Vasaras versija 2025
410 995 šķirkļi
kaltētava
kaltētava sieviešu dzimtes 4. deklinācijas lietvārdsLocīšana
Lietojuma biežums :
 Vsk.Dsk.
Nom.kaltētavakaltētavas
Ģen.kaltētavaskaltētavu
Dat.kaltētavaikaltētavām
Akuz.kaltētavukaltētavas
Lok.kaltētavākaltētavās
Kalte1.
Saistītās nozīmeskalte.
Sinonīmi
Avoti: LLVV
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
  • Senos zviedru laikos, kad labība kaltēta un kulta rijā, Ķenču kaltētavā reiz viens vīriņš kūņojoties kurinājis krāsni un žāvējis labību.
  • Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka aizturētie lauku viensētā un tās saimniecības ēkās bija ierīkojuši marihuānas audzētavu un kaltētavu, aprīkojot tās ar papildu apgaismes, apsildīšanas un ventilācijas ierīcēm.
  • Vārkavas draudzes vikāra Antona Rukmaņa vadībā 1926. gada septembrī sākās pārbūves darbi — izņemtas kaltētavas sienas un plaukti, ielika jaunus griestus un izlauza pusotru metru biezu ķieģeļu sienu, no kuras iegūtajiem ķieģeļiem izklāja grīdu, kas vēlāk kalpoja līdz 1950. gadu vidum, kā arī uzcēla sakristeju un aizbēra pagrabu.
  • Starp ēku nosaukumiem daudz ir tādu, kas apzīmē saimnieciskās vai rūpnieciskās ražošanas celtnes – bez vispārīgā un reti lietotā apelatīva fabrika ( arī pabrika, pabrīķis) latviešu toponīmijā sastopami apzīmējumi alus darītavai ( alus darītava, brūzis), ķieģeļceplim ( ceplis, ķieģeļceplis, ķieģeļnīca, Latgalē arī cegalna, cegalnīca, ceglinīca, Kurzemē – stieģeļceplis), kaļķu ceplim ( kaļķenīca), darvas dedzinātavai ( degutnīca), kaltuvei ( smēde), krējuma, piena un siera ražotnei ( krejuotava, pienuotava, siernīca), graudu kaltētavai ( kalte), kulšanas ( rija) un malšanas vietai ( dzirnas, dzirnavas, dzirnus, patmala, patmales, sudmalas, ūdensdzirnavas, vējdzirnavas, vējenes, vējsudmalas).
  • 21.8. pulverizācijas ( smidzināšanas) kabīnes, kaltētavas, krāsu un laku sagatavošanas iekārtas mēbeļu ražotnēs;