Vasaras versija 2021
329 515 vārdi
49 104 frāzes
ziņojums
ziņojums vīriešu dzimtes 1. deklinācijas lietvārds
1.Tas, kas tiek ziņots (1); teksts, kurā (kas) tiek ziņots; arī oficiāla (mutvārdu vai rakstveida) ziņa.
// Samērā īsa publiska runa, arī tās rakstveida teksts (apspriedēs, konferencēs, kongresos) ar konspektīvu faktu, analīžu rezultātu, prognožu u. tml. izklāstu.
2.joma: militārās zinātnes Informācija par dienesta jautājumiem, kuru pēc reglamentā noteiktas formas sniedz priekšniekam.
3.joma: informātika Rakstzīmju virkne, kas izveido datu bloku, kuru pārraida datoru tīklos.
4.joma: informātika Īpašā veidā formalizēts dokuments, ko pārraida, izmantojot elektronisko pastu.
5.joma: informātika Displeja ekrānā izspīdināts teksts, kas ziņo lietotājam par kādu nosacījumu vai programmu.
Apraides ziņojumsziņojums, kas adresēts visiem datoru tīkla lietotājiem. Sk. arī adrese (apraides adrese).
Brīdinājuma ziņojumsziņojums, kas informē lietotāju par to, ka pieprasītā darbība tiek pārtraukta, jo ir noticis kas neparedzēts; lietotājs var turpināt darbību vai atlikt tās izpildi, kā arī vērsties pēc palīdzības.
Darbības ziņojums joma: informātikaziņojums, kas informē lietotāju, ka tam nepieciešamās darbības izpilde ir atlikta, jo noticis kaut kas neparedzēts vai var notikt kaut kas nevēlams.
Diagnostiskais ziņojumsziņojums, ko izstrādā diagnostikas programmas vai palīgprogrammas un kas satur informāciju par pārbaudāmās programmas vai ierīces disfunkciju raksturu un to atrašanās vietu.
Informatīvais ziņojumsziņojums, kas informē lietotāju, ka tam vajadzīgā darbība ir negaidīti pārtraukta un nevar tikt turpināta; lietotājam jāapstiprina, ka šī darbība jāaptur, vai arī jāvēršas pēc palīdzības.
Ziņojumu apdaredalītas datu apstrādes process, kas apvieno tādas iekšēji saistītas funkcijas kā ziņojumu pārsūtīšanu un glabāšanu.
Avoti: LLVV, ZTV
Korpusa piemēri: