Stabili vārdu savienojumiDūša kā miets. Kā ar mietu (arī ar bomi, āmuru) pa galvu (arī pa pieri). Kā mietu norijis.
Stabili vārdu savienojumi
- Dūša kā miets sarunvaloda, frazēma — 1. Saka par sātīgi paēdušu un padzērušu cilvēku2. Saka, ja ir stingra griba, apņēmība
- Kā ar mietu (arī ar bomi, āmuru) pa galvu (arī pa pieri) sarunvaloda — saka par iespaidu, kādu izraisa kas pēkšņs, pārsteidzošs, parasti nepatīkams.
- Kā mietu norijis; kā olekti norijis sarunvaloda, idioma — 1. Saka par cilvēku, kas stāv, kustas neparasti stalti, taisni.2. Saka par neveiklu, stīvu, bezdarbīgu cilvēku.
- Liec kaut vai ar mietu pa galvu sarunvaloda, idioma — saka, ja kādu nav iespējams pierunāt, ietekmēt, pārliecināt; saka, ja cilvēks ir stūrgalvīgs.
- Mājiens ar sētas mietu sarunvaloda, idioma — nepārprotama, krasa izturēšanās, rīcība, klaji izteikta doma, lai (kādam) aizrādītu, atgādinātu (ko).
- Sit kaut vai ar mietu pa galvu sarunvaloda, idioma — saka, ja kādu nav iespējams pierunāt, ietekmēt, pārliecināt; saka, ja cilvēks ir stūrgalvīgs.
- Stāv kā miets frazēma — saka, ja kāds paliek nekustīgi stāvam, ne uz ko nereaģē.
- Tes (biežāk tēs) kaut vai mietu uz galvas, biežāk sit (arī liec) kaut vai ar mietu pa galvu sarunvaloda — saka, ja kādu nav iespējams pierunāt, ietekmēt, pārliecināt; saka, ja cilvēks ir stūrgalvīgs.