Vasaras versija 2021
329 515 vārdi
49 104 frāzes
teksts
teksts vīriešu dzimtes 1. deklinācijas lietvārds
1.Mutvārdos izteikts vai ar rakstu zīmēm fiksēts vārdu, teikumu, to savienojumu kopums, kam ir kādas funkcijas sazināšanās procesā.
Autora tekstsautora vēstījums, arī piebildes, remarkas (parasti daiļdarbos, publicistiskos sacerējumos) atšķirībā no tiešās, netiešās, noģiedamās runas.
Teksta apstrāde joma: informātikaar datu apstrādes līdzekļiem veikta tekstu ievadīšana, rediģēšana, šķirošana, saplūdināšana, izgūšana, noglabāšana, parādīšana uz ekrāna, drukāšana u. tml. darbības.
Teksta kritika joma: reliģijaBībeles teksta analīzes metode, kas pētī tekstu ar mērķi noteikt tā sākotnējo veidu un uzrakstīšanas nolūku.
Teksta lingvistika joma: valodniecībavalodniecības apakšnozare, kurā pēta tekstu sintaktiskā, stilistiskā, pragmatiskā un citos aspektos.
Teksta sintakse joma: valodniecībasintakses apakšnozare, kurā pēta saistīta teksta izveides likumus un teikuma struktūras pārveidojumus konsituācijas ietekmē.
Teksta uzdevumsmatemātikas uzdevums, kurā dotumi un prasības ietvertas īpašā dabiskās valodas tekstā.
Tekstu korpuss jomas: informātika, valodniecībaapjomā liels daudzveidīgu tekstu kopums, kas parasti uzkrāts elektroniski un saistīts ar programmatūru, kura atvieglo tā lingvistisko analīzi.
// Šāds vārdu, teikumu kopums, kas ir izmantots vokālā skaņdarbā.
2.joma: poligrāfija Tipogrāfijas burti, kuru biezne ir 20 punktu.
Avoti: LLVV, VsV, TK-58, RtV
Korpusa piemēri: