedēvē irokēzu cilšu savienības izveidošanu un tās likumu sastādīšanu.
- Ataentsika Irokēzu (ASV Oklahoma, Kanādas dienvidi) un huronu (ASV ziemeļaustrumi) mitoloģijā - pirmā sieviete, cilvēku pirmmāte, kas dzimusi debesīs un vēlāk kļuvusi par dižena virsaiša sievu.
- sieviešu katetrs īss katetrs, piemērots sievietes urīnizvadkanālam.
- strūpene Īss un diezgan biezs priekšmets; diezgan resna maza auguma sieviete.
- blaža Izblīdusi, resna sieviete.
- zilzeķe Izglītota, bet garlaicīga sieviete.
- pasaules brūte izlaidīga sieviete, mīlas dēku meklētāja.
- šļura Izlaidīga sieviete; negatīvi vērtējama sieviete.
- grīztaka izlaidīga sieviete.
- dīde Izlaidīga sieviete.
- kulstuve Izlaidīga sieviete.
- maule Izlaidīga sieviete.
- saļeska Izlaidīga sieviete.
- šļancka Izlaidīga sieviete.
- šļaune Izlaidīga sieviete.
- šļocka Izlaidīga sieviete.
- šļure Izlaidīga sieviete.
- šterva Izlaidīga sieviete.
- sterve Izlaidīga sieviete.
- tenclava Izlaidīga sieviete.
- lampaža Izlaidīga, nekārtīga sieviete skrandainā apģērbā.
- ērzelnīca Izlaidīga, netikla sieviete.
- pļecka Izlaidīga, netikumīga sieviete.
- jauktave Izlaidīga, pēc vīriešiem kāra sieviete, arī izvirtis vīrietis.
- gruķemme Izliekta ķemme, ko sievietes sprauž matos.
- istabdirša Izlutināta jauniete, sieviete, kas vairāk mēdz uzturēties telpās, dzīvot pa māju.
- pāpaļa Izlutināta sieviete.
- kundzīte Izlutināta, slinka sieviete.
- mamma Izplūdusi sieviete.
- šķērdenīca Izšķērdīga sieviete.
- šeldere Izšķērdīga, vieglprātīga, nekārtīga sieviete.
- šeldernīca Izšķērdīga, vieglprātīga, nekārtīga sieviete.
- Mesalīna Izvirtusi sieviete.
- macuri Japāņu auglības svētki, kuros svētku dalībnieki nēsā milzīga izmāra falla veidojumus un mielojas ar konfektēm dzimumlocekļa formā, sievietes lūdz debesu iemītniekus dāvāt viņām bērniņus.
- grizete Jauna sieviete (šuvēja, cepurniece, koriste) bez stingriem tikumiem (parasti Francijā).
- jaunkundze Jauna sieviete ar pārlieku smalkām, arī kundziskām manierēm.
- tautumeita Jauna sieviete tautiskā tērpā.
- džude Jauna sieviete, džudīte, meitene.
- ballīškaza Jauna sieviete, meitene, kas mēdz (daudz, bieži) apmeklēt balles.
- džafrene Jauna sieviete.
- džofrene Jauna sieviete.
- džudīte Jauna sieviete.
- jaunuve Jauna sieviete.
- jaunava Jauna, neprecējusies sieviete.
- meiča Jauna, neprecējusies sieviete.
- meita Jauna, neprecējusies sieviete.
- zeltene Jauna, neprecējusies sieviete.
- kundzene Jauna, neprecēta sieviete; jaunkundze.
- ķerrakaza Jaunas sievietes nicīgs apzīmējums.
- līgavas māsas jaunas, neprecētas sievietes, kas īpaši pavada līgavu laulību ceremonijā, arī sagatavo tai.
- jumprava Jaunava, jaunkundze; neprecējusies sieviete.
- spintriji Jauni vīrieši un sievietes, kas piedalījās Senās Romas imperatora Tiberija rīkotajās orģijās.
- zēns Jaunietis, kas ir tuvs, mīļš kādai jaunietei, sievietei.
- puisis Jaunietis, kas ir tuvs, mīļš kādai sievietei.
- pļečka Kāda, kas staigā iepletusies un zvalstīdamās (sieviete, vista, govs).
- valka Kāds (biežāk sieviete), kas staigā apkārt un daudz pļāpā.
- ūksts Kājstarpe; pakaļa; sievietes dzimumorgāni.
- ņaipste Kalsna un vārga sieviete.
- šļicka Kalsna, gara auguma sieviete.
- dzēdzele Kalsna, novājējusi sieviete, meitene.
- merdele Kalsna, novājējusi sieviete, meitene.
- čura Kalsna, vāja sieviete.
- kārele Kārīga sieviete.
- Jūnona Katras sievietes sargātājs gars, kas atbilda vīriešu ģēnijam.
- kaulniece Kaulaina sieviete.
- ņuņe Kautrīga sieviete, kura neuzdrīkstas runāt ar svešiniekiem.
- vakarvistas Kāzu dalībnieces sievietes no līgavas puses.
- Inkari Kečvu (Peru, Ekvadora, Bolīvija) mitoloģijā - demiurgs, saules un mežonīgas sievietes dēls, kas radījis visu, kas ir uz zemes.
- kenarejas Khmeru (Kambodža, Taizeme) mitoloģijā - pa pusei sievietes, pa pusei putni, kas mīt biezos mežos un bieži pastaigājas ar smaržīgām puķēm rokās, meklē vīriešus un tos pavedina.
- šļurka Klaidone, izlaidīga sieviete.
- kulstekle Klaidone, vieglas uzvedības sieviete.
- skriet pakaļ klaji, uzbāzīgi tiekties pēc pretējā dzimuma pārstāvja (biežāk sievietei pēc vīrieša).
- žāklīte Koķetīga sieviete.
- skaistumkonkurss Konkurss, kurā notiek cīņa par skaistākās sievietes vai skaistākā vīrieša titulu.
- babka Korpulenta, paresna (parasti paveca) sieviete.
- Marija Magdalēna kristietības mitoloģijā sieviete no Galilejas, kuru bija apsēduši septiņi velni un kuru izdziedināja Jēzus Kristus.
- Ms. kundze (_lieto kopā ar uzvārdu_); šī uzrunas forma neatklāj, vai sieviete ir precējusies.
- gaspaža Kundziska sieviete.
- žabele Kustīga un jautra sieviete.
- bizenīca Kustīga, veikla sieviete, meitene vai dzīvnieks (piemēram, govs).
- banši Ķeltu (vēst. Īrija) mitoloģijā - zemākā līmeņa pārdabiskas būtnes skaistas sievietes veidolā, dažkārt uzskatīja, ka tās parādīšanās nozīmē nāvi tam, kas to ieraudzījis.
- Ogma Ķeltu mitoloģijā - dievišķas izcelsmes īru karotājs, Dagdas un daniešu sievietes dēls.
- Oisins Ķeltu mitoloģijā - karotājs un dzejnieks, varoņa Finna un Citpasaules sievietes Sadbas dēls.
- Blodeuveda Ķeltu mitoloģijā - skaista sieviete, ko no ziediem radīja burvis Mats, Gvinedas valdnieks, un viņa māsasdēls Gvidions.
- Konla Ķeltu mitoloģijā - viens no varoņa Finna līdzgaitniekiem, ko nepazīstama sieviete aizvilināja uz Citpasauli.
- silfīda Ķeltu un ģermāņu mitoloģijā - gaisa stihiju personificējoša viegla, kustīga būtne jaunas sievietes veidolā.
- iegurņa dobums ķermeņa dobums, ko norobežo iegurņa joslas skelets; tajā atrodas urīnpūslis un sievietes dzimumorgāni, caur to iet taisnā zarna un urīnizvadkanāls.
- kauša Ķildīga sieviete, arī vīrietis.
- lūputriece Ķildīga sieviete.
- Megera Ķildīga un ļauna sieviete.
- ragana Ķildīga, nesaticīga, arī nikna sieviete.
- iņ Ķīniešu daoismā viens no diviem ("iņ un jaņ" arī "iņ un jan") viens otru papildinošiem principiem: vīrietis un sieviete, debesis un zeme, siltums un aukstums.
- jaņ Ķīniešu daoismā viens no diviem (iņ un jaņ) viens otru papildinošiem principiem: vīrietis un sieviete, debesis un zeme, siltums un aukstums.
- Ņui-Va Ķīniešu mitoloģijā - Lielā dieviete - māte, ko attēloja kā čūsku ar sievietes galvu.
- lēdija Labi audzināta sieviete ar smalkām manierēm.
- ģeneratīvais vecums laika periods, kurā sievietes un vīrieši var radīt pēcnācējus.
- interģenētiskais intervāls laika posms sievietes dzīvē vai paaudzē starp secīgām dzemdībām.
- tarbača Lamuvārds (nekrietna, ķildīga sieviete).
- skrule lamuvārds cilvēkam; maza sieviete (nicinoši).
- žoža Lamuvārds neizveicīgai sievietei.
- krūka Lamuvārds resnai sievietei.
- skverna Lamuvārds sievietei vai sieviešu dzimtes dzīvniekam.
- maitānīca Lamuvārds sievietei, maita 1(3).
- sutņu kule lamuvārds sievietei.
- sātanīca lamuvārds sievietei.
- skrudze lamuvārds sievietei.
- ģēda Lamuvārds sievietei.
- kņecka Lamuvārds sievietei.
- krīpša Lamuvārds sievietei.
- lemesnīca Lamuvārds sievietei.
- stucele Lamuvārds sievietei.
- stute Lamuvārds sievietei.
- vanadze Lamuvārds sievietei.
- vanadzene Lamuvārds sievietei.
- žļecka Lamuvārds sievietei.
- slaucene lamuvārds tikumiski pagrimušai sievietei vai kādam dzīvniekam.
- kurva Lamuvārds vecai sievietei vai govij, arī vistai.
- grička Lamuvārds vecai sievietei.
- ņurka Lamuvārds vecai sievietei.
- žeicka Lamuvārds vieglas uzvedības sievietei.
- Raganu māte latviešu mitoloģijā sievietes gars, kas spēj pārvērsties dzīvniekā vai putnā.
- poliandrija Laulības forma - sievietes kopdzīve ar vairākiem vīriem; daudzvīrība.
- daudzvīrība Laulības forma - sievietes kopdzīve ar vairākiem vīriem; poliandrija.
- pāra laulība laulības forma, kurā laulības partneri ir viens vīrietis un viena sieviete; vēsturiska laulības forma, kurā laulības partneri piederēja pie dažādām dzimtām.
- concubinatus Legalizēta vīrieša un sievietes kopdzīve, pretstatā visiem gadījuma sakariem starp vīrieti un sievieti.
- kulstīkla Lempīga sieviete; netikla sieviete.
- čāčule Lempīga sieviete.
- pļucka Lempīga sieviete.
- stemple Lempīga, neveikla sieviete ar resnām kājām.
- moška Lempīga, neveikla sieviete.
- gausaliņa Lēna, gausa sieviete, meitene.
- luze Lēna, nevīžīga sieviete.
- dūdaļa Lēna, slinka meitene (sieviete).
- čūksle Lēnām runājoša sieviete.
- tribade Lesbiede; arī onanismu piekopjoša sieviete.
- lazna Ležņa, slinka sieviete, kas mīl pagulēt.
- slumpe Līderīga (arī morāli), nevīžīga (apģērbā) sieviete.
- pļurža Līderīga sieviete, mauka.
- gristauka Līderīga sieviete.
- žoicka Līderīga sieviete.
- lamma Liela auguma sieviete.
- blese Liela auguma, dūšīga sieviete.
- milka Liela auguma, neveikla sieviete.
- strīmala Liela auguma, tieva sieviete.
- loicika Liela neglīta, neveikla sieviete.
- loicka Liela neglīta, neveikla sieviete.
- žoicka Liela, gara, kalsna sieviete.
- koicka Liela, neglīta, neveikla sieviete; koicele.
- koicele Liela, neglīta, neveikla sieviete.
- ploicene Liela, neglīta, neveikla sieviete.
- ploicka Liela, neglīta, neveikla sieviete.
- pienotava Lielas krūtis (sievietei).
- Britānija Lielbritānijas alegorija no 18. gs. sākuma - sieviete ar Atēnas bruņucepuri galvā, jūru valdnieka Poseidona trijžuburi rokā un lauvu blakus.
- žāpurbānis Liels, resns cilvēks (parasti sieviete).
- dzimis Lieto, lai norādītu uz (sievietes) pirmslaulību uzvārdu.
- čaviņa Lieto, sasveicinoties ar sievieti un atvadoties no sievietes.
- Pagirnis lietuviešu mitoloģijā - mājas dievs, kas saistīts ar malšanu, dzirnakmeņiem, akmeņu kultu, vīrieši viņam ziedoja cūku, reizēm arī vērsi, sievietes trīsreiz gadā gaiļus.
- laumes lietuviešu mitoloģijā - sievietēm līdzīgas ūdens dievietes, undīnes, dzimstības , zemes dievietes, parasti viņas ir skaistas (retāk nejaukas) sievietes gariem matiem, lielām krūtīm.
- līgača Līka, veca sieviete.
- līgāča Līka, veca, runātīga sieviete.
- laulība Likumā noteiktā kārtībā noslēgta vīrieša un sievietes savienība, kas veido ģimeni un rada viņiem attiecīgas tiesības un pienākumus.
- subrete Loma, kurā attēlota jauna, ņipra, šķelmīga, asprātīga sieviete, parasti kalpone; aktrise, kuras dotības ir piemērotas šādu lomu tēlošanai.
- lūku Lūku Mača - neizveicīga sieviete.
- ārsala Ļauna vai draiska sieviete; nikna govs.
- Megaira ļauna, ķildīga sieviete.
- čūsku vecene ļauna, viltīga sieviete.
- horionepitelioma Ļaundabīgs sievietes dzimumorgānu audzējs.
- sukubs Ļauns gars, kas pēc māņticīgo ticējumiem naktīs nāk sievietes veidā pie vīriešiem un tos dažādi moka; miega dēmons sievietes izskatā.
- vakarēšana Ļaužu pulcēšanās vienkopus rudens un ziemas vakaros; Latvijā vakarētāji (viena vai vairākas saimes) pulcējās dzīvojamajā rijā vai saimes istabā, kur sievietes strādāja rokdarbus, vīrieši gatavoja un laboja darbarīkus, iedzīves priekšmetus; līdztekus darbam stāstīja pasakas, teikas, minēja mīklas, dažkārt kāds lasīja priekšā.
- mērdele Ļoti kalsna, novājējusi sieviete, meitene.
- mērdzele Ļoti kalsna, novājējusi sieviete, meitene.
- valātive ļoti klačīga sieviete
- kaza Ļoti kustīga, trakulīga, arī vieglprātīga meitene, sieviete.
- šaudīkla Ļoti kustīgs cilvēks, parasti sieviete; cilvēks, parasti sieviete, kas bieži maina dzīves vai darba vietu.
- punduraugums Ļoti mazs (cilvēka) augums (kas pieaugušam vīrietim ir mazāks par 130 centimetriem, sievietei - par 120 centimetriem).
- tauklodīte Ļoti resna, parasti maza auguma, sieviete.
- kā māsa ļoti tuva, palīdzīga, atsaucīga (sieviete).
- pleisa ļoti vieglas uzvedības sieviete.
- lauzt sirdis kā gripeles ļoti viegli savaldzināt sievietes.
- mamma Mājas saimniece, arī sieviete (parasti vecāka).
- māma Māte, - draudzīga uzruna vecākai sievietei.
- kaunuma paugurs matiņiem apaugusi tauku kārtas velve sievietes vēdera lejasdaļā virs ārējiem dzimumorgāniem.
- matriarchāts Matriarhāts - mātes, sievietes valdīšanas veids, iekārta, kurā māte ir noteicēja.
- mātainīte Maza auguma (pieaugusi) sieviete.
- čāpa Maza auguma paveca sieviete.
- pugaža Maza auguma sieviete; peguža.
- čabīte Maza auguma sieviete.
- peguža Maza auguma sieviete.
- piružīņa Maza auguma sieviete.
- špidrilka Maza auguma sieviete.
- strumpe Maza auguma sieviete.
- tuntulīte Maza auguma sieviete.
- džiekste Maza auguma, kalsna sieviete.
- džiekstene Maza auguma, kalsna sieviete.
- netārpa Maza sieviete.
- pugažiņa Maza sieviete.
- kulaciņa Maza un resna sieviete; kulace.
- kulačkiņa Maza un resna sieviete; kulace.
- kulace Maza un resna sieviete.
- kulaža Maza un resna sieviete.
- pempele maza, neveikla sieviete.
- pempaļa Maza, neveikla sieviete.
- dučka Maza, resna sieviete; ducka.
- ducka Maza, resna sieviete.
- duncka Maza, resna sieviete.
- klukaziņa Maza, sīka sieviete; kugaža.
- kuguža Maza, sīka sieviete; kugaža.
- kugaža Maza, sīka sieviete.
- vecmāte Medicīnas darbiniece (ar profesionālo augstāko izglītību), kas seko grūtniecības norisei, sniedz palīdzību dzemdībās; sieviete (tautas medicīnā), kas sniedz palīdzību dzemdībās.
- dzemdniecība medicīnas nozare, kas pētī fizioloģiskās norises sievietes organismā dzemdību laikā, kā arī grūtniecības un pēcdzemdību periodā, sniedz arī medicīnisku palīdzību grūtniecei, dzemdētājai un nedēļniecei.
- ginekoloģija Medicīnas nozare, kas pētī sievietes organisma anatomiskās un bioloģiskās īpatnības; mācība par sieviešu slimībām un to ārstēšanu.
- grūpija meitene vai sieviete, kas ceļo līdzi popmūziķiem no vienas uzstāšanās vietas uz citu cerībā tos satikt un nodibināt attiecības
- džūde Meitene, jauna sieviete.
- ķolka Meitene, jauna sieviete.
- māsiņa Meitene, jauna sieviete.
- krustmeita Meitene, jauniete, sieviete attiecībā pret savu krusttēvu (1) vai krustmāti (1).
- krustmeita Meitene, jauniete, sieviete attiecībā pret savu krusttēvu (2) vai krustmāti (2).
- tante Meitene, sieviete, draudzene.
- meituška Meitene, sieviete.
- bāba Meitene; jauna sieviete.
- dūdiņa Meitene; panaiva sieviete.
- džuse Meitene; sieviete.
- līzīte Meitene; vientiesīga sieviete; laucinieciska meitene, kas nepievērš uzmanību savam izskatam.
- mellene Melnīgsnēja sieviete.
- melnišķe Melnīgsnēja sieviete.
- melnkrēte Melnmataina sieviete.
- šatelēne Metāla josta, pie kuras 16. gs. sievietes piekāra atslēgas, lūgšanu grāmatu, vēdekli u. c.
- deniņrota Metāla rota, visbiežāk grezns riņķis, ko sieviete ievija matos; radusies bronzas laikmetā, lietota arī viduslaikos.
- dūkaņa Meža gars sievietes izskatā.
- miegaļa Miegaina, neizdarīga sieviete; miegule.
- Baltā dāma mīklains klinšu zīmējums, kurā attēlota balta sieviete, kura vada melnādaino procesiju; zīmējumu atklāja 1917. g. Brandberga (Uguns kalna) aizā Namība tuksneša malā.
- zīdeklis Mīksta materiāla, parasti gumijas, priekšmets, ko mauc uz zīdaiņu, arī mākslīgi barojamu dzīvnieku mazuļu pudelītēm; arī sievietes krūts galam līdzīgs šāda materiāla priekšmets, ko zīdainim dod zīšanas ilūzijas radīšanai.
- eiēmināts Mīkstčaulīgs, izlutināts, kļuvis sievietei līdzīgs.
- žube Mīļvārdiņš neliela auguma sievietei.
- pīpučiņa Mīļvārdiņš sievietei.
- ragana Mitoloģijā, arī reliģijā - sieviete, kurai ir pārdabisks spēks, kura prot burt (parasti saistībā ar velnu).
- nāra Mitoloģiska būtne - ūdeņu dievība, parasti daļēji sievietes, daļēji zivs veidolā.
- meita Mitoloģiska būtne (jaunas sievietes veidolā), kas parasti ir saistīta ar kādu parādību dabā.
- Veļu māte mitoloģiska būtne (parasti vecākas sievietes veidolā) - mirušo cilvēku dvēseļu aizgādne; ietver tikai negatīvo - iznīcinošo dabas spēku aspektu; dažkārt iemiesota niknā putenī, bet citkārt rādās kā baisa būtne ar dzīvniekveida pazīmēm.
- spīgana Mitoloģiska būtne jaunas sievietes veidolā, kura spīd un maldina, vilina cilvēkus; arī ragana.
- māte Mitoloģiska būtne sievietes veidolā, kas, piemēram, sargā dabas bagātības, dod laimi, auglību.
- raudzekne modele; sieviete. kas pozē māksliniekam.
- sprudze Moža, jautra sieviete.
- ringa muiža, kurā sievietes darīja visu veidu saimnieciskos darbus.
- teļaputra Muļķe; lamuvārds sievietei.
- pāķene Muļķe; nemākule; naiva sieviete.
- dūka Muļķīga, nekārtīga sieviete.
- dzose Muļķīga, vientiesīga sieviete.
- dzoss Muļķīga, vientiesīga sieviete.
- hanuma Mūsdienās pieklājības forma - musulmaņu sievietes uzruna.
- ramadāns Musulmaņu kalendārā gada devītais mēnesis, kura laikā no saullēkta līdz saulrietam musulmaņi ietur stingru gavēni; izņēmums ir vecie un slimie ļaudis, sievietes pirms un pēc dzemdībām.
- harēms Musulmaņu mājas daļa, puse, kurā mīt sievietes; tur dzīvojošo sieviešu kopums.
- burka musulmaņu sievietes apģērba konservatīvākais veids, tradicionāli visbiežāk sastopams Afganistānā, sedz visu seju, atstājot nelielu šķirbiņu acīm, lai valkātāja varētu kaut ko saskatīt, un to pašu dažreiz sedz tīkliņš.
- himara Musulmaņu sievietes apģērba sastāvdaļa, apļveida formas galvassega, kura nokarājoties sedz matus, kaklu un plecus.
- šaila Musulmaņu sievietes apģērba sastāvdaļa, gara taisnstūrveida šalle, kas apsieta ap galvu un apņemta ap pleciem; dupata.
- dupata Musulmaņu sievietes apģērba sastāvdaļa, gara taisnstūrveida šalle, kas apsieta ap galvu un apņemta ap pleciem; šaila.
- nikābs Musulmaņu sievietes apģērba sastāvdaļa, kas parasti sedz visu galvu un seju, atskaitot acis; reizēm atsegta arī daļa pieres.
- burkini Musulmaņu sievietes apģērba veids, visu ķermeni sedzošs peldkostīms, atstājot nenosegtu tikai seju.
- čadors Musulmaņu sievietes apģērbs, garš apmetnis, ko tradicionāli valkā Irānā, augums ir apsegts, seja redzama.
- džilabs Musulmaņu sievietes virsdrēbju paveids, kas sedz visu ķermeni, atskaitot plaukstas un pēdas; seju šo drēbju valkātājas aizsedz ar citu plīvuru.
- sievdienas Mūža posms, kad sieviete ir apprecējusies; sievasdienas.
- sievasdienas Mūža posms, kad sieviete ir apprecējusies.
- rebozo Nacionālais apģērbs Meksikā, kuru sievietes lieto kā galvas segu, apmetni, apģērba sastāvdaļu, kā saini dažādu lietu parnēsāšanai gan uz galvas, gan uz muguras, arī bērna pārnēsāšanai, kā šūpuļtīklu, arī kā segu vai galdautu.
- grietiņa Naiva meitene vai sieviete.
- aitīna Naiva, vientiesīga, neapķērīga, aprobežota meitene, sieviete.
- ķerstakla Ne pārāk uzticīga sieviete.
- zoss Neattapīga, nesaprātīga sieviete; neattapīgs cilvēks.
- noska Neattapīga, netīrīga sieviete.
- zliņa Neattīstīta sieviete.
- draņķe Nederīga, nelietīga (lamuvārds sievietei un mājlopam).
- švarba Neglīta sieviete.
- babuliene Neglīta, nemoderni ģērbusies sieviete.
- grebēze Neglīta, veca sieviete.
- velnauka Negodīga, nejauka sieviete.
- velnuška Negodīga, nejauka sieviete.
- kūka Neizskatīga, nesimpātiska, parasti paveca, sieviete.
- kukaža Neizskatīga, nevīžīgi ģērbusies sieviete.
- čāba Neizveicīga, neveikla sieviete.
- ellespagale Nejauka, nesaticīga sieviete.
- kulstavnīca Nekārtīga sieviete, kas kuļas ap vīriešiem.
- blozga Nekārtīga sieviete; nevīža.
- luza Nekārtīga sieviete.
- šlucka Nekārtīga sieviete.
- ļocka Nekārtīga, izlaidīga sieviete.
- elles vecene nekārtīga, netīrīga sieviete.
- plancka Nekārtīga, nevīžīga sieviete; arī vieglprātīga, izlaidīga sieviete.
- ploiza Nekārtīga, nevīžīga sieviete; arī vieglprātīga, izlaidīga sieviete.
- ploncka Nekārtīga, nevīžīga sieviete; arī vieglprātīga, izlaidīga sieviete.
- slocka Nekārtīga, nevīžīga sieviete; arī vieglprātīga, izlaidīga sieviete.
- sloncka Nekārtīga, nevīžīga sieviete; arī vieglprātīga, izlaidīga sieviete.
- šļara Nekārtīgi ģērbusies sieviete.
- šļauna Nekārtīgi saģērbusies sieviete.
- pluncka Nekārtīgi saģērbusies un nobridusies meita; neuzvedīga, nekārtīga sieviete; nevīža.
- grecele Nekopta, izspūrusi, izlaidīga sieviete.
- čenkstere Neliela auguma sieviete.
- lieģine Neliela auguma slaida sieviete.
- buduārs Neliela, grezna (bagātas sievietes) istaba tuvāko paziņu pieņemšanai.
- ķīlaks Neliels priekšauts virs sievietes svārkiem.
- mīstavnīca Nemierīga sieviete vai govs.
- skrabulene Nemierīga, trokšņaina sieviete.
- špidilka Nenopietna, vieglprātīga meitene, sieviete.
- špidrilka Nenopietna, vieglprātīga meitene, sieviete.
- galaktakrāzija Nenormāls sievietes piena sastāvs.
- nejauce Nepatīkama, riebīga sieviete.
- vītra Nepatstāvīgs vīrietis (arī šāda sieviete).
- stocka Nepieklājīga un netikimīga sieviete.
- dimma Nepieklājīga un rupji runājoša sieviete.
- jaunkundze Neprecējusies (parasti jauna) sieviete.
- pussieva Neprecējusies sieviete, kurai ir bērns.
- meitas bērns neprecētas sievietes bērns, ko baznīca neatzina par oficiālā laulībā dzimušu.
- atkakle Nerātne sieviete.
- bļauška Nesaticīga, bļaustīga sieviete.
- spertavnīca Nesaticīga, kašķīga sieviete.
- ellenieca Nesaticīga, ķildīga sieviete; nepaklausīgs dzīvnieks.
- svilaste Nesavaldīga sieviete.
- veģma Nesimpātiska sieviete; neglīta sieviete.
- stalaža Nesimpātiska sieviete.
- vobla Nesimpātiska sieviete.
- klucka Nesimpātiska, uzbāzīga (biežāk veca) sieviete.
- nealkohola steatohepatīts neskaidras etioloģijas aknu iekaisums, histoloģiski atgādina alkohola izraisīto hepatītu, bet novēro slimniekiem, kas alkoholu nelieto, bieži slimo korpulentas sievietes, kam ir insulīnneatkarīgais cukura diabēts.
- kritusi sieviete netikla sieviete.
- maistuļa Netikla sieviete.
- maukaļa Netikla sieviete.
- slampa Netikla, izlaidīga sieviete; padauza.
- mauka Netikla, izvirtusi sieviete; ielasmeita.
- plaska Netikla, izvirtusi sieviete; palama.
- sterva Netikumīga sieviete; prostitūta.
- slancka netikumīga un pļāpīga sieviete.
- slane Netikumīga un pļāpīga sieviete.
- izvalka Netikumiska sieviete.
- valstele Netikumiska sieviete.
- salope Netīra un izlaidīga sieviete.
- slemete netīrīga sieviete.
- graule Netīrīga sieviete.
- ļapatka Netīrīga sieviete.
- lēkšķe Netīrīga sieviete.
- ļēpata Netīrīga sieviete.
- melluška Netīrīga sieviete.
- močka Netīrīga sieviete.
- šļecka Netīrīga sieviete.
- šņorka Netīrīga sieviete.
- snuotine Netīrīga sieviete.
- čočīna Netīrīga veca sieviete, kas nestrādā.
- bļecka Netīrīga, nekārtīga sieviete.
- bleska Netīrīga, nekārtīga sieviete.
- lešķene Netīrīga, nekārtīga sieviete.
- plocka Netīrīga, nevīžīga sieviete; arī neveikla sieviete (ar neglītu gaitu).
- loska Netīrīga, nevīžīga sieviete.
- ploska Netīrīga, nevīžīga sieviete.
- sutra Netīrīga, nolaidīga sieviete; ilggulētāja.
- lupatlancka Netīrīga, skrandaina sieviete.
- piružīņa Neuzvedīga sieviete.
- žūla Neuzvedīga sieviete.
- tožiņa Neveikla (vecāka) sieviete.
- šļuncka Neveikla gara auguma sieviete; arī nekārtīga, nevīžīga gara auguma sieviete; šļoncka.
- čūna Neveikla sieviete.
- kamsala Neveikla sieviete.
- šļoncka Neveikla, gara auguma sieviete; arī nekārtīga, nevīžīga gara auguma sieviete.
- trīne Neveikla, neizdarīga sieviete.
- lebeze Neveikla, nekārtīga, slinka sieviete.
- čuža neveikla, netīrīga sieviete.
- toška Neveikla, tūļīga sieviete, kam neveicas darbi; arī nekārtīga sieviete; tūļa.
- čabata Neveikla, tūļīga sieviete.
- dūzene Neveikla, tūļīga sieviete.
- kleša Neveikla, tūļīga sieviete.
- lataka neviesmīlīga, vēsa sieviete.
- čaba Nevīžīga sieviete; neveikls, lācīgs cilvēks.
- pļocka Nevīžīga sieviete.
- žalga Nevīžīga sieviete.
- mačka Nevīžīga, izlaidīga sieviete; prasta sieviete.
- slane Nevīžīga, nolaidīga, slinka sieviete.
- paslampa Nevīžīgi ģērbusies sieviete.
- kulašiņa Nicīga iesauka sievietei.
- kulašķena Nicīga iesauka sievietei.
- karažiņa nicīgs apzīmējums (vājai) jaunai sievietei.
- žākare Nicīgs apzīmējums sievietei; žākara.
- āslaka Nicīgs apzīmējums sievietei.
- čakažiņa Nicīgs apzīmējums sievietei.
- čaučalīte Nicīgs apzīmējums sievietei.
- cucaliņa Nicīgs apzīmējums sievietei.
- dūdaliņa Nicīgs apzīmējums sievietei.
- karaža Nicīgs apzīmējums sievietei.
- ķikuzīte Nicīgs apzīmējums sievietei.
- kūlažiņa Nicīgs apzīmējums sievietei.
- pampara Nicīgs apzīmējums sievietei.
- žākara Nicīgs apzīmējums sievietei.
- zapa Nicīgs apzīmējums sievietei.
- dūze Nicinoša iesauka sievietei.
- lužka Nicinoša palama sievietei.
- nurga Nicinoša palama sievietei.
- pļoza Nicinošs apzīmējums sievietei; pļorza.
- pļorza Nicinošs apzīmējums sievietei; pļoza.
- pupužiņa nicinošs apzīmējums sievietei.
- čunčelīte Nicinošs apzīmējums sievietei.
- ķikala Nicinošs apzīmējums sievietei.
- ķikalīte Nicinošs apzīmējums sievietei.
- vārna Nicinošs apzīmējums vecākai sievietei.
- labermane Nicinošs sievietes apzīmējums.
- instašmara nievājošs apzīmējums _Instagramā_ populārai sievietei un influencerei.
- činkaliņa Nievājošs apzīmējums sievietei.
- pusgove Nievājošs salīdzinājums sievietei.
- kluga Nievīgs apzīmējums sievietei vai govij.
- karva Nievīgs apzīmējums sievietei.
- šļebicka Nīkulīga sieviete.
- kanēfore No akmens taisīts sievietes tēls ar grozu virs galvas; antīkā arhitektūrā dažkārt atvieto kolonnu vai pīlāru.
- matrona No brīviem vecākiem dzimusi, likumiskā laulībā esoša cienījama sieviete (senajā Romā).
- kukažiņa No vecuma salīkusi sieviete; kukaža.
- kukaža No vecuma salīkusi sieviete; kukažiņa.
- pidžama no vieglas drānas šūtas platas bikses, ko valkā vīrieši un sievietes (Indijā, Irānā).
- irka Nolaidīga sieviete.
- služa Nolaidīga sieviete.
- kurva Nolaidīga, nevīžīga sieviete; arī kā lamuvārds.
- plucka Noplukusi sieviete.
- epizio- Norāda uz sievietes ārējiem dzimumorgāniem.
- hipergāmija norma, saskaņā ar kuru tēvam jāizprecina sava meita vīrietim ar augstāku statusu (zemāka sociālā slāņa sievietes laulība ar vīrieti no augstāka sociālā slāņa).
- blūžga Nosmērējusies sieviete.
- blūzga Nosmulējusies sieviete; nepatīkams cilvēks.
- ģiltine Novājējusi sieviete (kā lamuvārds).
- maigule Omulīga, apaļīga sieviete.
- pusburve pa pusei burve (ļauna sieviete).
- pusragana Pa pusei ragana, sieviete ar dažādām prasmēm, ko apkārtējie neizprata.
- pākste Pakaļa; sievietes dzimumorgāni.
- karāties brunčos pakļauties kādai sievietei, būt atkarīgam no kādas sievietes.
- kārties brunčos pakļauties kādai sievietei, kļūt atkarīgam no kādas sievietes.
- klampa Palaidnīga sieviete.
- žebere Palaidnīga, trakulīga meitene; vieglprātīga, neuzticīga sieviete; dumjš cilvēks.
- mātīte Palaistuve; netikla, nekārtīga sieviete.
- šķērsts palama darbīgai sievietei.
- piricka Palama sievietei un aitai.
- plida Palama sievietei.
- pļirka Palama sievietei.
- bauka Palama vecai sievietei vai vecai govij.
- pļerra Palama vecākai sievietei.
- bābele Paliela meitene; arī sieviete, sieviņa.
- masturbācijas instrumenti palīglīdzekļi, ar kuriem tiek izdarīta pašapmierināšanās, kā piem., vibrators, ko sievietes ievada makstī dzimumlocekļa vietā.
- piegulēt Panākt, ka (sieviete, parasti neprecēta) nonāk intīmās attiecībās (ar kādu), arī nokļūst grūtniecības stāvoklī.
- iegūt sirdi un roku panākt, ka (sieviete) iemīl un ir ar mieru apprecēties.
- iegūt roku panākt, ka (sieviete) ir ar mieru apprecēties.
- uztaisīt bērnu panākt, ka (sieviete) nonāk grūtniecības stāvoklī.
- lauka Panīkusi sieviete.
- plurza Panīkusi sieviete.
- skaistuma karaliene par visskaistāko atzītā sieviete (svētkos, sarīkojumā, speciālā konkursā); tituls, ko (parasti ievēlot) piešķir šādai sievietei
- virilisms Parādība, kad sievietei parādās sekundārās vīrišķās dzimumpazīmes (ūsas, bārda, zema balss).
- kuvāde Paraža, saskaņā ar kuru dzemdētājas sievietes vīrs ievēro vairākus rituālus aizliegumus un nereti imitē dzemdības.
- pārsieviete Pārcilvēciska sieviete.
- stečka Paresna, maza auguma, neveikla sieviete,.
- debessbrūte Pārlieku reliģioza sieviete.
- dāmīte Pārspīlēti moderna meitene vai sieviete.
- čičisbejs Pastāvīgais pavadonis bagātai, dižciltīgai sievietei (16.-18. gs. Itālijā); arī precētas sievietes mīļākais.
- eskortserviss Pavadoņserviss, nodrošina sievietei vai vīrietim attiecīga dzimuma pavadoni dažādu pasākumu apmeklēšanai u. tml.
- hemofilija Pavājināta asins recēšana, iedzimta slimība, ar ko slimo gandrīz tikai vīrieši, bet slimību uz nākamo paaudzi pārnes sievietes, kuras pašas parasti neslimo.
- buoba Paveca sieviete.
- čiekste Paveca, grumbaina sieviete.
- čiekstena Paveca, grumbaina sieviete.
- čiekstene Paveca, grumbaina sieviete.
- čieksta Paveca, vāja sieviete.
- ķoķa Pavecāka sieviete; tante.
- pusvecene pavecāka sieviete.
- ķotka Pavecāka sieviete.
- svempele Pavirši saģērbusies, netīrīga sieviete.
- tanta Pazīstama vai svešāka sieviete attieksmē pret bērniem (bērnu valodā, sarunā ar bērniem); tante.
- menstruācija Periodiska regulāra dzemdes asiņošana, ko izraisa cikliskas fizioloģiskas pārmaiņas sievietes organismā.
- kurtizāne Pērkama eleganta sieviete, kurai ir labvēļi augstākajā sabiedrībā.
- lorete Pērkama sieviete Parīzē, atšķiras ar zināmu eleganci un smalkāku uzvešanos.
- voyeur Persona, kas gūst seksuālo apmierinājumu, skatoties, kā citi nodarbojas ar seksu, novērojot, kā izģērbjas sievietes u. tml.; lūriķis.
- cjocja Pieaugusi sieviete; tante (bērnu valodā).
- defeminācija Pieaugušas un attīstītas sievietes sekundāro dzimumpazīmju zudums un mazināšanās.
- defeminizācija Pieaugušas un attīstītas sievietes sekundāro dzimumpazīmju zudums vai mazināšanās.
- ģeķīgas jaunavas piecas jaunas sievietes kādā Jēzus līdzībā (Mat. 25), kas (pretēji piecām gudrajām jaunavām) neielēja eļļu savās lampiņās, kad pa nakti grasījās satikties ar līgavaiņiem.
- belle laide pievilcīga neglīta sieviete.
- čokstere Pikta sieviete.
- pumpure pilnībā neizaugusi (maza auguma) sieviete.
- PMS Pirmsmenstruālais sindroms - specifiska sievietes organisma reakcija, kas parādās apmēram piecas dienas pirms menstruācijām, kad strauji krītas estrogēna līmenis un strauji pieaug progesterona līmenis.
- marote Plastisks sievietes galvas atdarinājums, ko izliek logā modistes, frizieri u. tml.
- muliebrija Plašākā nozīmē - viss, kas attiecas uz sievietes fizioloģiju.
- Marija plaši izplatīts sievietes vārds.
- plančka Pļāpa, panīkusi sieviete.
- šķiltava Pļāpa; nenopietna sieviete.
- svirka pļāpīga sieviete, tukša pļāpa.
- pasakķesele Pļāpīga sieviete; arī tenkotāja; pasaktaša.
- pasaktaša Pļāpīga sieviete; arī tenkotajā.
- kladzene Pļāpīga sieviete; pļāpa.
- ļerpata Pļāpīga sieviete; pļāpīgs cilvēks.
- badadzegoze Pļāpīga sieviete; tenkotāja (kas savā runā samērā bieži mēdz pieminēt ko nevēlamu).
- badadzeguse Pļāpīga sieviete; tenkotāja (kas savā runā samērā bieži mēdz pieminēt ko nevēlamu).
- badadzeguze Pļāpīga sieviete; tenkotāja (kas savā runā samērā bieži mēdz pieminēt ko nevēlamu).
- badadzegūze Pļāpīga sieviete; tenkotāja (kas savā runā samērā bieži mēdz pieminēt ko nevēlamu).
- baddzegoze Pļāpīga sieviete; tenkotāja (kas savā runā samērā bieži mēdz pieminēt ko nevēlamu).
- baddzeguse Pļāpīga sieviete; tenkotāja (kas savā runā samērā bieži mēdz pieminēt ko nevēlamu).
- baddzeguze Pļāpīga sieviete; tenkotāja (kas savā runā samērā bieži mēdz pieminēt ko nevēlamu).
- baddzegūze Pļāpīga sieviete; tenkotāja (kas savā runā samērā bieži mēdz pieminēt ko nevēlamu).
- salašņdārta Pļāpīga sieviete; tenkotāja.
- bādmodere Pļāpīga sieviete.
- bāpmodere Pļāpīga sieviete.
- bezgale Pļāpīga sieviete.
- bluzga Pļāpīga sieviete.
- čība Pļāpīga sieviete.
- larba Pļāpīga sieviete.
- lauška Pļāpīga sieviete.
- leska Pļāpīga sieviete.
- ļeska Pļāpīga sieviete.
- plurica Pļāpīga sieviete.
- švipaste Pļāpīga sieviete.
- švipste Pļāpīga sieviete.
- tērkšķele Pļāpīga sieviete.
- tirgussieva Pļāpīga sieviete.
- skalene pļāpīga un kašķīga sieviete.
- tošņa Pļāpīga veca sieviete.
- kakaža Pļāpīga, neglīta, nekārtīgi ģērbusies sieviete.
- čabiņa Pļāpīga, vieglprātīga sieviete.
- duņa Prasta sieviete.
- ģimenes cilvēks precējies vīrietis, retāk precēta sieviete.
- sieva Precēta sieviete attiecībā pret savu vīru; dzīvesbiedre.
- dzīvesbiedre Precēta sieviete attiecībā pret savu vīru; sieva.
- sievkārta Precētas sievietes stāvoklis; precētu sieviešu grupa.
- mātīši Precētas sievietes, mātes.
- sievgājums Precētas sievietes.
- iet tautās precēties (sievietei).
- savedējs Precību starpnieks; arī starpnieks (parasti savtīgs) vīrieša un sievietes intīmā tuvināšanā.
- tribadisms Pretdabiska dzimumtieksme sievietei pret sievieti.
- dzemdībpalīdzība Profilaktorisku un ārstniecisku pasākumu sistēma sievietes veselības aprūpei grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā, kā arī jaundzimušo veselības aprūpei pirmajās dzīves dienās.
- šļuška prostitūta, slikta sieviete.
- mauķele Prostitūta; izlaidīga sieviete.
- šļuha Prostitūta; izlaidīga sieviete.
- šķirba Prostitūta; izlaidusies sieviete.
- evirācija Psihisks traucējums, kad vīrietim šķiet, ka viņš ir sieviete.
- fallocentrisms psihoanalīzes virziens, kas gan vīrieša, gan sievietes psihi tiecās skatīt caur vīrišķo dzimumdziņu prizmu; pārspīlēts uzsvars uz fallisko simboliku.
- madelonete Publiska sieviete, kas klosterī nožēlo savus grēkus.
- hiposomija Pundura augums (vīrietim zem 150 cm, sievietei zem 138 cm).
- krustmāte Radiniece (piemēram, tēva vai mātes māsa); sieviete attiecībā pret bērnu vai gados ievērojami jaunāku cilvēku.
- vellata Ragana; velna apsēsta sieviete, tāda, kas spēj pārvērsties, mainīt savu veidolu.
- jaunavīgs Raksturīgs jaunai sievietei.
- pinkšķu līze raudulīga sieviete.
- naudene Raudulīga sieviete.
- mēnešziedi Regulāri ikmēneša asiņaini gļotaini izdalījumi no dzemdes sievietes dzimumbrieduma periodā; menstruācija.
- vāmačara Reliģiska ceremonija senāk austrumos, kurā izmantoja "vīnu, sievietes un dziesmas", lai iemācītu reliģijas sekotāju atbrīvoties no kaislībām.
- trēba Resna un slinka sieviete.
- beka Resna, izplūdusi sieviete.
- tramba Resna, neveikla sieviete.
- blauza Resna, nevingra sieviete.
- baļļa Resns cilvēks (parasti sieviete).
- dampis Resns cilvēks (parasti sieviete).
- feja Rietumeiropas tautu, gk. ķeltu un romāņu zemākā līmeņa mitoloģijā - pārdabiskas sieviešu kārtas būtnes, burves, kas dzīvo mežos, avotos u. tml., tās parasti ir skaistas, jaunas sievietes, dažreiz arī spārnotas, kas pavada laiku jautrībā un dejās, spēj parādīties arī dažādos veidolos, pret cilvēkiem mēdz būt gan labvēlīgas, gan arī ļaunas.
- Audēji Rīgas amatnieku cunfte, pirmie statūti zināmi no 1458. g., 1625. g. statūti izdoti latviešu valodā, jo vairākums cunftes locekļu bija latvieši, cunftē ietilpa ne tikai vīrieši, bet arī sievietes - meistaru atraitnes.
- argha Rituālais trauks, parasti sievietes ģenitāliju formā, ko izmanto upurēšanas rituālos, aplaistot svētos priekšmetus un attēlus.
- Matūta Romiešu mitoloģijā - sieviešu aizgādne, dieve, kuras svētku - Matrāliju - laikā sievietes nesa uz templi savu māsu bērnus un aizlūdza par tiem.
- Māter Mātūta romiešu mitoloģijā - sieviešu dieviete, kurai par godu 11. jūnijā tika svinēti Matrāliji, kuru laikā sievietes aizlūdza par savu māsu bērniem.
- eternitāte Romiešu mūžības personifikācija, bieži attēlota sievietes veidā.
- minores Romiešu tiesībās personas, kas sasniegušas 14 g. (vīrieši) vai 12 g. (sievietes) vecumu, bet nav vēl 25 g. veci.
- šaibrālis Runā minētās sievietes brālis; šās brālis.
- šaidēls Runā minētās sievietes dēls; šās dēls.
- šaibrūgāns Runā minētās sievietes līgavainis; šās līgavainis; šaibrūtgāns.
- šaibrūtgāns Runā minētās sievietes līgavainis; šās līgavainis.
- šaimāsa Runā minētās sievietes māsa; šās māsa.
- šaimāte Runā minētās sievietes māte; šās māte.
- šaimeita Runā minētās sievietes meita; šās meita.
- šaipuika Runā minētās sievietes puika; šās puika.
- šaireiza Runā minētās sievietes reize (ko darīt); šās reize.
- šaiskuķis Runā minētās sievietes skuķis; šās skuķis.
- šaitēvs Runā minētās sievietes tēvs; šās tēvs.
- šaiveči Runā minētās sievietes vecāki; šās vecāki.
- šaivīrs Runā minētās sievietes vīrs; šās vīrs.
- biarhāts Sabiedriskās iekārtas mūsdienu forma, kas nomainīja patriarhātu, raksturīga sievietes un vīrieša vienlīdzība sabiedrības un ģimenes dzīvē.
- greste Sačākstējusi, neizskatīga sieviete.
- grezele Sačākstējusi, neizskatīga sieviete.
- skābule saīgusi sieviete.
- viebaļa Saīgusi sieviete.
- iet meitās saka par vīrieša ciemošanos pie sievietes.
- uzmest degunu saka, ja kāds (parasti sieviete) izrāda nepatiku, apvainojas, sadusmojas.
- podiņš piededzis saka, ja neprecētai sievietei iestājusies grūtniecība.
- ķerties ap kaklu saka, ja sieviete (parasti uzbāzīgi, nekautrējoties) tiecas pēc pretējā dzimuma pārstāvja.
- krist ap kaklu saka, ja sieviete (parasti uzbāzīgi, nekautrējoties) tiecas pēc pretējā dzimuma pārstāvja.
- nu ir aste zem bluķa saka, ja sieviete bērnu dēļ ir saistīta pie mājas, arī, ja kāds ir ļoti aizņemts, ir maz brīva laika.
- kā vālodze saka, ja sieviete ir veikla runātāja, _arī_ dziedātāja.
- zviedz kā ķēve saka, ja sieviete ļoti skaļi smejas.
- kamana Salīkusi sieviete.
- fūrija Saniknota, ļauna sieviete.
- kohabitācijas sāpes sāpes, kas var rasties vīrieša vai sievietes dzimumorgānu apvidū dzimumakta laikā; sievietei cēlonis var būt iekaisums intīmajā apvidū vaivēdera lejasdaļā, kā arī traucējumi maksts mitrināšanā; vīriešiem visbiežāk mēdz būt sāklinieku, sēklinieku piedēkļu vai prostatas iekaisumi vai priekšādas sašaurinājums.
- prādēne Saprātīga sieviete.
- Cesaira Saskaņā ar "Grāmatu par Īrijas iekarošanu" sieviete, Noasa dēla Bita meita, kuras vadībā pirmā cilvēku grupa apmetās Īrijā četrdesmit dienas pirms Bībelē aprakstītajiem grēku plūdiem, viņa un visi viņas sekotāji gāja bojā, dzīvs palika tikai viņas vīrs Fintans mak Bohra.
- sabīniešu nolaupīšana saskaņā ar leģendu romieši kopējos svētkos atņēma sabīņiem viņu sievietes, tas izraisīja karu, kā rezultātā pakļāva sabīņus.
- buģene Satuntuļojusies sieviete.
- čavainīte Satuntuļots bērns vai veca sieviete.
- ļeku Savienojumā "ļiku ļeku" lieto, lai aprakstītu skrejošas sievietes krūšu kustības.
- ļiku Savienojumā "ļiku ļeku" lieto, lai aprakstītu skrejošas sievietes krūšu kustības.
- metatropisms Seksuālās attiecības, kur sievietei aktīva, vīrietim pasīva loma.
- seksbumba Seksuāli ļoti pievilcīga sieviete.
- madonna Sena itāliešu sievietes uzrunas forma, arī cieņas izteikšanas forma.
- kokošņiks Sena precētas krievu sievietes galvassega, ko nēsāja svētkos (gk. ziemeļu guberņās), raksturīga sekstveida forma, darināja no cieta materiāla, rotāja ar brokātu, pozamentu, stikla zīlītēm, pērlēm, lietots līdz 19. gs.
- hetēra senajā Grieķijā - izglītota, neprecējusies sieviete ar neatkarīgu dzīvesveidu; kurtizāne vai prostitūta.
- stuprata Senajā Romā laulības pārkāpēja (sieviete).
- eumenīdas Senajiem grieķiem atriebējas sievietes, cits apzīmējums erīnijām.
- gurgandine Senāk ņieburs; vēlāk - paklīdusi sieviete, ielas meita.
- sfinksa Senās Grieķijas mitoloģijā - būtne ar spārniem, lauvas ķermeni un sievietes galvu un krūtīm.
- hiērodūli Senatnē vergi, kas kalpoja svētnīcās un skaitījās par dievu īpašumu; dažos austrumu kultos un Korintā sievietes šajās statusā kalpoja sakrālai prostitūcijai.
- amacone Sengrieķu mitoloģijā - kareivīga sieviete (Melnās jūras piekrastes sieviešu cilts piederīgā).
- amazone Sengrieķu mitoloģijā - kareivīga sieviete (Melnās jūras piekrastes sieviešu cilts piederīgā).
- sirēna Sengrieķu mitoloģijā - mītiska būtne (daļēji sievietes, daļēji putna vai zivs veidolā), kas ar savām dziesmām ievilinājusi jūrasbraucējus bīstamās vietās un izraisījusi to bojāeju.
- Ahalja Senindiešu mitoloģijā - riši Guatamas sieva, gudra un askētiska sieviete.
- keira Senindiešu traktātos par mīlestību oroģenitālo kontaktu vispārināts nosaukums, nešķirojot vīrieša un sievietes lomu.
- kaporess Sens jūdaisma rituāls naktī pirms Jomkipura svētkiem: vīrietis gaili (sieviete vistu) trīs reizes apļo sev virs galvas, vienlaikus trīs reizes atkārtojot speciālu lūgšanu, pēc tam putnu nokauj un gaļu apēd naktī pēc Jomkipura.
- kadina Sieva, sieviete; sultāna sieva.
- mačka Sieva; sieviete.
- Zaļā jumprava sieviešu kārtas gars latviešu mitoloģijā, kas pa naktīm rādās vecās pilīs un traucē naktsmieru; tas ir varmācīgi nogalinātas vai priekšlaicīgi mirušas sievietes tēls, kas cilvēkiem redzams zaļā ietērpā.
- nāmats Sieviešu tautastērpa piederums, iegarens, četrstūrains linauts, ko Rucavas novadā sievietes tin ap galvu.
- bērnu saņēmēja sieviete (parasti bez speciālas medicīniskās izglītības), kas palīdz dzemdībās.
- dāma sieviete (parasti eleganta, izskatīga).
- sure sieviete ar izspūrušiem, pinkainiem matiem.
- supersieviete Sieviete ar pārcilvēka īpašībām; izcila, varonīga sieviete, kas apveltīta ar tādām īpašībām, kas viņu padara neuzvaramu, neatvairāmu u. tml.; sieviete ar izciliem fiziskiem dotumiem.
- grande dame sieviete ar smalkām, aristrokrātiskām manierēm un tādu pašu ārieni (parasti ieņem augstu stāvokli).
- Ievas meita sieviete kārdinātāja; sieviete.
- sieviska sieviete, arī ragana.
- krodziniece sieviete, kas apkalpo viesus vietās, kur pārdod alkoholiskus dzērienus
- šķeterniece sieviete, kas ar puišiem jaucas.
- pērkama sieviete sieviete, kas atdodas kādam par maksu.
- sprēgala sieviete, kas ātri satraucas un pauž emocijas skaļi uzvedoties.
- zakonneica sieviete, kas atteikusies no pasaulīgās dzīves.
- pidelaste sieviete, kas bieži skraida apkārt pa citu mājām.
- nācēja sieviete, kas ir ar mieru precēties ar kādu
- iznēsātājmāte Sieviete, kas iznēsā citas sievietes apaugļoto olšūnu; surogātmāte.
- saimniece Sieviete, kas nodarbojas ar mājsaimniecību savā ģimenē; arī sieviete, kas uzņem viesus (parasti savā mājā); namamāte.
- mājsaimniece Sieviete, kas nodarbojas ar mājsaimniecību savā ģimenē; sieviete, kas strādā algotu darbu mājsaimniecībā.
- modes dāma sieviete, kas pievērš pārspīlētu uzmanību savam apģērbam.
- rauska sieviete, kas rauj, ko redz un kur tikai var.
- surogātmāte Sieviete, kas savā dzemdē iznēsā augli, kas attīstījies no citas sievietes olšūnas.
- dūla Sieviete, kas sniedz nemedicīnisku atbalstu citai sievietei grūtniecības laikā, dzemdībās un pēc dzemdībām.
- staigule sieviete, kas sniedz seksuāla rakstura pakalpojumus par naudu; [prostitūta]{s:2161}
- sardzene sieviete, kas strādā par sargu.
- kompanjone sieviete, kas tiek algota turīgu sieviešu pavadīšanai, laika kavēšanai
- tirgus sieva sieviete, kas tirgojas tirgū.
- sabiedrības dāma sieviete, kura bieži mēdz būt augstākajās aprindās un ievēro šo aprindu uzvedības normas.
- vientuļā māte sieviete, kura nav laulībā, kuras bērnam nav noteikta paternitāte un dzimšanas dokumentā nav ierakstīts tēva vārds un kura nesaņem alimentus.
- nedzemdējusi sieviete sieviete, kura nekad nav dzemdējusi bērnu.
- sēteniece sieviete, kura pārstāv prombūtnē esošo saimnieci.
- demi-mondaine sieviete, kurai ir apšaubāms sociālais stāvoklis un tikumība.
- saudekle sieviete, kurai patīk skraidīt šurpu turpu.
- smalcīte sieviete, kurai patīk smalkas manieres.
- rīku sieva sieviete, parasti kalpone, kas palīdz gatavot, piemēram, kādas viesības.
- ķoķa moķa sieviete.
- sievieša cilvēks sieviete.
- dzemdību vēsture sievietei dzīvi un nedzīvi dzimušo bērnu reģistrs.
- sievišķs sievietei piemītošo pazīmju kopums; viens no pretstatu “vīrišķais-sievišķais” pāra
- vulvas kults sievietes ārējo dzimumorgānu kā auglības un dzīvības simbola godināšana.
- kumbitmaka Sievietes ārējo dzimumorgānu kairināšana ar lūpām un mēli, lai izraisītu sievietes orgasmu, kunilings.
- mindža sievietes dzimumorgāni.
- reproduktīvais periods sievietes dzīves laika posms, kurā viņai var dzimt bērni, parasti no 15 līdz 49 gadiem.
- androidāls iegurnis sievietes iegurnis ar dziļāku un vairāk koniskas formas dobumu, ar ko tuvinās normālam vīrieša iegurnim.
- infantilais iegurnis sievietes iegurnis, kam ir bērna iegurņa forma.
- antropoīds iegurnis sievietes iegurnis, kura taisnais izmērs pārsniedz šķērsizmēru.
- pūce sievietes kaunums.
- pirteklis sievietes krekls, kas ir smalks augšpusē, bet rupja auduma apakšdaļā.
- in utero sievietes miesās; pirms dzimšanas.
- cervikālais orgasms sievietes orgasma forma, kas lokalizējas dzemdē.
- klitoriskais orgasms sievietes orgasma forma, kas lokalizējas klitorā un ap to.
- vaginālais orgasms sievietes orgasma forma, kas lokalizējas makstī.
- ginandrisim Sievietes pseidohermafrodītisms, vīrieša sekundārās dzimumpazīmes sievietei.
- ginandrisms Sievietes pseidohermafrodītisms, vīrieša sekundārās dzimumpazīmes sievietei.
- caca sievietes tips, kuram raksturīga pārmērīga uzmanības pievēršana savam ārējam izskatam.
- meitas uzvārds sievietes uzvārds pirms laulībām.
- Kača sievietes vārda Kate, Katrīna u. tml. sarunvalodas forma.
- Taņa sievietes vārda Tatjana saīsinājums
- vārda māsas sievietes, kam ir vienāds vārds.
- auglība sievietes, vīrieša, pāra vai iedzīvotāju kopuma fizioloģiska spēja radīt pēcnācējus.
- skaistais (arī vājais, daiļais) dzimums sievietes.
- daiļais dzimums sievietes.
- vājais (arī skaistais, daiļais) dzimums sievietes.
- efeminēšana Sievišķošanās - sievietei raksturīgu īpašību attīstīšanās vīrietī.
- luža Sīka auguma sieviete.
- granthī Sikhismā - vīrietis vai sieviete, kas dievkalpojumā lasa no svētās grāmatas "Gurugranthsahiba".
- kadra Simpātiska sieviete.
- pagaidu bezbērnotība situācija, kad sieviete, vīrietis vai pāris vēl nav nonācis līdz brīdim, kad ir vēlme izdarīt izvēli vai nepieciešamība pieņemt lēmumu kļūšanai par vecāku.
- gribēta bezbērnotība situācija, kad sievietei, vīrietim vai pārim bērnu nav, apzināti izvēloties neradīt pēcnācējus, jo nav bijusi šāda vēlēšanās vai nav izjusts aicinājums kļūt par vecākiem.
- apstākļu nosacīta bezbērnotība situācija, kad sievietei, vīrietim vai pārim nav bioloģiskā bērna, kuru viņi vēlētos vai būtu vēlējušies, bet tas nav bijis iespējams vai nav piepildījies dažādu apstākļu (ne tikai medicīnisku iemeslu) dēļ.
- negribēta bezbērnotība situācija, kad sievietei, vīrietim vai pārim nav bioloģiskā bērna, kuru viņi vēlētos vai būtu vēlējušies, bet tas nav bijis iespējams vai nav piepildījies neauglības vai citu apstākļu dēļ.
- bezbērnotība situācija, kad sievietei, vīrietim vai pārim nav neviena bērna.
- kļovaja Skaista (mašīna, sieviete).
- skaistule Skaista sieviete, daiļava.
- daiļava Skaista sieviete; skaistule.
- glītene Skaista, glīta sieviete.
- cacka Skaista, slinka sieviete.
- kraļa Skaista, slinka sieviete.
- daiļums Skaistas (sievietes) ķermeņa formas.
- krāšņums Skaistas (sievietes) ķermeņa formas.
- čitrīnija Skaistas sievietes apzīmējums indiešu literatūrā.
- skaistumkaraliene Skaistumkonkursa uzvarētāja; par visskaistāko atzītā sieviete (svētkos, sarīkojumā); tituls, ko (parasti ievēlot) piešķir šādai sievietei.
- Embla Skandināvu mitoloģijā - pirmā sieviete uz Zemes.
- Liva un Livtrasirs skandināvu mitoloģijā - sieviete un vīrietis, kas ragnarjoka laikā vienīgie paliek dzīvi, lai atkal atsāktos cilvēku dzimums.
- Liva Skandināvu mitoloģijā - sieviete, kas kopā ar vīrieti Livtrasiru pasaules bojāejas - ragnarjoka laikā vienīgie paliek dzīvi.
- skauģene skaudīga sieviete; ragana, burve.
- rikauču māte skopa sieviete.
- duida Skopa sieviete.
- krapčene Skrandaina sieviete, ubadze.
- drancka Skrandās ģērbusies sieviete.
- dranska Skrandās tērpusies sieviete.
- slaidā līnija slaidums, tievums (parasti sievietei).
- Baba Jaga slāvu mitoloģijā — mežā dzīvojoša sieviete, burve, ragana.
- kuce Slikta sieviete; netikumīga sieviete (bieži lieto kā lamuvārdu).
- kuņa Slikta sieviete; netikumīga sieviete (bieži lieto kā lamuvārdu).
- kobra Slikta sieviete.
- mačalka Slikta sieviete.
- mauka Slikta sieviete.
- prašmandene Slikta sieviete.
- sliktule Slikta sieviete.
- vellmāte Slikta, ļauna sieviete; sievasmāte; vīramāte.
- sieviešu slimības slimības, kas raksturīgas sievietei (atšķirībā no vīrieša) un kas atkarīgas no viņas ķermeņa anatomiskām un fizioloģiskām īpatnībām; sieviešu dzimumorgānu slimības.
- galaktorrēja Slimīga piena iztecēšana no sievietes krūtīm.
- ņīkone Slimīga, nespēcīga sieviete.
- nimfomānija Slimīgi kāpināta sievietes dzimumdziņa.
- zutne Slinka sieviete, kas daudz guļ.
- benze slinka sieviete, sliņķe
- peloža slinka sieviete.
- gulene Slinka sieviete.
- mieze Slinka sieviete.
- netiklīca Slinka sieviete.
- nūžala Slinka sieviete.
- šļuka Slinka sieviete.
- utugoļa Slinka sieviete.
- prone Slinka un klīrīga sieviete.
- trasa Slinka, laiska sieviete.
- sluncka Slinka, nekārtīga sieviete.
- slarpata slinka, netīrīga sieviete.
- nevīžule Slinka, nevīžīga sieviete.
- pese Slinka, nolaidīga, nevīžīga sieviete.
- ļaļa Slinka, parasti skaista sieviete.
- dauza Slinka, vieglprātīga sieviete.
- laīda Slinks cilvēks (parasti sieviete).
- laiska Slinks cilvēks, slinka sieviete.
- kokote Smalka, eleganta un dārga prostitūta, vieglas uzvedības sieviete.
- dūlot Sniegt nemedicīnisku atbalstu citai sievietei grūtniecības laikā, dzemdībās un pēc dzemdībām.
- sieviešu jautājums sociālo problēmu kopums, kas saistīts ar sievietes stāvokli sabiedrībā un ģimenē, mātes un bērna aizsardzību, sievietes atbrīvošanu no apspiestības.
- duenja Spānijā - mājas pārzine, ekonome; vecāka sieviete - jaunas meitenes pavadone.
- Krānas Spāņu zemākā līmeņa mitoloģijā - fejas, kuras iztēlojās kā brīnumskaistas garmatainas maza auguma sievietes, kas dzīvoja alās un avotos.
- akušieris Speciālists, kas sniedz palīdzību sievietei dzemdību laikā un grūtniecības stāvoklī.
- amfierotisms Spēja iejusties vīrieša vai sievietes lomā vai abās vienā laikā.
- dāma Spēļu kārts ar sievietes attēlu.
- zīst Spiest, spaidīt ar lūpām un mēli (sievietes krūtsgalu, dzīvnieka mātītes pupu), lai izsūktu pienu; šādi ēst.
- mormo Spoks (sievietes izskatā), ar ko grieķu mātes baidīja savus bērnus.
- duņa Spoks sievietes izskatā.
- staburadze Staburaga klintī iemiesojies sievietes gars; attēlota kā vērpēja.
- kulstoņa Staigule, izlaidīga sieviete.
- Zonta International starptautiska nevalstiska sieviešu organizācija, kurā var iestāties jebkura sieviete, ir tikai viens obligāts nosacījums - viņa nedrīkst būt vīra bagātības piedeva, bet pašai sevi jānodrošina.
- divvīrība Stāvoklis, kad sieviete atrodas laulībā vai faktiskā kopdzīvē vienlaikus ar diviem vīriešiem.
- jaunavība Stāvoklis, kad sievietei vēl nav bijušas dzimumattiecības.
- strādinīca Strādīga sieviete.
- žicka Strauja, trakulīga sieviete.
- kvēlainīte Straujas dabas sieviete (tautasdziesmās).
- ērceša Strīdīgs cilvēks; ļoti strīdīga sieviete.
- serāls Sultāna pils, tās iekštelpas; pils daļa, kurā dzīvoja sievietes.
- salasnīcas Svārstīgas, nepastāvīgas sievietes.
- kusti Svētā josta, kura saskaņā ar Zaratustras norādījumiem jāvalkā katram pieaugušam zooastrietim - gan vīrietim, gan sievietei.
- debesbrūte Svētulīga sieviete.
- colonka šaudīga, klačīga sieviete.
- atšķirule Šķīrusies sieviete (ar nicīgu pieskaņu).
- drūmaliņa Tāda (meitene, sieviete), kas staigā noskumusi, drūma.
- lielpupaina Tāda (sieviete), kam ir lielas krūtis.
- pupaina Tāda (sieviete), kam ir lielas krūtis.
- pupīgs Tāda (sieviete), kam lielas krūtis.
- grūts Tāda (sieviete), kas ir grūtniecības stāvoklī.
- pills Tāda (sieviete), kas ir grūtniecības stāvoklī.
- puišīgs Tāda (sieviete), kas mēdz saieties ar puišiem.
- bārgaļa Tāda (sieviete), kas skaišas, dusmojas, ir barga.
- bargaliņa Tāda (sieviete), kas skaišas, dusmojas, ir barga.
- krūtaine Tāda (sieviete), kurai ir lielas krūtis.
- niebule Tāda sieviete, kurai lūpas ierautas uz iekšu; ņiebule.
- ņiebule Tāda sieviete, kurai lūpas ierautas uz iekšu.
- sievišķs Tāds, kam piemīt sievietei raksturīgs psihisko īpašību kopums un izturēšanās veids.
- sievišķīgs tāds, kam piemīt sievietei raksturīgs psihisko īpašību, paradumu kopums un izturēšanās veids
- intīms Tāds, kas attiecas uz vīrieša un sievietes mīlestību, tuvību.
- vecenīgs Tāds, kas ir raksturīgs vecai sievietei.
- nesievišķīgs Tāds, kas nepiemīt, nav raksturīgs sievietei.
- čikatilisks Tāds, kas nogalina sievietes; pēc sērijslepkavas Čikatilo uzvārda.
- šajējs Tāds, kas pieder runā minētajai sievietei; tāds, kas ir saistīts ar minēto sievieti; šās.
- vecenisks Tāds, kas raksturīgs vecai sievietei, vecenei.
- kala Tantrismā spēcīga smalkā enerģija, ko sievietes organismā rada uzbudinājums un orgasms.
- mazdakisms Tautas kustība Irānā pret aristokrātiju un augstāko garīdzniecību m. ē. 5. un 6. gadsimtā (pēc kustības vadoņa - manihejiešu priestera Mazdaka vārda), kas balstījās galvenokārt uz zemniekiem un nabadzībā nokļuvušām pilsētnieku masām; ieguva reliģiskas kustības formas, sludināja mantiskās nevienlīdzības iznīcināšanu, sievietes atbrīvošanu no verdziskās atkarības utt.
- tenkkule Tenkotāja; pļāpīga sieviete.
- uzvalks Tērps (sievietei).
- amfimikse Tēva un mātes pazīmju sajaukšanās, savienojoties vīrieša un sievietes gonādu kodoliem apaugļošanās procesā.
- tirckene Tieva, gara auguma sieviete; arī nenopietna sieviete; tircka.
- tircka Tieva, gara auguma sieviete; arī nenopietna sieviete.
- torcka Tieva, gara sieviete.
- torckene Tieva, gara sieviete.
- slaikule Tieva, vāja sieviete.
- donna Tituls augstākās kārtas sievietei Itālijā (lieto vārda priekšā).
- donja Tituls augstākās kārtas sievietei zemēs, kur runā spāņu valodā (lieto vārda priekšā).
- Hina Tongiešu (Okeānija) mītos sieviete, kas izaudzēja pirmo kokospalmu.
- būnads Tradicionāls norvēģu tērps, ko īpašos gadījumos valkā kā sievietes, tā vīrieši.
- fula Trīsstūrveida tetovējums uz berberu sievietes zoda.
- šķetere Trokšņaina, ķildīga sieviete.
- epiziocēle Trūce sievietes kaunuma apvidū.
- pese Tukla, resna sieviete.
- žeiba Tukša, bezsatura sieviete.
- čopa Tūļīga sieviete, kurai neveicas darbs.
- gove Tūļīga, neaptēsta sieviete.
- govs Tūļīga, neaptēsta sieviete.
- pīča Tūļīga, neveikla sieviete.
- čāča Tūļīgs, gauss, neizdarīgs cilvēks (parasti sieviete).
- piecirst Tuvoties (kādai sievietei), lai iepazītos un kopā pavadītu laiku.
- Nambi Ugandas gandu mitoloģijā - sieviete, kuras vainas dēļ pasaulē parādījās nāve.
- jaktene Uz vīriešiem kāra sieviete.
- valkātne Uz vīriešiem kāra sieviete.
- vīrule Uz vīriešiem kāra sieviete.
- bāža Uzdzīvotāja, sieviete, kas vienmēr meklē izklaides un klaiņo apkārt.
- piesieties Uzmācīgi tuvoties (pretējā dzimuma cilvēkam, parasti sievietei).
- žākle Vāja rakstura sieviete.
- krimpa Vāja sieviete (kā lamuvārds).
- giltine vāja sieviete.
- šķiemena Vāja, izdēdējusi sieviete.
- šķiemene Vāja, izdēdējusi sieviete.
- hetēra Valdzinoša sieviete ar izlaidīgu dzīves veidu.
- dzilna Vārga, nespēcīga meitene, sieviete.
- resnlūpu vecene veca sieviete ar biezām lūpām.
- vectante Veca sieviete attiecība pret bērnu vai gados ievērojami jaunāku pieaugušu cilvēku.
- oča Veca sieviete, kas lasa ogas mežā.
- babeņa Veca sieviete, vecenīte.
- babiņa Veca sieviete, vecenīte.
- vecene Veca sieviete; arī neglīta, ļauna sieviete.
- vecīte Veca sieviete; vecenīte.
- māmiņa veca sieviete.
- babuļa Veca sieviete.
- babuška Veca sieviete.
- grosīte Veca sieviete.
- mammiņa Veca sieviete.
- mammīte Veca sieviete.
- māmuļa Veca sieviete.
- māmuļene Veca sieviete.
- māmuliņa Veca sieviete.
- māmulīte Veca sieviete.
- mujažiņa Veca sieviete.
- ose Veca sieviete.
- pocka Veca sieviete.
- veča Veca sieviete.
- vecāmāte Veca sieviete.
- vece Veca sieviete.
- vecenīte Veca sieviete.
- večiņa Veca sieviete.
- večuka Veca sieviete.
- večukiņa Veca sieviete.
- vecukšņa Veca sieviete.
- vītene Veca sieviete.
- zebele Veca sieviete.
- grecele Veca, bezspēcīga sieviete.
- grebeža Veca, grumbaina sieviete.
- kabadze Veca, kalsna sieviete; vāja slikta govs vai aita.
- bādze Veca, kalsnēja sieviete.
- līkuža Veca, līka sieviete.
- būksna Veca, nemierīga sieviete.
- kārna Veca, nepatīkama, kalsna sieviete.
- veče Veca, precēta sieviete.
- meita Vecāka cilvēka laipna uzruna jaunākai sievietei.
- tantuža Vecāka radiniece; vecāka sieviete.
- drilka Vecāka sieviete; sieviete, kurai bijuši vairāki mīļākie.
- baba Vecāka sieviete.
- bāba Vecāka sieviete.
- grabaža Vecāka sieviete.
- memmele Vecāka sieviete.
- vecine Vecāka sieviete.
- vakaraiņi Vecāks vīrietis un sieviete (parasti krusttēvs un krustmāte), kas kāzās ved līgavu (tāpat līgavaini) baznīcā un sēž blakus kāzu mielasta laikā.
- grosis Vecāmāte vai vecvecmāte; arī paveca radiniece vai vispār veca sieviete.
- vecata Vecāmāte; arī veca sieviete.
- pompaļa Vecās, skrandainās drēbēs ģērbusies sieviete.
- pompaža Vecās, skrandainās drēbēs ģērbusies sieviete.
- fertilais vecums vecums, kurā sieviete bioloģiski spēj dzemdēt bērnus, parasti 15-49 gadi.
- summārais dzimstības koeficients vidējais bērnu skaits, kas varētu piedzimt vienai sievietei viņas dzīves laikā, ja dzimstība katrā vecumā saglabātos apskatāmā perioda līmenī.
- atražošanās bruto koeficients vidējais meiteņu skaits, kas varētu piedzimt vienai sievietei reproduktīvajā vecumā, pastāvot attiecīgā perioda dzimstības līmenim.
- atražošanās neto koeficients vidējais meiteņu skaits, kas varētu piedzimt vienai sievietei un nodzīvot līdz vidējam mātes vecumam, pastāvot attiecīgā perioda dzimstības un mirstības līmenim.
- gaisaviete Viegla tikuma sieviete.
- liblaba Vieglas uzvedības jauna sieviete.
- dzeguze Vieglas uzvedības sieviete, kas savus bērnus atstāj citu audzināšanā.
- emka Vieglas uzvedības sieviete; prostitūta.
- emma Vieglas uzvedības sieviete; prostitūta.
- muoseņa (puišu) vieglas uzvedības sieviete.
- palaida vieglas uzvedības sieviete.
- palaide vieglas uzvedības sieviete.
- palaidine vieglas uzvedības sieviete.
- dāmīte Vieglas uzvedības sieviete.
- davalka Vieglas uzvedības sieviete.
- dolza Vieglas uzvedības sieviete.
- ķolka Vieglas uzvedības sieviete.
- lētā Vieglas uzvedības sieviete.
- šeļma Vieglas uzvedības sieviete.
- šersķ Vieglas uzvedības sieviete.
- škura Vieglas uzvedības sieviete.
- trilla Vieglprāte, auša; jautra, viegla rakstura sieviete; slinka sieviete.
- trakulene Vieglprātīga sieviete (rupjā nozīmē).
- jātaga Vieglprātīga sieviete, kas mēdz daudz, bieži iet, braukāt (kur), neuzturēties mājās.
- puišmāsiņa Vieglprātīga sieviete, kas mēdz saieties ar puišiem.
- šverba Vieglprātīga sieviete, kas visur pļāpā.
- žebernīca Vieglprātīga sieviete; arī kā lamuvārds, vieglprātīgs, trakulīgs cilvēks.
- griezaune Vieglprātīga sieviete; grieztaga.
- virska Vieglprātīga sieviete; padauza.
- ābengele Vieglprātīga sieviete.
- draiskule Vieglprātīga sieviete.
- froufrou Vieglprātīga sieviete.
- špindzele Vieglprātīga sieviete.
- svilpene Vieglprātīga sieviete.
- svipaste Vieglprātīga sieviete.
- trīnīte Vieglprātīga sieviete.
- žaika Vieglprātīga sieviete.
- vēja slota Vieglprātīga, arī izklaidīga, straujas dabas sieviete.
- šļarba Vieglprātīga, izlaidīga sieviete; šlarba.
- grēkpastala Vieglprātīga, izlaidīga sieviete.
- šlarba Vieglprātīga, izlaidīga sieviete.
- šļicka Vieglprātīga, neapdomīga sieviete.
- šļipata Vieglprātīga, neapdomīga sieviete.
- žvicka Vieglprātīga, nemierīga sieviete.
- švirce Vieglprātīga, nenopietna jauniete, sieviete.
- pidrilla Vieglprātīga, nenopietna sieviete, meitene.
- plirza Vieglprātīga, nenopietna sieviete, meitene.
- pļirza Vieglprātīga, nenopietna sieviete; arī pļāpīga sieviete.
- žoldurkača Vieglprātīga, nenopietna sieviete; aušīga, nemierīga, draiskulīga sieviete.
- pindzele Vieglprātīga, nenopietna sieviete.
- vējaslota Vieglprātīga, nenopietna sieviete.
- šelderīša Vieglprātīga, neuzticama sieviete.
- svilpaste Vieglprātīga, pavirša, parasti jauna, sieviete.
- ģērda Vieglprātīga, trakulīga sieviete; draiskule.
- čadra Viegls plīvurs, kurā musulmaņu sievietes, izejot no mājas, ietinas, atstājot šauru spraugu acīm.
- ginekogēns Viela (sieviešu hormoni), kas ierosina vai veicina sievietei raksturīgo pazīmju attīstību.
- kabazahs Viena no tantriskās mīlas mākslas tehnikām, kur liela nozīme ir sievietes vaginālās muskulatūras attīstībai.
- monogāmija Viena vīrieša un vienas sievietes pastāvīga dzimumkopdzīve; vienlaulība; viensievība; seksuālas attiecības tikai ar vienu partneri.
- grieta Vienkārša, vientiesīga meitene vai sieviete.
- lielā sieva viens no sieviešu kārtas Spoka pavārdiem; varmācīgā un priekšlaicīgā nāvē mirušas sievietes gars.
- dacīte Vientiesīga sieviete; naiva meitene.
- krūtaša Vieta starp sievietes krūtīm, kurā sabirst ēdiena paliekas, esot pusatsegtām krūtīm.
- kūkša Virēja, sieviete, kas gatavo ēdienu.
- ginandromorfisms Vīrieša un sievietes dzimumpazīmju apvienojums šķirtdzimuma sugas indivīdā, pie tam atsevišķām ķermeņa daļām ir vai nu tikai vīrišķs, vai tikai sievišķs raksturs.
- konkubināts Vīrieša un sievietes kopdzīve bez oficiālas laulības.
- ārlaulība Vīrieša un sievietes kopdzīve, nenodibinot oficiālas laulības attiecības.
- civillaulība Vīrieša un sievietes kopdzīve, nereģistrējot laulību.
- pseidoandronīms Vīrieša vārds, ko kā pseidonīmu izmanto sieviete.
- mindža vīriešu kāra sieviete.
- kopulatīvie orgāni vīrietim spermas ievadīšanas, sievietei - spermas saņemšanas un saglabāšanas orgāni, dzimumorgāni.
- puspārš vīrietis un sieviete (kā pāris), kas pieder dažādām reliģiskajām konfesijām.
- pārītis Vīrietis un sieviete (parasti jauni, neprecēti), kas mēdz satikties, uzturēties kopā.
- krustvecāki Vīrietis un sieviete, kas ir klāt bērna kristību ceremonijā un apņemas nepieciešamības gadījumā palīdzēt vecākiem to audzināt.
- krustvecāki Vīrietis un sieviete, kas piedalās bērna vārda došanas svinībās un apņemas nepieciešamības gadījumā palīdzēt vecākiem to audzināt; kūmas (2).
- krustbērns Vīrietis vai sieviete (parasti jaunietis vai jauniete) attiecībā pret cilvēku, kas ievada viņu savā arodā, profesijā.
- partneris Vīrietis vai sieviete, ar kuru ir laulības attiecības, arī intīma tuvība.
- partija Vīrietis vai sieviete, ar kuru izdevīgi apprecēties.
- homofils Vīrietis vai sieviete, kas nododas homofilijai.
- tirliņš Vīrietis, kas pamazām kļūst līdzīgs sievietei, nēsā sieviešu rokassomiņas u. tml.
- mizogins Vīrietis, kuram nepatīk sievietes un kurš nespēj ar viņām kontaktēties.
- žigolo vīrietis, kurš par maksu pavada bagātas sievietes, arī sniedz seksuālus pakalpojumus; kompanjons; pavadonis.
- atštaukas brūtgāns vīrietis, kuru citas sievietes atraidījušas.
- kūma Vīrietis, sieviete, kas piedalās bērna vārda došanas svinībās un apņemas nepieciešamības gadījumā palīdzēt vecākiem to audzināt.
- azbesta vecene vīrišķīga sieviete - fiziski spēcīga, māk un pati veic tradicionālos vīriešu darbus.
- inkubs Vīrišķs dēmons Eiropas viduslaiku mitoloģijā, kurš pieguļ aizmigušas sievietes, kas pēc tam dzemdē raganas un dēmonus.
- pāra Vīrs un sieva; līgava un līgavainis; arī vīrietis un sieviete.
- grūtniecību vēsture visu grūtniecību pieraksts, kuras ir piedzīvojusi sieviete.
- švirka Vīzdegune; aušīga sieviete.
- šnīpa Vīzdegunīga sieviete.
- panjē XVIII gs. aristrokrātu modes piederumi, lokveida stiepļu režģi, ko sievietes nēsāja uz katra gurna zem kleitas, lai to padarītu pēc iespējas platāku.
- ašķagals zemākas kārtas sieviete
- ašķugala līgaviņa zemākas kārtas sieviete
- saimniece Zemnieku saimniecības īpašnieka vai nomnieka sieva; zemnieku saimniecības īpašniece vai nomniece; sieviete, kas pārzina, vada, parasti sieviešu, darbu zemnieku saimniecībā.
- gradzes Ziemassvētku budēļi, parasti sievietes vien, kas 25. un 26. decembra vakaros maskojušās apstaigāja ciema mājas.
- gredzes Ziemassvētku budēļi, parasti sievietes vien, kas 25. un 26. decembra vakaros maskojušās apstaigāja ciema mājas.
- ķīkājiņa Ziņkārīga, mazvērtīga sieviete.
- ķīkala Ziņkārīga, mazvērtīga sieviete.
sieviete citās vārdnīcās:
MLVV
LLVV
MEV