lietotājdraudzīgs joma: informātika
lietotājdraudzīgs
Termins apzīmē datu apstrādes sistēmas, datorus,ierīces vai programmas, ko viegli apgūt un izmantot un ar ko strādājot lietotājam nevajag detalizēti izstudēt dažādus papildavotus (darbības aprakstus, rokasgrāmatas u. c.).
Avoti: D3
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- E-studiju vides dizaina un saskarnes izstrāde balstīta R. Klarkas ( Clark) un R Maijera ( Mayer) teorijās par e-studiju vides arhitektūru un lietotājdraudzīgas, kognitīvos procesus veicinošas saskarnes dizainu, ko attīstījis S. Čapniks ( Chapnick) un J. Meloī ( Meloy).
- h) ir saskaņots un noformēts tā, lai tas būtu lietotājdraudzīgs un pieejams sabiedrībai, tostarp elektroniskā veidā;
- Manuprāt, tik lietotājdraudzīgā sistēma būtu jāapgādā arī tik pat lietotāja acij tīkamu ielādas menedžeri, piemēram, uzstādot Fedora, tik uzstādīts arī GRUB ar fona attēlu ar Fedora tematiku.
- Cik es palasījos, tad cilvēciņi, salīdzinot šīs abas grafiskās darba virsmas, secina, ka KDE ir nedaudz lietotājdraudzīgāks, KDE ir nedaudz vairāk foršu programmu ( , kuras var palaist arī uz gnomes, protams), KDE ir vieglāk konfigurējams priekš iesācējiem utt, taču Gnome ir daudz stabilāks ( tiešām KDE reizēm ar saviem nepamatotajiem erroriem, frīziem utt izbesī apmēram tik pat daudz kā Windows), gnome vieglāk pieinstelēt visādas grafiskās tēmas un tā tālāk...
- Valodas struktūra ir līdzīga programmēšanas valodai ANSI C , bet tā ir izveidota tā , lai būtu daudz vairāk lietotājdraudzīga