Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- 3. Ceļu, dzelzceļu vai kanālu nosaukumos, kas veidoti no to galapunktu vai savienoto objektu nosaukumiem, lietojama vienotājdomuzīme ( bez atstarpēm starp to un vienojamiem vārdiem), piemēram, Rīgas-Ventspils dzelzceļš, Toseles-Mēķes poldera apvadkanāls.
- Zīmīgi, ka Eiropas Savienības Iestāžu publikāciju noformēšanas rokasgrāmata īsto, garo domuzīmi atzīst un nošķir no vienotājdomuzīmes jeb īsās domuzīmes, tomēr « Oficiālajā Vēstnesī» « tehnisku iemeslu dēļ» lietojama esot tikai īsā.
- Izņēmums ir gadījumi, kad domuzīme tiek lietota kā vienotājdomuzīme, ko lieto vienotājzīmes funkcijā, lai parādītu divu nozīmes ziņā līdzīgu jēdzienu ciešo saistījumu ( starp kāda izgudrojuma, jaunas metodes utml. autoru uzvārdiem, piemēram, Boila—Mariota likums; norādot saistījuma pretējos polus, piemēram, sistēma Zeme—Mēness, Rīgas—Valmieras vilciens; arī prievārda " līdz" nozīmē, ja saistāmie jēdzieni izteikti ar cipariem, piemēram, 22.—24. jūnijā.
- Jā, starp citu, vai jūs atceraties, kad jālieto domuzīme, kad vienotājdomuzīme, kad defise un kad - tā pavisam īsā domuzīme?
- 3. Ceļu, dzelzceļu vai kanālu nosaukumos, kas veidoti no to galapunktu vai savienoto objektu nosaukumiem, lietojama vienotājdomuzīme ( bez atstarpēm starp to un vienojamiem vārdiem), piemēram, Rīgas-Ventspils dzelzceļš, Toseles-Mēķes poldera apvadkanāls .