boksterēšana
boksterēšana apvidvārds
Burtošana; lasīšana pa zilbēm.
Avoti: LivP
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Tā laika skolas tika ierīkotas zemnieka mājiņas istabā vai rijā, vai pat smēdē, un tā laika skolā mācīja vispirms lasīšanu jeb boksterēšanu, pēc tam Bībeli, baznīcas dziesmas un katehismu.
- Mūsdienās boksterēšanu no Bībeles vai " pusbībeles" bērniem māca varbūt vienīgi paši konservatīvākie no konservatīvajiem kristiešiem, un nu jau vairākām paaudzēm pirmā lasāmviela visbiežāk ir " vecumam atbilstošas", grūti saplēšamas, viegli uztveramas un pārsvarā tikpat viegli aizmirstamas bilžu grāmatas.
- Jaunatne kā mērķauditorija tika uzrunāta arī Frīdriha Erdmaņa Štolla ( Stoll, 1760-1826) „ Jaunā boksterēšanas un lasīšanas grāmatā” ( 1813), ko pamatā veidoja reliģiska satura teksti, kas vairākkārt tika attēloti naratīvā ietvarā vectēva dialogos ar bērniem, un Kārļa Vatsona ( Watson, 1777-1826) publicētajā „ Lasāmajā grāmatā” ( 1816), kas bija Frīdriha Eberharda fon Rohova ( Rochow, 1734-1805) „ Kinderfreund” [Bērnu drauga] saīsināts latviskojums.
- Un es vingrināju savas boksterēšanas mākas, kamēr izlasīju vienu grāmatu un otru grāmatu, un visas grāmatas vienā plauktā.
- Izveidoja lasāmgrāmatu " Jauna boksterēšanas un lasīšanas grāmata" ( 1813) kopā ar katehismu " Tā ticīga Dieva kalpa Luterus svēta bērnu mācība" ( 1815); abi darbi bija paredzēti apvienošanai vienā konvolūtā; tos pats apgādājis.