Pavasara versija 2024
400 923 šķirkļi
ka1
Lietojuma biežums :
ka saiklis; pakārtojuma
1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz subjekta attieksmi starp tiem.
1.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu, un vienlaikus norāda uz subjekta attieksmi starp tiem.
2.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu vai apstākļa vārdu, un vienlaikus norāda uz predikatīvo attieksmi starp tiem.
2.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu “tāds”, un vienlaikus norāda uz predikatīvo attieksmi starp tiem, kā arī uz seku jēdzienisko attieksmi starp tiem.
3.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz atributīvo attieksmi starp tiem.
3.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu, un vienlaikus norāda uz atributīvo attieksmi starp tiem.
4.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz objekta attieksmi starp tiem.
4.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu, un vienlaikus norāda uz objekta attieksmi starp tiem.
5.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz veida attieksmi starp tiem.
5.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto apstākļa vārdu, un vienlaikus norāda uz veida attieksmi starp tiem.
6.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz seku attieksmi starp tiem.
6.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto apstākļa vārdu vai apstākļa vārdu kopā ar adjektīvu, divdabi vai citu apstākļa vārdu, un vienlaikus norāda uz seku attieksmi starp tiem.
6.2.konstrukcijā: vārdu savienojums "tā ka" Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz seku attieksmi starp tiem.
7.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz mēra attieksmi starp tiem.
7.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto apstākļa vārdu (parasti “tik”), un vienlaikus norāda uz mēra attieksmi, kā arī uz seku jēdzienisko attieksmi starp tiem.
8.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz cēloņa attieksmi starp tiem.
8.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto apstākļa vārdu (parasti “tāpēc”, “tādēļ”), un vienlaikus norāda uz cēloņa attieksmi starp tiem.
8.2.konstrukcijā: vārdu savienojums "tāpēc ka" vai vārdu savienojums "tādēļ ka", vai vārdu savienojums "tamdēļ ka", vai vārdu savienojums "tālab ka" Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz cēloņa attieksmi starp tiem.
9.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz nosacījuma attieksmi starp tiem; ja.
10.lieto: pareti Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz nolūka attieksmi starp tiem; lai.
Avoti: LLVV
Korpusa piemēri
Homonīmi
Līdzīgi šķirkļi:
cits burtu lielums: Ka
cits burtu lielums: KA
MLVV
LLVV