Paplašinātā meklēšana
Meklējam Inte.
Atrasts vārdos (8):
Vārdu savienojumos nav.
Atrasts skaidrojumos (459):
- paplašinātā atmiņa _PC/AT_ un _IBM PS/2_ tipa datoros, kas izmanto _Intel 80286_ un jaunākus mikroprocesorus, pamatatmiņas paplašinājums, kuru var izmantot operētājsistēmas _MS-DOS_ vidē tikai ar speciālas programmatūras starpniecību, bet operētājsistēmu _OS/2_ un _UNIX_ vidē - bez papildprogrammu palīdzības.
- ASCII Amerikas informācijas apmaiņas standartkods (angļu "American Standard Code for Information Interchange").
- kods ASCII Amerikas informācijas apmaiņas standartkods (angļu "American Standard Code for Information Interchange").
- Amnesty Amnesty International - starptautiska organizācija cilvēktiesību aizsardzībai, dibināta 1961. gadā Londonā.
- UNICEF Apvienoto Nāciju starptautiskais bērnu aizsardzības fonds (angļu "United Nations International Children's Emergency Fund").
- UPI ASV informācijas aģentūra (angļu "United Press International").
- ISEE ASV un R-Eiropas valstu kosmisko aparātu sistēma Saules uzliesmojumu, Saules vēja, Zemes magnetosfēras un to mijiedarbības kompleksai izpētei (angļu "International Sun-Earth Explorer").
- SCSI ātrdarbīgs paralēlais interfeiss, kuru izmanto, lai datoru savienotu ar ārējām iekārtām, piemēram, cieto disku vai skeneri (angļu "Small Computer System Interface").
- Štaubahas ūdenskritums atrodas Šveicē ("Staubbachfall"), Veise Lučīnes upē, uz dienvidiem no Interlākenes, augstums - 298 m, tūrisma objekts ceļā uz Jungfravu Bernes Alpos.
- saskarne ODI atvērtā datu posma saskarne (angļu "Open Data link Interface").
- ODI atvērtā datu posma saskarne (angļu "Open Data link Interface").
- BIMCO Baltijas un starptautiskā jūrniecības padome (angļu "Baltic and International Maritime Council").
- CIA Centrālā izlūkošanas pārvalde (angļu "Central Intelligence Agency"), ASV.
- CTI datora un telefona integrācija (angļu "Computer Telephone Integration").
- ISDN Digitālās telefonijas integrēto pakalpojumu standarts (angļu "Integrated Services Digital Network").
- EII Eiropas Integrācijas institūts.
- EIP Eiropas Integrācijas padome.
- ISIC Ekonomisko darbību starptautiskā standarta rūpnieciskā klasifikācija ("International Standard Industrial Classification of all Economic Activities").
- IBM firma "International Business Machines, Inc.".
- izklājlapu programma "Quatro Pro" firmas _Borland International Inc._ izstrādāta izklājlapu programma ar visai plašām iespējām.
- personālais dators PC/AT firmas _IBM_ personālais dators, kurā izmantots 16 bitu _Intel 80286_ mikroprocessors un paplašināšanas kopne, kas izstrādāta atbilstoši arhitektūras _ISA_ prasībām.
- multivides paplašinājumi firmas _Inftel_ izstrādāti _Intel Pentium_ saimes mikroprocesoru funkciju paplašinājumi, kas ļauj paātrināt multivides datu apstrādi.
- Intel 8086 firmas _Intel_ 16 bitu mikroprocesors, kas izmanto 1 megabaita atmiņu un 16 bitu datu kopni.
- mikroprocesors Intel 8086 firmas _Intel_ 16 bitu mikroprocesors, kas izmanto 1 megabaita atmiņu un 16 bitu datu kopni.
- mikroprocesors Intel Pentium firmas _Intel_ 1933. g. izstrādāts 32 bitu superskalārs sarežģītas instrukciju kopas mikroprocesors, kas ir atpakaļsaderīgs ar mikroprocesoru _80x86_ saimi.
- mikroprocesors Intel 80486 firmas _Intel_ 32 bitu mikroprocesors, kurš izmanto 64 gigabaitu atmiņu un kurā parasti iebūvēts matemātiskais līdzprocesors un 4 kilobaitu iekšējā kešatmiņa.
- specifikācija PCI firmas _Intel_ izstrādāta ātrdarbīgas lokālās kopnes specifikācija, kas nodrošina ātru datu pārsūtīšanu starp procesoru un šai specifikācijai atbilstošām izvērses platēm.
- lokālā kopne PCI firmas _Intel_ izstrādāta augstas caurlaidspējas 32 bitu lokālā kopne, kas, izmantojot multipleksēšanu, nodrošina 64 bitu datu pārraidi, bet sprādzienrežīmā - neierobežota garuma datu masīvu pārraidi.
- virtuālā mašīna firmas _Intel_ mikroprocesoriem (sākot ar _Intel 80836_) - procesora aparatūrā izveidots aizsargāts atmiņas apgabals. Katra virtuālā mašīna neatkarīgi no citas virtuālās mašīnas var izpildīt savas programmas, kā arī organizēt piekļuvi tastatūrai, printerim un citām iekārtām, katru virtuālo mašīnu vada tai piemērota operētājsistēma.
- Intel 8088 firmas _Intel_ mikroprocesors, kas izmanto 1 megabaita atmiņu, 8 bitu ārējo un 16 bitu iekšējo datu kopni, tika izmantots izstrādājot pirmos oriģinālos firmas _IBM_ personālos datorus _PC_ un _PC/XT_.
- mikroprocesors Intel 8088 firmas _Intel_ mikroprocesors, kas izmanto 1 megabaita atmiņu, 8 bitu ārējo un 16 bitu iekšējo datu kopni, tika izmantots izstrādājot pirmos oriģinālos firmas _IBM_ personālos datorus _PC_ un _PC/XT_.
- Intel 80286 firmas _Intel_ mikroprocesors, kas izmanto 16 megabaitu atmiņu un 16 bitu datu kopni.
- mikroprocesors Intel 80286 firmas _Intel_ mikroprocesors, kas izmanto 16 megabitu atmiņu un 16 bitu datu kopni. Uz šī mikroprocesora bāzes firma _IBM_ 1984. g. izstrādāja personālo datoru PC/AT.
- mikroprocesors Intel 80386 firmas _Intel_ mikroprocesors, kas izmanto 32 bitu datu kopni un nodrošina tiešu 4 gigabaitu pamatatmiņas adresēšanu.
- mikroprocesors Intel Pentium Pro firmas _Intel_ mokroprocesoru _80x86_ saimes superskalārs 32 bitu mikroprocesors, kurš satur arī otrā līmeņa kešatmiņu.
- valoda VBScript firmas _Microsoft_ izstrādāta programmēšanas valoda, ar kuru veido skriptu, ko izmanto kā iegultās miniprogrammas, lai ar pārlūkprogrammas _Internet Explorer_ starpniecību ērtāk pārskatītu valodā _HTML_ veidotās tīmekļa lappuses.
- Intel 80383 firmas "Intel" mikroprocesors, kas izmanto 32 bitu datu kopni un nodrošina tiešu 4 gigabaitu pamatatmiņas adresēšanu.
- aizsargrežīms Firmas "Intel" mikroprocesoru darbības režīms, kas nodrošina virtuālo atmiņu un vairākuzdevumu režīmu, dodot iespēju vienlaicīgi izpildīt vairākas programmas.
- standarts PnP firmu _Compaq_, _Microsoft_, _Intel_ un _Phoenix_ izstrādāts standarts, ko plaši izmanto aparatūras ražotāji un kas nodrošina automātisku personālo datoru aparatūras konfigurācijas maiņu.
- telefonijas lietojumprogrammu saskarne firmu _Microsoft_ un _Intel_ programmatūras saskarne, kas nodrošina operētājsistēmas _Windows_ vidē strādājošos datorus ar telefona pakalpojumiem - ar iespēju klienta programmām īstenot piekļuvi balss pakalpojumiem serverī; tā nodrošina balss pakalpojumus gan atsevišķam datoram, gan arī lokālajam tīklam.
- uzlabotā konfigurācijas un barošanas bloka saskarne firmu "Microsoft", "Intel" un "Toshiba" izstrādāta barošanas pārvaldības standartizēta saskarne, kas ļauj personālajam datoram vadīt barošanas sprieguma padevi dažādām ar šo datoru savienotām perifērijas ierīcēm.
- kopne Multibus firnas _Intel_ izstrādāta asinhrona datorkopne, kas var kalpot 8, 16 un 32 bitu procesoriem.
- IC Foruma veida lomu spēle "Interneta Cūkkārpa", kas interneta vidē norisinās kopš 2003. gada.
- WIMP saskarne grafiskā lietotāja saskarne, kurā operētājsistēmu vadībai izmanto logus, ikonas un peli, kas būtiski atvieglo programmatūras lietošanu (angļu "Windows, Icons, Mouse, Pointers Interface").
- GUI Grafiskā saskarne (angļu "Graphical User Interface").
- PHIGS grafiskās saskarnes standarts (angļu "Programmer's Hierarchical Interactive Graphics Standard").
- OHIM Iekšējā tirgus saskaņošanas birojs (preču zīmes, paraugi un modeļi) - ("Office for Harmonization in the Internal Market (Trade Marks and Design)").
- MSCI Indeksu aģentūra "Morgan Stanley Capital International".
- kods EBCDIC informācijas apmaiņas paplašinātais bināri decimālais kods (angļu "Extended Binary Coded Decimal Interchange Code").
- EBCDIC Informācijas apmaiņas paplašinātais bināri decimālais kods (angļu "Extended Binary Coded Decimal Interchange Code").
- procesorsekcija Integrālā shēma, kas satur visas galvenās matemātiskai un loģiskai apstrādei nepieciešamās procesora ierīces.
- starpintegrālis Integrālis, kam ir palīgfunkcija integrēšanas gaitā.
- mikroshēma Integrēta mikroshēma - mikrominiaturizēta elektroniska ierīce, kuras elementi apvienoti vienā pusvadītājkristālā.
- čips Integrētā mikroshēma; elektronisko elementu kopums, kas izvietots vienā pusvadītājkristālā.
- IKD Integrētais konsultatīvais dienests.
- moduļskaitītājs Integrētās shēmas veidā realizēts kaskādskaitītājs.
- INSIS Integrēto pakalpojumu starpiestāžu sistēma ("Interinstitutional system of integrated services").
- ISIS Integrēto standartu informācijas sistēma ("integrated standards information system").
- bariencefālija Intelekta aprobežotība.
- IQ Intelekta koeficients (angļu "Intelligence Quotient") - statistiskā veidā iegūts skaitlis, kas relatīvi un salīdzinoši parāda cilvēka garīgo spēju līmeni, kā arī prasmi pielietot akadēmiskās zināšanas.
- intelektuālis Intelektuāla darba darītājs (piemēram, zinātnieks, konstruktors).
- pārdomas Intelektuāla darbība, kam raksturīga (kā) pārdomāšana, izvērtēšana.
- apkopojumi Intelektuāla operācija, ar kuras palīdzību vispārējo normu veido, balstoties uz dažiem atsevišķiem gadījumiem, vispārējas normas ietvaros atsevišķu gadījumu neizolē.
- izbrīna Intelektuāla rakstura emocija, ko rada kaut kas neparasts.
- intelektuālists Intelektuālisma (2) piekritējs.
- rigiditāte Intelektuāls, emocionāls, arī motivācijas inertums, nespēja pielāgoties mainīgiem apstākļiem.
- idm Inteliģentā deju mūzika (angļu "intelligent dance music") - elektroniskās mūzikas paveids, kas aizsākās kā tehnomūzika 20. gadsimta 90. gadu sākumā, taču ir lēnāka, melodiskāka un nav tik agresīva, ir piemērota dejošanai gan klubos, gan arī mājās, dzīvoklī; mūzika, kas piemērota ne tikai kājām, bet arī galvai, sirdij un dvēselei; IDM.
- intelbeņķis Inteliģents.
- intendents Intendants.
- piesātinājums Intensitāte (parasti jūtām).
- uzplūdi Intensitātes kāpinājums (emocijām, domāšanas procesam u. tml.); arī uzplūdums (2).
- atplūdi Intensitātes mazināšanās (jūtām).
- intensifikācija Intensitātes palielināšana vai palielināšanās; pastiprināšana; uzlabošana, kuras mērķis ir iegūt lielāku atdevi, labākus rezultātus; ražīguma kāpināšana; paspilgtināšana.
- lēkme Intensīva (parasti klepus, smieklu, raudāšanas) norise.
- sprostuguns Intensīva apšaude (noteiktā joslā), kas kavē pretinieka pārvietošanos.
- krusta karš Intensīva bruņota cīņa.
- darbdiena Intensīva darba cēliens (parasti dienas daļa); arī darbadiena (1).
- galvaslauzīšana Intensīva domāšana.
- galvlauzīšana Intensīva domāšana.
- breinstorms Intensīva domu apmaiņa, ideju ģenerēšana.
- raušana Intensīva strādāšana.
- raušanās Intensīva strādāšana.
- kapilārkondensācija Intensīva tvaika pāreja šķidrumā, ko izraisa piesātināta tvaika spiediena pazemināšanās ieliekta šķidruma virsmas tuvumā.
- akvaaerobika Intensīva un ritmiska vingrošana baseinā, kas parasti notiek mūzikas pavadījumā.
- kanonāde Intensīva, ilgstoša (šaujamieroču, parasti artilērijas ieroču) kaujas darbība; tās radītais troksnis.
- nopūsties Intensīvā, parasti skaļā, izelpā noteikt, pateikt.
- aerobika Intensīva, ritmiska vingrošana (parasti ar mūzikas pavadījumu), kas ļauj palielināt skābekļa patēriņu organismā.
- vālēt Intensīvi (ko) darīt (piemēram, pļaut, kult).
- mizāt Intensīvi (ko) darīt, strādāt.
- rabāt Intensīvi (ko) darīt, strādāt.
- grazāt Intensīvi (ko) darīt.
- mizāt Intensīvi (ko) darīt.
- zēvelēt Intensīvi (ko) darīt.
- dreijāt Intensīvi (ko) lietot.
- sazaļot Intensīvi attīstīties (parasti par parādībām sabiedrībā).
- sazelt Intensīvi attīstīties, vērsties plašumā (parasti par parādībām sabiedrībā).
- sabalsināt Intensīvi balsināt.
- dračīt Intensīvi darbināt, noslogot (ko).
- kārnīties Intensīvi darboties, sērtot kokus, līžot līdumu, arot zemi.
- sabruzdināt Intensīvi dārdēt, dauzīt, klapēt.
- vārīt Intensīvi darīt (ko).
- sadedzināt Intensīvi garīgi darbojoties, iztērēt (visus savus spēkus, visu savu laiku u. tml.).
- sadegt Intensīvi garīgi darbojoties, kļūt tādam, kam izsīkst visi spēki; intensīvā garīgā darbībā tikt aizvadītam (par mūžu).
- pielikt Intensīvi izlietot, izmantot (piemēram, spēkus) kādas darbības veikšanai, kāda mērķa sasniegšanai.
- izspiest Intensīvi izmantojot (dabas objektu), iegūt (ko).
- izspiest Intensīvi izmantojot (mašīnas, ierīces u. tml.), iegūt (ko).
- virmot Intensīvi izplatīties, skanēt (par skaņām); būt tādam, kur intensīvi izplatās, skan (skaņas).
- kaplīties Intensīvi kaplēt; kaplēt.
- kapslīties Intensīvi kaplēt; kaplēt.
- konvulsijas Intensīvi kloniskie krampji (ķermeņa daļā vai visā ķermenī).
- sablisināt Intensīvi mirkšķināt.
- piepūlēt Intensīvi nodarbināt (ķermeņa dalās), parasti tā, ka (tās) nogurst.
- nopūlēt Intensīvi nodarbināt (piemēram, atmiņu, domāšanu).
- piepūlēt Intensīvi nodarbināt, sasprindzināt, ievērojami koncentrēt (piemēram, atmiņu, domāšanu, uztveri).
- palot Intensīvi norisēt, arī izpausties (par psihisku procesu, stāvokli).
- mizāt Intensīvi noritēt (piemēram, par parādībām dabā).
- izspiest Intensīvi saimniekojot, iegūt (ko no lauksaimniecības dzīvniekiem).
- sasajemties Intensīvi sākt (ko darīt).
- ļirgāties Intensīvi smieties, ņirgt.
- dasasisties Intensīvi strādājot, iegūt līdzekļus (kā) iegādei.
- novicot Intensīvi strādājot, nopļaut.
- kašāt Intensīvi strādāt.
- knābāt Intensīvi strādāt.
- ventēt Intensīvi strādāt.
- nodot Intensīvi šaut (kādu laiku).
- vālēt Intensīvi šaut.
- kulstīties Intensīvi šķaidīt, jaukt (ūdeni).
- kāst Intensīvi zvejot (ūdenstilpē).
- kāst Intensīvi zvejot (zivis).
- nodoties Intensīvi, arī aizrautīgi nodarbojoties (ar ko), veltīt (tam) savu laiku, mūžu u. tml.
- saairēties Intensīvi, arī ilgāku laiku airēt; intensīvi, arī ilgāku laiku airēt tā, ka nonāk (kādā fiziskā stāvoklī).
- saarties Intensīvi, arī ilgāku laiku art; intensīvi, arī ilgāku laiku art tā, ka nonāk (kādā fiziskā stāvoklī).
- sadejoties Intensīvi, arī ilgāku laiku dejot; intensīvi, arī ilgāku laiku dejot tā, ka nonāk (kādā fiziskā stāvokli).
- sadīdīties Intensīvi, arī ilgāku laiku dīdīties; intensīvi, arī ilgāku laiku dīdīties tā, ka nonāk (kādā fiziskā stāvoklī).
- piedomāt Intensīvi, arī ilgāku laiku domāt (par ko).
- sadomāties Intensīvi, arī ilgāku laiku domāt; intensīvi, arī ilgāku laiku domāt (par ko) tā, ka ietekmē sevi, nonāk (kādā psihiskā, arī fiziskā stāvoklī), arī pilnīgi iegrimt domās.
- sadraiskuļoties Intensīvi, arī ilgāku laiku draiskuļoties; intensīvi, arī ilgāku laiku draiskuļoties tā, ka nonāk (kādā fiziskā, arī psihiskā stāvoklī).
- safantazēties Intensīvi, arī ilgāku laiku fantazēt; intensīvi, arī ilgāku laiku fantazēt tā, ka ietekmē sevi, nonāk (kādā psihiskā stāvoklī).
- sairties Intensīvi, arī ilgāku laiku irt; intensīvi, arī ilgāku laiku irt tā, ka nonāk (kādā fiziskā stāvoklī); saairēties.
- sasapņoties Intensīvi, arī ilgāku laiku iztēloties, fantazēt; intensīvi, arī ilgāku laiku iztēloties, fantazēt tā, ka ietekmē sevi, nonāk (kādā psihiskā stāvoklī).
- sapūlēties Intensīvi, arī ilgāku laiku ko darot, izraisīt (sev) ļoti nevēlamu fizisku stāvokli, arī saslimt.
- sapūlēt Intensīvi, arī ilgāku laiku ko darot, ļoti nogurdināt, novājināt, arī padarīt slimu (ķermeņa daļu).
- saosties Intensīvi, arī ilgāku laiku ost (ko); intensīvi, arī ilgāku laiku ost (ko) tā, ka nonāk (kādā fiziskā stāvoklī).
- saostīties Intensīvi, arī ilgāku laiku ostīt (ko); intensīvi, arī ilgāku laiku ostīt (ko) tā, ka nonāk (kādā fiziskā stāvoklī).
- piestrādāt Intensīvi, arī ilgāku laiku strādāt (lai sasniegtu kādu mērķi).
- piesēdēt Intensīvi, arī ilgāku laiku strādāt darbu, kas veicams sēžot.
- sastrādāties Intensīvi, arī ilgāku laiku strādāt; intensīvi, arī ilgāku laiku strādāt tā, ka nonāk (kādā fiziskā stāvokli).
- sadauzīties Intensīvi, arī ilgāku laiku trokšņot, skraidīt, spēkoties u. tml.; intensīvi, arī ilgāku laiku trokšņot, skraidīt, spēkoties u. tml. tā, ka nonāk (kādā fiziskā, arī psihiskā stāvoklī).
- lūgties Intensīvi, arī ilgstoši lūgt (1).
- lūgties Intensīvi, arī ilgstoši lūgt (2).
- kārpīties Intensīvi, ilgāku laiku kārpīt (zemi, sniegu, sūnu u. tml.) ar kādu rīku vai rokām.
- kārpīties Intensīvi, ilgāku laiku kārpīt ar kājām (zemi, sniegu, sūnu u. tml.) - parasti par dzīvniekiem.
- cieši Intensīvi, lielā mērā.
- malt Intensīvi, neatlaidīgi domāt.
- nograzāt Intensīvi, spēcīgiem vēzieniem nopļaut.
- virmot Intensīvi, spraigi norisēt (piemēram, par procesu).
- virmot Intensīvi, trauksmaini izpausties (par psihisku, parasti emocionālu, stāvokli); būt tādam, kur intensīvi izpaužas psihisks, parasti emocionāls, stāvoklis.
- boikai Intensīvi; spriegi; tā, ka darbība ir pastiprināta.
- smogs Intensīvs lielu pilsētu un rūpniecības centru gaisa piesārņojums; dūmu, gāzu, miglas u. tml. kopums, kas veido šādu piesārņojumu.
- eritromelalģija Intensīvs locekļu sārtums, kas sākas no plaukstām un pēdām un lēnām iet tālāk; saistīts ar neiralģiskām sāpēm un trofiskiem traucējumiem.
- aizgūtnīgs Intensīvs, aizrautīgs.
- sparīgs Intensīvs, arī straujš (par parādībām dabā).
- mokas Intensīvs, ilgstošs psihisks stāvoklis, kas ir saistīts ar nespēju sasniegt kādus mērķus, novērst kādus apstākļus.
- dzīvs Intensīvs, spēcīgs, aktīvs (par psihiskām norisēm).
- krass Intensīvs, straujš (piemēram, par kā pieaugumu, palielināšanos).
- sistēma DV-I interaktīvā ciparu videosistēma (angļu "Digital Video-Interactive").
- audiotekss Interaktīva datora un lietotāja sadarbības sistēma, kas paredz, ka lietotājs uz jautājumu, ko tam balsī pa telefonu uzdevis dators, atbild nospiežot sava telefona tastatūras taustiņu.
- vaicājums Interaktīvās informācijas sistēmas lietotāja darbība, kas pieprasa sistēmas atbildi.
- vednis Interaktīvas palīdzības līdzeklis, kas palīdz lietotājam virzīties uz priekšu soli pa solim, uzstādot jautājumus, piedāvājot vajadzīgo informāciju un izskaidrojot iespējamos ceļus.
- palīdzība Interaktīvās sistēmas daļa, kas ļauj lietotājam pēc pieprasījuma iegūt informāciju par sistēmas darbību.
- CD-I Interaktīvs kompaktdisks - īpašs CD-ROM disks ar attēliem un video (angļu "CD Interactive"); attēlu var skatīties datora ekrānā vai televizorā.
- ortopsihiatrija Interdisciplināra nozare, kas apvieno psihiatriju ar psiholoģijas, socioloģijas, sociālā darba u. c. nozaru principiem, lai pētītu un praktiski izmantotu psihiskās veselības atjaunošanu, uzsverot garīgo slimību profilaksi.
- incanti Interesanti.
- prikoliņš Interesants atgadījums; joks.
- štuks Interesants notikums vai izdarība; joks.
- munsturs Interesants notikums.
- frukts Interesants, ievērības cienīgs cilvēks.
- raibs Interesants, neparasts (par notikumiem, piedzīvojumiem).
- inčīgs Interesants.
- prikolīgs Interesants.
- saistošs Interesants.
- bēdas Interese, rūpes.
- interess Interese.
- painteresēties Interesējoties (par ko) pacensties iegūt, parasti nelielu, izziņu, informāciju (par to).
- desinteressement Intereses zaudēšana politikā: kādas valdības nodoms vairs nepiedalīties kādas noteiktas internās vai eksternās politikas problēmas risināšanā.
- prasīt Interesēties (par ko), cenšoties iegūt informāciju (par to).
- taujāt Interesēties (par ko), cenšoties iegūt informāciju (par to).
- vaicāt Interesēties (par ko), cenšoties iegūt informāciju (par to).
- mesties Interesēties (par ko); nodarboties (ar ko).
- paklaušenēt Interesēties, jautāt.
- mandoties Interesēties, mēģināt uzzināt.
- sekot Interesēties, vērot (ko), lai gūtu informāciju (par to); sistemātiski gūt informāciju (par ko).
- ietekmētājgrupa Interešu grupa jeb lobijs - apvienība, kas izdara spiedienu uz valdību vai partijām, lai nodrošinātu savām interesēm labvēlīgus likumus un rīcību.
- antefāze Interfāzes jeb kariostāzes stadija tieši pirms mitozes vai mejozes stadijas, kurā notiek enerģijas producēšanās un uzkrāšanās šūnas netiešās dalīšanās procesam un sākas hromosomu reprodukcija.
- interferencija Interference.
- koincidence Interferences mērs, kuru zināmam hromosomas rajonam aprēķina, attiecinot faktisko divkāršo krustmiju biežumu pret sagaidāmmo, ja katra krustmija neatkarīgi sita no citas.
- interfiksācija Interfiksu izmantošana neērtu skaņu kopu novēršanai morfēmu sadurā.
- interfrontists Interfrontes pārstāvis.
- vaidie Interjekcija (sāpju, bēdu vai izbrīna izteikšanai).
- spudūks Interjekcija ātras kustības raksturošanai.
- bir Interjekcija bēršanas, izbārstīšanas, krišanas izraisīto skaņu apzīmēšanai.
- bingu Interjekcija dobju toņu apzīmēšanai.
- blaikš Interjekcija krišanas, sišanas troksnim.
- juk Interjekcija mazu bērnu uzjautrināšanai.
- bleiks Interjekcija šāviena trokšņa atdarināšanai.
- brauks Interjekcija trokšņa apzīmēšanai, kas rodas kaut kam krītot vai lūztot.
- braukš Interjekcija trokšņa apzīmēšanai, kas rodas kaut kam krītot vai lūztot.
- bīgs Interjekcija trokšņa apzīmēšanai.
- bīks Interjekcija trokšņa apzīmēšanai.
- brazdu Interjekcija trokšņa atdarināšanai, kas rodas, piemēram, ejot caur kaņepju lauku.
- brazgu Interjekcija trokšņa atdarināšanai, kas rodas, piemēram, ejot caur kaņepju lauku.
- bika Interjekcija, kas apzīmē grūšanas, sišanas darbības skaņu.
- sik Interjekcija, uzsaukums kazlēniem, kumeļiem u. c. jauniem dzīvniekiem; siga.
- sika Interjekcija, uzsaukums kazlēniem, kumeļiem u. c. jauniem dzīvniekiem; siga.
- sikiņ Interjekcija, uzsaukums kazlēniem, kumeļiem u. c. jauniem dzīvniekiem; siga.
- siks Interjekcija, uzsaukums kazlēniem, kumeļiem u. c. jauniem dzīvniekiem; siga.
- siga Interjekcija, uzsaukums kazlēniem, kumeļiem u. c. jauniem dzīvniekiem.
- sī Interjekcija, zīlītes dziesmas atdarinājums.
- interjerists Interjera iekārtošanas speciālists.
- bīdermeijers Interjera un mēbeļu stils (19. gs. pirmajā pusē Vācijā un Austrijā), kam raksturīga vienkāršība un praktiskums.
- intermezzo Intermeco.
- interbrigāde Internacionāla brigāde - brīvprātīgo kaujas vienība, kas Spānijas pilsoņu karā (1936-38) cīnījās republikāņu pusē.
- ISCV Internacionālā studentu celtnieku vienība (kopā ar nosaukumu, piem., ISCV "Freundschaft").
- ISLV Internacionālā studentu lauksaimnieku vienība.
- internacionālists Internacionālisma piekritējs.
- interklubs Internacionāls klubs - kur satiekas dažādu valstu pārstāvji.
- internacionels Internacionāls.
- interiorizēt Internalizēt - apgūt, t. i., iemācīties un sev par saistošiem pieņemt (sabiedrības ideālus, vērtības un normas).
- incis Internāts.
- inķūzis Internāts.
- intūzis Internāts.
- klosteris Internāts.
- IP Interneta [sakaru] protokols (kopā ar apzīmētāju: IP telefonija).
- padome "IAB" interneta darbības padome (angļu "Internet Activities Board").
- sarakstserveris Interneta elektroniskā pasta sistēma, kas nodrošina, ka elektroniskā pasta ziņojumi, ko paredzēts nosūtīt kādai adresātu grupai, tiek automātiski nogādāti katram šīs grupas dalībniekam, kurš minēts adresātu sarakstā.
- mājaslapa Internetā ievadīta un pēc noteiktas adreses atrodama elektroniska informācija (par uzņēmumu, organizāciju, cilvēku u.tml.).
- saits Interneta informācijas lapa.
- gūgle Interneta informācijas meklēšanas programma "Google".
- jūtūbe Interneta kanāls "Youtube".
- jūtūbs Interneta kanāls "Youtube".
- rasmošana Interneta mājas lapu arhivēšana un saglabāšana tādā stāvoklī, kādā tā bija kādā noteiktā laika momentā.
- mugurkauls Mbone interneta multiraides mugurkauls (angļu "Multicast Backbone on the Internet").
- provaiders Interneta pakalpojumu piegādātājs.
- IPS Interneta pakalpojumu sniedzējs - juridiska persona, kas nodrošina tiešu lietotāja pieeju internetam.
- standarts MIME interneta pasta vairākmērķu paplašinājumi (angļu "Multipurpose Internet Mail Extensions").
- internetizācija Interneta plaša pieejamība un izmantošana informācijas ieguvei, dažādu pakalpojumu veikšanai, tirdzniecībai u. tml.
- uzkrājnosūtne Internetā plaši izmantota elektroniskā pasta izplatīšanas metode, kas paredz e-pasta ziņojumu uzkrāšanu serverī.
- pirksts Interneta programma, kas ļauj iegūt informāciju par lietotāju, kuram ir elektroniskā pasta adrese.
- čats Internetā reālā laikā notiekoša informācijas apmaiņa ("saruna") starp tīkla lietotājiem.
- lingotājs Interneta reāllaika serveris finanšu operāciju izpildei.
- protokols SLIP interneta seriālās līnijas protokols (angļu "Serial Line Internet Protocol").
- SLIP interneta seriālās līnijas protokols (angļu "Serial Line Internet Protocol").
- skype Interneta tiešsaites saziņas sistēma, kas imitē telefonsarunas un nodrošina citus pakalpojumus.
- apakšdomēns Interneta tīkla adreses daļa, kas parasti norāda organizāciju, kurā meklējams adresāts, piemēram, cna@latnet.lv apakšdomēns ir latnet.
- iezvankonts Interneta tīkla konta pamatveids, kas, izmantojot modemu, lietotājam dod iespēju par attiecīgu samaksu saņemt interneta tīkla pakalpojumus.
- trollis Interneta trollis - persona, kas sēj nesaskaņas tiešsaites sarunās, publicējot aplamus, muļķīgus, diskusijai neatbilstošus ziņojumus ar tīšu nodomu provocēt citus lasītājus vai citādi traucēt normālu diskusiju.
- edu Interneta virsdomēns mācību iestādes apzīmēšanai.
- IMAP Interneta ziņojumpiekļuves protokols (angļu "Internet Messaging Access Protocol").
- i-banka Internetbanka.
- inters Internets.
- nets Internets.
- interorecepcija Interocepcija - process, kurā, notiekot interoceptoru kairinājumam, centrālā nervu sistēma novada un uztver impulsus.
- interpellācija Interpelācija.
- aprehensija Interpretējoša uztvere.
- interpretents Interprets (1).
- interpretents Interprets (2).
- švannīts Intersticiāls neirīts ar neirilemmas hipertrofiju.
- IPX intertīkla pakešapmaiņas protokols (angļu "Internet Packet Exchange").
- protokols IPX intertīkla pakešapmaiņas protokols (angļu "Internet Packet Exchange").
- pamatne Intervāla, akorda apakšējā skaņa.
- pamatintervāli Intervāli, kas nepārsniedz oktāvas robežu - prima, sekunda, terca, kvarta, kvinta, seksta, septima un oktāva; vienkāršie intervāli.
- nona Intervāls - 13 vai 14 pustoņi.
- seksta Intervāls - astoņi vai deviņi pustoņi.
- kvarta Intervāls - četri, pieci vai seši pustoņi.
- terca Intervāls - trīs vai četri pustoņi.
- septima Intervāls - vienpadsmit vai desmit pustoņu.
- sekunda Intervāls - viens, divi vai trīs pustoņi.
- undecima Intervāls starp 1. un 11. pakāpi.
- duodecima Intervāls starp 1. un 12. pakāpi.
- tonis Intervāls starp divām skaņām skaņurindā - 2 pustoņi.
- kvinta Intervāls starp pirmo un piekto pakāpi (diatoniskā gammā).
- intersistole Intervāls starp priekškambara sistoles beigām un kambara sistoles sākumu.
- tercdecima Intervāls, kas aptver 13 pakāpes (oktāva + seksta).
- lēciens Intervāls, kas ir lielāks par tercu.
- josla Intervāls, kura robežās kāds lielums var mainīt savu vērtību.
- decima Intervāls, kura virsotne ir desmitā pakāpe attiecībā pret pamatni; diatoniskās gammas desmitā pakāpe.
- secunda Intervāls, kura virsotne ir otrā pakāpe attiecībā pret pamatni.
- diastēma Intervāls.
- oligomenoreja Intervālu pagarināšanās starp menstruācijām.
- intervijēt Intervēt.
- intervjēt Intervēt.
- intervjuēt Intervēt.
- intervjuvēt Intervēt.
- intervivers Intervētājs.
- intervjētājs Intervētājs.
- intervjuētājs Intervētājs.
- entrevue Intervija.
- intervju Intervija.
- Inte Intes muiža, kas atradās Cēsu apriņķa Drabešu pagastā.
- skatēmija Intestināla toksēmija, kas rodas, ja notiek zarnu toksisko pūšanas produktu absorbcija.
- jipijs Jaunatnes starptautiskās partijas biedrs ASV (angļu "Yippie" - no "Youth International Party" jeb "YIP").
- CISS Kempbela interešu un prasmju pārskats (angļu "Campbell Interest and Skill Survey").
- Kominterne Komunistiskā (III) Internacionāle - starptautiska komunistisko partiju apvienība (1919-1943).
- KI Komunistiskā Internacionāle.
- Trešā Internacionāle Komunistiskā Internacionāle.
- CITES Konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām (angļu "Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora").
- CPI kopējā programmēšanas saskarne (angļu "Common Programming Interface").
- saskarne CPI kopējā programmēšanas saskarne (angļu "Common Programming Interface").
- CGI kopējā vārtejas saskarne (angļu "Common Gateway Interface").
- saskarne CGI kopējā vārtejas saskarne (angļu "Common Gateway Interface").
- raēlieši Kustība, kas sevi nosaukusi par "Starptautisko raēliešu reliģiju" (International Raelian Religion) un kuras uzskatus un darbību raksturo: ticība, ka cilvēci ir radījuši citplanētieši klonēšanas ceļā, NLO studijas un aicinājums iedibināt ģeniokrātiju -- ģēniju varu.
- LIA Latvijas Interneta asociācija.
- RIGIBOR Latvijas starpbanku kredītu procentu likmju indekss (angļu "Riga Interbank Offered Rate").
- RIGIBID Latvijas starpbanku noguldījumu procentu likmju indekss (angļu "Riga Interbank Bid Rate").
- MI Lielbritānijas militārās izlūkošanas dienests (angļu "Military Intelligence").
- API lietojumprogrammu saskarne (angļu "Application Program Interface").
- intieši Limbažu novada Limbažu pagasta apdzīvotās vietas "Intes" iedzīvotāji.
- LIBOR Londonas starpbanku piedāvājumu likme - viens no autoritatīvākajiem biržas indeksiem valūtu tirgū (angļu "London Interbank Offered Rate").
- CIHA Mākslas vēstures starptautiskā komiteja (franču Comite International d'histoire de l'art).
- AI Mākslīgais intelekts (angļu "Artificial Intelligence").
- saskarne SCSI mazo datorsistēmu saskarne (angļu "Small Computer System Interface").
- CIOMS Medicīnas zinātņu starptautisko organizāciju padome (angļu "Council for International Organizations of Medical Sciences").
- 80486 mikroprocesors _Intel 80486_ - firmas _Intel_ 32 bitu mikroprocesors, kurš izmanto 64 gigabaitu atmiņu un kurā parasti iebūvēts matemātiskais līdzprocesors un 4 kilobaitu iekšējā kešatmiņa.
- Intel 80486 mikroprocesors _Intel 80486_ - firmas _Intel_ 32 bitu mikroprocesors, kurš izmanto 64 gigabaitu atmiņu un kurā parasti iebūvēts matemātiskais līdzprocesors un 4 kilobaitu iekšējā kešatmiņa.
- Pentium Pro mikroprocesors _Intel Pentium Pro_.
- Intel Pentium Pro mikroprocesors _Intel Pentium Pro_.
- 80286 mikroprocesors "Intel 80286" - firmas "Intel" mikroprocesors, kas izmanto 16 megabaitu atmiņu un 16 bitu datu kopni.
- 80386 mikroprocesors "Intel 80386" - firmas "Intel" mikroprocesors, kas izmanto 32 bitu datu kopni un nodrošina tiešu 4 gigabaitu pamatatmiņas adresēšanu.
- 8086 mikroprocesors "Intel 8086" - firmas "Intel" 16 bitu mikroprocesors, kas izmanto 1 megabaita atmiņu un 16 bitu datu kopni.
- 8088 mikroprocesors "Intel 8088"- firmas "Intel" mikroprocesors, kas izmanto 1 megabaita atmiņu, 8 bitu ārējo un 16 bitu iekšējo datu kopni, tika izmantots izstrādājot pirmos oriģinālos firmas IBM personālos datorus PC un PC/XT.
- Intel Pentium mikroprocesors "Intel Pentium"
- Pentium mikroprocesors "Intel Pentium"
- saskarne MIDI mūzikas instrumentu ciparsaskarne (angļu "Musical Instrument Digital Interface").
- standarts FDDI optiskās šķiedras dalīto datu saskarne (angļu "Fiber Distributed Data Interface (FDDI)").
- FDDI optiskās šķiedras dalīto datu saskarne (angļu "Fiber Distributed Data Interface").
- PPI Pakistānas informācijas aģentūra (angļu Pakistan Press International).
- BRI pamatātruma saskarne (angļu "Basic Rate Interface").
- protokols HIPPI paralēlā augstas veiktspējas saskarne (angļu "High-Performance Parallel Interface").
- Internet Explorer pārlūkprogramma _Internet Explorer_.
- protokoli TCP/IP pārraides vadības protokols / intertīkla protokols (angļu "Transmission Control Protocol / Internet Protocol").
- TCP/IP pārraides vadības protokols / intertīkla protokols (angļu "Transmission Control Protocol / Internet Protocol").
- IPPNW Pasaules ārsti par kodolkara novēršanu (angļu "International Physicians for the Prevention of Nuclear War").
- WIPO Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija (ANO) ("World Intellectual Property Organisation").
- Starptautiskais birojs Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas Starptautiskais birojs, kas veic dizainparaugu starptautisko reģistrāciju un kārto dizainparaugu starptautisko reģistru.
- AUI piesaistes bloka saskarne (angļu "Attachment Unit Interface").
- WICC PNKAO Starptautiskā klasifikācijas komiteja (angļu "WONCA International Classification Committee").
- zinrobots Programma, kas veic meklēšanu sistēmā vai tīklā, piemēram, tīklā Internet, lai atrastu un izgūtu lietotājam kādu nepieciešamu informāciju, kā arī paziņotu lietotājam, ka šo informāciju ir izdevies atklāt.
- ITS Programmatūra interneta pakalpojumu sniegšanai (angļu "Internet Transaction Server").
- DOS paplašinātājs programmatūra, kas, sākot ar personālajiem datoriem, kuri izveidoti uz mikroprocesoru _Intel 80286_ bāzes, ļauj lietojumprogrammām izmantot atmiņu, kas pārsniedz 1 megabaitu.
- protokols IS-IS protokols "Starpsistēma-starpsistēma" (angļu "Intermediate System to Intemediate System Protocol").
- HIPPI protokols HIPPI jeb paralēlā augstas veiktspējas saskarne (angļu "High-Peformance Parallel Interface").
- CUI rakstzīmju orientēta lietotāju saskarne (angļu: "Character-based User Interface"); saskarne CUI.
- saskarne CUI rakstzīmju orientēta lietotāju saskarne (angļu: "Character-based User Interface").
- rindiņas garums rakstzīmju skaits rindiņā. Internetā rindiņas garums ir standartizēts un tas ir 80 rakstzīmes.
- RIFF Resursu apmaiņas datnes formāts (angļu "Resource Interchange File Format"), kas nodrošina datņu apmaiņu starp dažādu izstrādātāju datoriem.
- formāts RIFF resursu apmaiņas datnes formāts (angļu "Resource Interchange File Format").
- CSLIP saspiestais interneta seriālās līnijas protokols (angļu "Compressed Serial Line Internet Protocol").
- valoda SMIL sinhronizētās multivides integrācijas valoda (angļu "Synchronized Multimedia Integration Language").
- DV-I sistēma _DV-I_ - interaktīvā ciparu videosistēma (angļu "Digital Video-Interactive").
- saskarne Netbeui sistēmas _NetBios_ paplašinātā lietotāju saskarne (angļu "NetBios Enhanced User Interface").
- programmēšanas valoda PL/M sistēmprogrammēšanas valoda firmas _Intel_ datoru saimei, kas izstrādāta uz programmēšanas valodas _PL/1_ bāzes.
- SICTA Standartizētā starptautiskā tūrisma darbības veidu klasifikācija (angļu "Standard International Classification of Tourism Activities") - Pasaules Tūrisma organizācijas izstrādāta tūrisma darbības veidu klasificēšanas sistēma, kas aptver visus tūrismā iesaistītos un apkalpojošos uzņēmējdarbības veidus, apkopo tūrisma statistikas datus.
- INMARSAT Starptatiskā Jūras satelītsakaru organizācija ("International Maritime Consultative Organisation").
- STCW Starptautiskā 1978. g. konvencija "Jūrnieku sagatavošanas, diplomēšanas un sardzes pildīšanas standarti" ar labojumiem 1995. g. (angļu "International Convention on Standarts of Training, Certification and Watchkeeping for Seafarers, 1978, as amended in 1995").
- IBA Starptautiskā advokātu asociācija (angļu "International Bar Association").
- ICAS Starptautiskā aeronautikas padome (angļu "International Council of Aeronautical Sciences").
- IELTS Starptautiskā angļu valodas zināšanu novērtēšanas sistēma (angļu "International English Language Testing System").
- IAU Starptautiskā Astronomijas savienība ("International Astronomical Union").
- IAEA Starptautiskā atomenerģijas izmantošanas aģentūra (angļu "International Atomic Energy Agency"), viena no ANO organizācijām.
- CISAC Starptautiskā Autoru un komponistu biedrību konfederācija (franču "Confederation Internationale des Socieetes d'Auteurs et Compositeurs").
- IRU Starptautiskā autotransporta savienība (angļu "International Road Transport Union").
- IBF Starptautiskā badmintona federācija (angļu "International Badminton Federation").
- IBF Starptautiskā bendija federācija (zviedru "Internationella Bandyfbrbundet").
- FIBT Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (franču "Federation Internationale de Bobsleigh et de Toboganning").
- IBF Starptautiskā boksa federācija (angļu "International Boxe Federation").
- ICAO Starptautiskā Civilās aviācijas organizācija (angļu "International Civil Aviation Organization").
- ILO Starptautiskā Darba organizācija (angļu "International Labour Organization"), viena no ANO struktūrām.
- ISPA Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības biedrība (angļu "International Society for the Protection of Animals").
- ITT Starptautiska elektrosakaru firma (angļu "International Telephone and Telegraph Corporation").
- IEA Starptautiskā enerģētikas aģentūra (angļu "International Energy Agency").
- SI Starptautiskā fizikālo mērvienību sistēma (franču "Systeme International"), kam ir 7 pamatvienības (metrs, kilograms, sekunde, ampērs, kelvins, kandela un mols) un 2 papildvienības (radiāns un steradiāns).
- FIAP Starptautiskā fotomākslas federācija (franču "Federation Internationale de l'Art Photographique"), dib. 1950., sadarbojas ar UNESCO.
- FIFA Starptautiskā Futbola federācija (franču "Federation Internationale de Football Association"), dib. 1904., rezidence atrodas Cīrihē.
- IATA Starptautiskā Gaisa pārvadājumu asociācija (angļu "International Air Transport Association").
- ITTF Starptautiskā galda tenisa federācija (angļu "International Table Tennis Federation").
- IAB Starptautiskā Grāmatvežu asociācija (angļu "International Association of Bookkeepers").
- IIHF Starptautiskā Hokeja federācija (angļu "International Ice Hockey Federation").
- ICS Starptautiskā jūras kuģniecības palāta (angļu "International Chamber of Shipping").
- ICF Starptautiskā kanoe federācija (angļu "International Canoe Federation").
- FIPRESCI Starptautiskā kinokritiķu federācija (franču "Federation Internationale de la Presse Cinematographique).
- FCI Starptautiskā kinologu (suņu audzētāju) federācija (franču "Federation Cynologique Internationale").
- ISS Starptautiskā kosmosa stacija ("International Space Station").
- ICE Starptautiskā kultūras apmaiņas organizācija (angļu "International Cultural Exchange").
- ISPA Starptautiskā kūrortu asociācija (angļu "International Spa Association").
- IMPAC Dublinas literārā prēmija starptautiska literāra balva (angļu "The International IMPAC Dublin Literary Award"), ko piešķir Dublinas pilsētas padome un uzņēmums IMPAC, bet pasākumu administrē Dublinas pilsētas publiskā bibliotēka, pretendentus izvirza pasaules valstu bibliotēkas.
- ICOM Starptautiskā muzeju padome (angļu "International Council of Museums").
- IOC Starptautiskā Olimpiskā komiteja (angļu "International Olympic Committee").
- asociācija PCMCIA starptautiskā personālo datoru atmiņas karšu asociācija (angļu "Personal Computer Memory Card International Association").
- ICOMOS Starptautiskā pieminekļu un ievērojamu vietu padome (angļu "International Council of Monuments and Sites").
- ICBP Starptautiskā putnu aizsardzības padome (angļu "International Council for Bird Preservation").
- IARU Starptautiskā radioamatieru apvienība (angļu "International Amateur Radio Union").
- IHF Starptautiskā rokasbumbas federācija (vācu "Internationale Handball-Foderation").
- ISA Starptautiskā skolu asociācija (angļu "International Schools Association").
- ISU Starptautiskā Slidošanas savienība (angļu "International Skating Union").
- ISF Starptautiskā Snovborda federācija (angļu "International Snowboard Federation").
- IREX Starptautiskā speciālistu apmaiņas biedrība (angļu "International Research and Exchange Board").
- ISO Starptautiskā standartizācijas organizācija (angļu "International Organization for Standardization" - nosaukuma pamatā ir grieķu vārds "isos" - "vienāds, vienlīdzīgs"), atrodas Ženēvā, Šveicē; dib. 1946. g.
- IOS Starptautiskā standartizācijas organizācija (angļu "International Organization for Standardization").
- ISBN starptautiskā standartizētā grāmatu numerācija (angļu "International Standard Book Numbering"); numurs tiek piešķirts visām grāmatām un sastāv no 10 cipariem četrās grupās: valsts (Latvijai 9984), izdevniecības numurs, nosaukuma numurs un kontrolskaitlis.
- ISMN Starptautiskā standartizētā nošu izdevumu numerācija (angļu "International Standard Music Number").
- SWIFT Starptautiska starpbanku organizācija (angļu "Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication"), kuras mērķis ir elektroniska informācijas apmaiņa par veiktajiem norēķiniem; dibināta 1973. g.; tajā ietilpst ap 1500 banku no vairāk nekā 50 valstīm.
- ISIC Starptautiskā studenta identitātes karte (angļu "International Student Identity Card").
- IUS Starptautiskā studentu savienība (angļu "International Union of Students").
- CCITT Starptautiskā Telegrāfijas un telefonijas konsultatīvā komiteja (franču "Comite Consultatif International Telegraphique et Telephonique").
- ITU Starptautiskā telekomunikāciju apvienība (angļu "International Telecommunication Union").
- Intelsat Starptautiskā Telekomunikāciju satelītu organizācija ("International Telecommunications Satellite Organisation").
- ITF Starptautiskā Tenisa federācija (angļu "International Tennis Federation").
- IUTAM Starptautiskā teorētiskās un lietišķās mehānikas savienība (angļu "International Union of Theoretical and Applied Mechanics").
- ILA Starptautiskā tiesību asociācija (angļu "International Law Association").
- IUPAB Starptautiskā tīrās un lietišķās biofizikas savienība (angļu "International Union of Pure and Applied Biophysics").
- IUPAP Starptautiskā tīrās un lietišķās fizikas savienība (angļu "International Union of Pure and Applied Physics").
- IUPAC Starptautiskā tīrās un lietišķās ķīmijas savienība (angļu "International Union of Pure and Applied Chemistry").
- IAAF Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (angļu "International Amateur Athletic Federation").
- FIVB Starptautiskā Volejbola federācija (franču "Federation Internationale de Voleyball").
- ISCS Starptautiskā zinātniskās sadarbības organizācija (angļu "International Scientific Cooperative Service").
- IPA Starptautiskais fonētiskais alfabēts (angļu "International Phonetic Alphabet").
- IMT Starptautiskais kara tribunāls (angļu "International Military Tribunal").
- IRSI Starptautiskais ledus sacīkšu seriāls (angļu "Ice Race Series International").
- IMF Starptautiskais valūtas fonds (angļu "International Monetary Fund").
- ISF Starptautiskais zinātnes fonds (angļu "International Science Foundation").
- ICSI Starptautiskais zinātniskās informācijas centrs (angļu "International Center of Scientific Information").
- ISIS Starptautiskais zinātniskās informācijas dienests (angļu "International Scientific Information Service").
- AID Starptautiskās attīstības aģentūra (ASV; "Agency for International Development").
- rotarietis Starptautiskas organizācijas "Rotary International", Rotari kluba biedrs.
- ITU-T Starptautiskās telekomunikāciju apvienības (angļu "International Telecommunication Union") komiteja, kas nodarbojas arelektrosakaru standartu izstrādāšanu; līdz 1990. g. sākumam bija pazīstama kā Starptautiskā Telegrāfijas un telefonijas konsultatīvā komiteja (CCITT).
- ISSN Starptautiskie standartnumuri seriālizdevumiem (angļu "International Standard Serial Number").
- Incoterm-2000 starptautiskie tirdzniecības noteikumi - 2000 (angļu "International Commercial Terms").
- COLREGS Starptautisko noteikumu sistēma, kas nosakakuģa vadītāja rīcību, lai izvairītos no kuģu sadursmes jūrā (angļu "International Regulations for the Prevention of Collisions at Sea").
- IMCO Starpvaldību jūrlietu konsultatīvā organizācija ("Intergovernmental Maritime Consultative Organisation").
- IGC Starpvaldību konference ("Intergovernmental Conference").
- tehnoloģija AT tehnoloģija, ko firma IBM izmantoja, izstrādājot uz mikroprocesora "Intel 80286" bāzes personālo datoru PC/AT, kurš atšķirībā no PC/XT klases datoriem bija 3-4 reizes ātrāks.
- saskarne TAPI telefonijas lietojumprogrammu saskarne (angļu "Telephony Application Programming Interface").
- TAPI telefonijas lietojumprogrammu saskarne (angļu "Telephony Application Programming Interface").
- kibertērzēšana tērzēšanas retranslēšana internetā (angļu "Internet Relay Chat"); IRC pakalpojumi.
- IRC tērzēšanas retranslēšana internetā (angļu "Internet Relay Chat").
- IRC pakalpojumi tērzēšanas retranslēšana internetā (angļu "Internet Relay Chat").
- standarts DGIS tiešās grafiskās saskarnes specifikācija (angļu "Direct Graphics Interface Specification (DGIS)").
- DGIS tiešās grafiskās saskarnes specifikācija (angļu "Direct Graphics Interface Specification").
- specifikācija NDIS tīkla draivera saskarnes specifikācija (angļu "Network Driver Interface Specification").
- tīkla adapters tīkla saskarnes karte (angļu "Network Interface Card (NIC)"; karte NIC.
- NIC tīkla saskarnes karte (angļu "Network Interface Card").
- brīvpiekļuves ēnatmiņa uz mikroprocesoru _Intel 80386_ vai _Intel 80486_ bāzes izveidotu personālo datoru augšējās atmiņas apgabals starp 64 kilobaitiem un 1 megabaitu; šī atmiņas daļa tiek rezervēta programmām, ko parasti uzglabā lasāmatmiņā.
- saskarne ESDI uzlabotā mazo ierīču saskarne (angļu "Enhanced Small Device Interface (ESDI)").
- ESDI uzlabotā mazo ierīču saskarne (angļu "Enhanced Small Device Interface").
- standarts CDDI vara kabeļu dalīto datu saskarne (angļu "Copper Distributed Data Interface").
- MCI vides vadības saskarne (angļu "Media Control Interface"); saskarne MCI.
- saskarne MCI vides vadības saskarne (angļu "Media Control Interface").
- firma "IBM" viena no lielākajām firmām ASV un pasaulē, kas izstrādā un ražo kā datorus tā programmatūru. Pirmo personālo datoru _PC_ uz mikroprocesora _Intel 8088_ bāzes tā sāka ražot 1981. g.
- saskarne MAPI ziņojumapmaiņas lietojumprogrammu saskarne (angļu "Messaging Application Programming Interface").
Citās vārdnīcās nav šķirkļa Inte.