edafisks
Lietojuma biežums :
edafisks
Tāds, kas radies augsnē, saistīts ar augsnes procesiem.
Avoti: SV99
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Tas saskan ar domu, ka mikorizālās asociācijas ir atkarīgas no edafiskajiem faktoriem ( Brundrett 1991).
- Lapu koki šajā dabas zonā ir atkarīgi no labvēlīgiem mikroklimata un/vai edafiskiem apstākļiem, tādēļ to izplatība ir krietni ierobežota ( Diekmann, 1994).
- Tāpēc darba ietvaros netika analizēta fizioģeogrāfisko apstākļu ( reljefa, edafiskie, klimata) ietekme uz invazīvo neofītu izplatību, lai arī atsevišķos gadījumos konstatētas reģionālas sugu izplatības atšķirības Latvijas mērogā ( 3.-16. att.).
- Ar dispersijas analīzi ( ANOVA ( Analysis of Variance)) novērtēja dažādu edafisko faktoru ( pH, augsnes granulometriskais sastāvs, humusa slāņa biezums, augsnes mitrums, kālijs, kalcijs, magnijs, dzelzs, cinks) būtiskums uz parametriem ( sporu skaits augsnē un kolonizācijas frekvence).
- Ainavekoloģiskos un bioģeogrāfiskos pētījumos sugu izplatības analīzē visbiežāk izmanto klimatiskos, edafiskos un topogrāfiskos rādītājus ( Dahl, 1998; Deutschewitz et al., 2003; Laiviņš, Melecis, 2003; Salmina, 2004; Pino et al., 2005), kā arī ainavas struktūrelementu telpisko izplatību un raksturu ( Deutschewitz, 2001, Deutschewitz et al., 2003, Honnay et al., 2003, Pino et al., 2005).