Paplašinātā meklēšana
Meklējam pif.
Atrasts vārdos (33):
- pif:1
- pifero:1
- epifīļi:1
- epifīti:1
- epifīts:1
- epifīze:1
- epifora:1
- piferaro:1
- dapifers:1
- apifobija:1
- epifānija:1
- Epifānija:1
- epifizeo-:1
- epifizio-:1
- epifizīts:1
- epifilakse:1
- epifītisks:1
- epiforisks:1
- epifrenāls:1
- epifasciāls:1
- epifenomens:1
- epifitotija:1
- epifiziodēze:1
- epifiziolīze:1
- epifolikulīts:1
- hondroepifīze:1
- epifiziopātija:1
- epifizeonekroze:1
- epifiziolistēze:1
- epifizionekroze:1
- hondroepifizīts:1
- intraepifizeāls:1
- ekstraepifizeāls:1
Vārdu savienojumos nav.
Atrasts skaidrojumos (56):
- epifiziodēze Atdalījušās epifīzes piestiprināšanas operācija.
- augšējais daņ-tjaņ atrodas galvā epifīzes rajonā.
- metafīze Augšanas josla stobrkaula galos starp epifizi un diafīzi.
- epanortoze Dažādu atkārtojuma figūru (anaforas, epiforas, divkāršojuma, ķēdes, pakares) kopnosaukums - viena vai vairāku vārdu, vienas vai vairāku rindu atkārtojums dzejolī.
- gesnērija Divdīgļlapju klases asteru apakšklases cūknātru rindas dzimta ("Gesneriaceae"), lakstaugi, retumis krūmi, kokveida liānas, epifīti; Centrālajā un Dienvidamerikā, Ķīnā, Jaungvinejā, Kalimantānā, tropiskajā Āfrikā, \~130 ģinšu, \~1800 sugu, Latvijā vairākas sugas audzē istabā un augumājās kā krāšņumaugus.
- epiphyllum Epifīļi.
- epifiziolīze Epifīzes atdalīšanās no kaula ķermeņa.
- epifiziodēze Epifīzes augšanas apstādināšana ķirurģiskā ceļā.
- epifizīts Epifīzes iekaisums.
- dispineālisms Epifīzes nenormāla funkcija un tās sekas, piem., priekšlaicīga pubertāte.
- epifiziolistēze Epifīzes noslīdēšana.
- epifizionekroze Garā kaula epifīzes aseptiska nekroze.
- epifizeonekroze Garā kaula epifīzes aseptiska.
- hipoplastiskā hondrodistrofija hondrodistrofija, kam raksturīgi epifīžu attīstības traucējumi.
- hiperplastiskā hondrodistrofija hondrodistrofija, kurā uz kaulu epifīzēm veidojas multipli skrimšļa izaugumi.
- izoplapu kamieļzāle kamieļzāļu suga ("Corispermum hyssopifolium"), Latvijā adventīvs augs.
- kālis Kāpostu ģints sugas "Brassica napus" varietāte ("Brassica napus var. rapifera"), uzturā lietojams divgadīgs dārzenis ar dzeltenu, paresninātu sakni.
- rācenis Kāpostu ģints sugas "Brassica rapa" varietāte ("Brassica rapa var. rapifera"), divgadīgs kultūraugs, kam raksturīga paresnināta sakne ar dzeltenu vai violetu mizu, baltu vai dzeltenu mīkstumu.
- epifiziopātija Kaula epifīzes slimība.
- hondroepifizīts Kaula epifīzes un tās skrimšļu iekaisums; augšanas centru osteohondroze.
- komelīna Komelīnu rinda ("Commelinales") - viendīgļlapju klases komelīnu apakšklases taksons, daudzgadīgi un viengadīgi lakstaugi, sukulenti, arī epifīti, tropos, subtropos, gk. Amerikā, Āfrikā.
- izoplapu kufeja kufeju suga ("Cuphea hyssopifolia").
- nekera Lapu sūnu klases zaļsūnu apakšklases dzimta ("Neckeraceae"), daudzgadīgi vienmājas un divmāju augi, kas veido zaļas vai dzeltenzaļas, spīdīgas velēnas, aug uz lapu koku (reti skuju koku) mizas kā epifīti vai uz stumbru pamatnes, trupošas koksnes, apēnotiem laukakmeņiem vai dolomīta atsegumiem, \~450 sugu, Latvijā konstatētas 2 ģintis, 4 sugas.
- doblapu leženeja leženeju suga ("Lejeunea cavifolia"), kas ir aizsargājama, aug mitros lapkoku un jauktos mežos, gk. gāršā, vērī, mazs vienmājas augs; veido blīvas, tumšzaļas vai dzeltenzaļas velēnas uz lapkoku stumbriem, laukakmeņiem, nereti arī uz epifītiskajām lapu sūnām; Latvijā aizsargājama.
- liturģiskās krāsas liturģisko apģērbu un altāra paklāju krāsas, kas norāda uz dievkalpojuma raksturu; balts - Ziemassvētki, Lieldienas; sarkans - Vasarsvētki, Reformācijas svētki, svēto mocekļu dienas, konfirmācija, ordinācija; violets - advents, ciešanu laiks; melns - Lielā piektdiena, mirušo piemiņa; zaļš - trīsvienības laiks, epifānijas laiks.
- piferaro Mūziķis, kas spēlē pifero.
- epifizeo- Norāda uz kaula epifīzi vai čiekurveida dziedzeri.
- epifizio- Norāda uz kaula epifīzi vai čiekurveida dziedzeri.
- miltonija Orhideju dzimtas ģints ("Miltonia"), tropu epifīts, siksnveidīgām gludām lapām pāros, audzē siltumnīcās un augu mājās.
- hematogēnais osteomielīts osteomielīts ar akūtu sākumu, ko ierosina stafilokoki; lokalizējas epifīzes diafizārajā daļā.
- lunatomalācija Pārmantota aseptiska rokas mēnesskaula epifīzes nekroze (autosomāli dominanta pārmantošana): spēcīgas sāpes, izdarot kustības plaukstas pamatnes apvidū, ļoti sāpīgs mēnesskaula apvidus palpējot; apkārtējo mīksto audu pietūkums.
- infantila miksedēma primāra hipofizārā nanisma un sekundāras infantilās miksedēmas simptomi: punduraugums, apaļi, sārti vaigi, liels vēders, pārmērīgi attīstīta tauku kārta, dzimumorgānu hipoplāzija, vāji attīstīti zobi un mati; vēlīna epifīžu osifikācija.
- turnepši Rācenis - kāpostu ģints pasuga ("Brassica rapa var. rapifera").
- kudre Rācenis - kāpostu ģints suga ("Brassica rapa", var. "rapifera").
- rācienis Rācenis - kāpostu ģints suga ("Brassica rapa", var. "rapifera").
- rācinis Rācenis - kāpostu ģints suga ("Brassica rapa", var. "rapifera").
- rācins Rācenis - kāpostu ģints suga ("Brassica rapa", var. "rapifera").
- rāciņš Rācenis - kāpostu ģints suga ("Brassica rapa", var. "rapifera").
- rungulis rācenis ("Brassica rapa var. rapifera").
- epiforisks Saistīts ar epiforu, tai raksturīgs.
- hondroepifīze Skrimslis, kas vēlāk attīstās par kaula epifīzi.
- Sahasrāra čakra smalks enerģētiskais centrs, kas atrodas galvvidū (vai četru pirkstu platumā virs galvas), dažkārt to identificē ar epifīzi.
- platispondilija Spontāna aseptiska skriemeļu epifizeonekroze (iespējams, autosomāli dominanta pārmantošana): parasti slimo 2-15 g. v. zēni; slimība sākas pakāpeniski, bieži pēc traumas; sāpes mugurā, kuras izstaro uz vēderu, muskuļu vājums, nestabila gaita; pēc dažiem gadiem rodas kifoze.
- prievīši Staipekņi ("Lycopodium") - staipekņaugu ģints, kurā mēreni lieli, ložņīgi, kāpelētājaugi vai nokareni zemes augi un epifiti; \~180 sugas.
- lielais apšu stiklspārnis stiklspārņu suga ("Sesia apiformis").
- simploka Stilistiska figūra, kurā diviem runas posmiem ir vienāds sākums un vienādas beigas (anaforas un epiforas apvienojums).
- tītņi Šīs ģints suga, epifīti (aug uz citiem augiem).
- intraepifizeāls Tāds, kas atrodas epifīzē.
- ekstraepifizeāls Tāds, kas nav saistīts ar epifīzi vai atrodas ārpus epifīzes.
- Amerikas tulpjukoks tulpjukoku suga ("Liriodendron tulipifera").
- stanhopea Viendīgļlapju augu ģints orhideju dzimtā, epifīti ar vienu eliptisku līdz ovālu lapu gaisa bumbulim un lieliem ziediem nokarenā ziedkopā, vairāk nekā 50 sugu tropu Amerikā.
- tilandsija Viendīgļlapju klases bromēliju dzimtas ģints ("Tillandsia"), daudzgadīgi tropu un subtropu lakstaugi, pārsvarā epifīti, kas aug uz citiem augiem, gk. Amerikā, Latvijā dažas sugas audzē augumājās un istabās.
- katleja Viendīgļlapju klases liliju apakšklases orhideju rindas un orhideju dzimtas ģints ("Cattleya"), epifītisks augs, sastopams Amerikas tropu mežos, Latvijā audzē siltumnīcās.
- heterogenerāti Zemāko augu brūnaļģu nodalījuma klase ("Heterogeneratophyceae"), aug jūrās uz akmeņiem un epifītiski uz citām aļģēm, iedala 7 rindās, Latvijā konstatētas 2 rindas, 6 ģintis, 7 sugas.
- ešinante Ziedagu ģints ("Aeschynanthus"), kas cēlusies no Dienvidaustrumu Āzijas, ložņīgs mūžzaļš epifīts, ziedi sarkani, ar zaļgandzeltenu kausu.
- formīdija Zilaļģu nodalījuma hormogonu klases ģints ("Phormidium"), pavedieni sastāv no diskveida šūnām; \~100 sugu, Latvijā konstatēts 17 sugu, kas sastopamas ne visai bieži dažādos ūdeņos, augsnē, uz mitrām klintīm, epifītiski uz citām aļģēm.
pif citās vārdnīcās:
MLVV
LLVV