Vasaras versija 2023
393 530 šķirkļi
lai1
lai saiklis; pakārtojuma
1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz nolūka attieksmi starp tiem.
1.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz nolūka attieksmi, kā arī uz cēloņa jēdzienisko attieksmi starp tiem.
1.2.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto apstākļa vārdu (parasti “tādēļ”, “tāpēc”), un vienlaikus norāda uz nolūka attieksmi starp tiem, kā arī uz cēloņa jēdzienisko attieksmi starp tiem.
2.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz pieļāvuma attieksmi starp tiem.
2.1.konstrukcijā: vārdu savienojums "lai gan" vai vārdu savienojums "lai arī"
2.2.konstrukcijā: vārdu savienojums "lai cik" vai vārdu savienojums "lai arī cik", vai vārdu savienojums "lai nu cik", vai vārdu savienojums "lai vai cik", vai vārdu savienojums "lai kā", vai vārdu savienojums "lai arī kā", vai vārdu savienojums "lai nu kā", vai vārdu savienojums "lai vai kā", vai vārdu savienojums "lai kad", vai vārdu savienojums "lai arī kad", vai vārdu savienojums "lai nu kad", vai vārdu savienojums "lai vai kad", vai vārdu savienojums "lai kāds", vai vārdu savienojums "lai arī kāds", vai vārdu savienojums "lai nu kāds", vai vārdu savienojums "lai vai kāds", vai vārdu savienojums "lai kas", vai vārdu savienojums "lai arī kas", vai vārdu savienojums "lai nu kas", vai vārdu savienojums "lai vai kas", vai vārdu savienojums "lai kur", vai vārdu savienojums "lai arī kur", vai vārdu savienojums "lai nu kur", vai vārdu savienojums "lai vai kur", vai vārdu savienojums "lai kurš", vai vārdu savienojums "lai arī kurš", vai vārdu savienojums "lai nu kurš", vai vārdu savienojums "lai vai kurš", vai vārdu savienojums "lai nu", vai vārdu savienojums "lai vai" Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz pieļāvuma attieksmi starp tiem un pastiprinot nojēgumu par šo attieksmi.
3.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz subjekta attieksmi starp tiem; saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu, un vienlaikus norāda uz subjekta attieksmi starp tiem.
4.lieto: pareti Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu, un vienlaikus norāda uz predikatīvo attieksmi starp tiem.
5.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz atributīvo attieksmi starp tiem.
6.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz objekta attieksmi starp tiem.
6.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu, un vienlaikus norāda uz objekta attieksmi starp tiem.
7.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz veida attieksmi starp tiem.
7.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto apstākļa vārdu, un vienlaikus norāda uz veida attieksmi starp tiem, kā arī uz nolūka jēdzienisko attieksmi starp tiem.
8.lieto: pareti Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz seku attieksmi starp tiem.
8.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto apstākļa vārdu, un vienlaikus norāda uz seku attieksmi starp tiem, kā arī uz mēra jēdzienisko attieksmi starp tiem.
9.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto apstākļa vārdu (parasti kopā ar adjektīvu, divdabi vai citu apstākļa vārdu), un vienlaikus norāda uz mēra attieksmi starp tiem.
Avoti: LLVV
Korpusa piemēri