interdentāls
Lietojuma biežums :
interdentāls joma: medicīna
Tāds, kas atrodas zobu starpā.
Avoti: TM
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Anatomiski smaganas tiek iedalītas: brīvā smaganu mala, interdentālās smaganas un fiksētās smaganas.
- Otra galvenā fonētiskā atšķirība ir beduīnu dialektos saglabātie klasiskās arābu valodas interdentālie līdzskaņi un , kā arī empātisko and apvienošana vienā , atšķirībā no nometnieku
- Piemēram, palatoalveolārajiem frikatīvajiem spraudzeņiem raksturīga noteikta, distinktīva spektra forma, bet labiodentālajiem un interdentālajiem frikatīvajiem spraudzeņiem – relatīvi lēzens spektrs ( Hayward 2000, 191; Jongman et al. 2000, 1253).
- Daudzās Atapasku valodās, kā denes un navahu) ir koronālo afrikātu sērijas, kas var būt neaspirētas, aspirētas un ežektīvas papildus tam, ka pēc artikulācijas vietas jau dalās interdentālās/dentālās, alveolārās, postalveolārās un laterālās.
- S. Bērensa ( S. Behrens) un Š. Blūmšteina konstatēja, ka divu informantu trīs dažādu patskaņu fonētiskā apkaimē izrunātiem angļu valodas nebalsīgajiem frikatīvajiem spraudzeņiem raksturīgas šādas intensitātes vērtības: postalveolārajam / / 59–65 dB; alveolārajam / s/ 57–68 dB; labiodentālajam / f/ 47–52 dB un interdentālajam / / 42–52 dB.