Paveikta darbība, rezultāts → lodēt; savienojuma vieta, kas izveidojusies lodējot.
Stabili vārdu savienojumiStikla lodējums.
Stabili vārdu savienojumi
Stikla lodējumsvārdkoptermins; joma: silikātu tehnoloģija — izturīgs cietu materiālu (metāla, stikla, keramikas u. c.) savienojums ar lodstiklu.
Avoti:LLVV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
Tā kā lodējums pavedienu krustošanās punktā veido cietu vietu, pavediens šajā vietā ir pakļauts berzei un pēc kāda laika tas var notrūkt no lodējuma.
Kā redzams 3.25. grafikā, visstraujākais vadītspējas kritums ir paraugu grupai D – no 4,98 s uz 0,59 s, kas saistīts ar pavediena deformāciju lodējuma vietā.
Sensora korpuss tika izgatavots no poliuretāna hermētiķa, kas ir piemērots elektronisko komponentu pārklāšanai, tas nesatur skābes vai kādas citas kaitīgas vielas, kas varētu sabojāt elektronikas platīti un alvas lodējumus.
Šuvē, kad pavediens nav iestrādāts auduma struktūrā un veido izlocītu formu pamatauduma sarukuma dēļ, elektrovadošais pavediens var deformēties lodējuma vietā mehānisko iedarbību ( piemēram, lieces, berzes) rezultātā.
Šādā gadījumā var izgatavot viedā apģērba shēmas korpusu no viegla un salīdzinoši mīksta materiāla, vai pat iekausēt gumijā, nebaidoties ka neliela plates deformācija var atlauzt pielodētās komponentes ( lodējuma vietas).