Pavasara versija 2021
328 944 vārdi
48 692 frāzes
atkritumi
atkritums vīriešu dzimtes 1. deklinācijas lietvārds; parasti formā: daudzskaitlis
1.Lietošanai nederīgas atliekas, paliekas (no kā).
2.Ražošanas procesā radušies pārpalikumi, ko var izlietot tālākai pārstrādei.
Atkritumu apsaimniekošanaatkritumu savākšana (tai skaitā atkritumu vākšana, šķirošana un sajaukšana, lai tos pārvadātu), uzglabāšana, pārkraušana, pārvadāšana, pārstrāde (tai skaitā atkritumu sadedzināšana, iegūstot enerģiju, iekārtās, kuru pamatdarbība nav atkritumu sadedzināšana), reģenerācija un apglabāšana (tai skaitā sadedzināšana sadzīves atkritumu sadedzināšanas iekārtās), šo darbību pārraudzība, kā arī atkritumu apglabāšanas vietu ierīkošana un pārstrādes objektu vai iekārtu uzturēšana un aprūpe pēc to slēgšanas.
Atkritumu pārstrādes objektsražošanas komplekss vai iekārta, ar kuras palīdzību tiek veikta atkritumu pārstrāde.
Atkritumu poligonsspeciāli ierīkota un aprīkota atkritumu apglabāšanas vieta, kurā tiek nodrošināti normatīvajos aktos noteiktie vides aizsardzības pasākumi.
Atkritumu radītājsfiziskā vai juridiskā persona, kuras darbība rada atkritumus vai kura veic atkritumu sajaukšanu vai citas darbības, kā rezultātā mainās atkritumu sastāvs un īpašības.
Atkritumu uzglabāšanaatkritumu glabāšana tam speciāli piemērotās un aprīkotās vietās to turpmākai pārstrādei vai apglabāšanai (izņemot īslaicīgu uzglabāšanu mazāk par trim mēnešiem to rašanās, šķirošanas un savākšanas vietās daudzumos, kas nerada kaitējumu videi vai draudus cilvēku veselībai).
Avoti: LLVV
Korpusa piemēri: