Vasaras versija 2025
410 995 šķirkļi
virulis3
virulis vīriešu dzimtes 2. deklinācijas lietvārds; apvidvārdsLocīšana
Lietojuma biežums :
 Vsk.Dsk.
Nom.virulisviruļi
Ģen.viruļaviruļu
Dat.virulimviruļiem
Akuz.viruliviruļus
Lok.virulīviruļos
1.Kausējums; kaut kas ciets.
2.Sacietējušu sveķu gabals uz koka.
3.Sacietējis izkausēta metāla gabals (piemēram, laimes lejot).
Avoti: LLVV, TlV, ME
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
  • Sarunā ar izklaides portālu Mango Zagorska stāsta, ka ir iejukusi darbu virulī, bet viņas dzīvesbiedrs Rolands ir saprotošs vīrs, kurš nepārmet sievai viņas aizņemtību.
  • Latviešu ģeogrāfiskajā nomenklatūrā vērojama pirmā un trešā nozīme – atvaru nosaukumos jūtama darbības semantika ( dziemulis, grīzulis, mutulis, virpulis, virulis), mežu un paaugstinājumu apelatīvos – pamazinājuma nozīme ( bingulis, cimbulis, grubulis, grundulis).
  • Visbiežāk gan toponīmijā, gan ģeogrāfiskajā nomenklatūrā sastopami dažādi atvaru nosaukumi, kuri, izņemot metaforiskos nosaukumus elle, ellīte, ir deverbāli atvasinājumi ( no tiem lielākā daļa saistāmi ar darbības vārdiem virt ‘vārīties’, vērpt, griezt): antuors, antvars, antors, atvars, dziemulis, grīzeknis, grīzulis, mutulis, vārpata, vārpats, vē ¶rpata, vērpeta, vērpete, vērpis, vē ¶rputs, versme, virpata, virags, virpalis, virpata, virpals, virpats, virpulis, vieksta, vieksts, virtenis, virulis.
  • Vircēlis ( arī Viceļa ezers, Vircelis, Virdēlis, Viruļa ezers) ir subglaciāls caurteces ezers Valkas novada Ērģemes pagasta dienvidos, 2 kilometri uz dienvidrietumiem no Turnas.
  • tādējādi viņš bij nodalīts no garāmplūstošā ļaužu viruļa , no sērīgi mirkstošajiem , sarkanajiem vākiem , kuros iesieti žurnāliņi , ko pārdod , lūk , tajā krustojumā