anakrota
Lietojuma biežums :
anakrota joma: medicīna
Pulsa viļņa augšupejošā daļa.
Avoti: TM
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- PPG signāli tika iegūti no 17 cilvēkiem un četri signāla parametri tika izanalizēti: viļņu maksimumu skaits vienā pulsa periodā, anakrotas un diakrotiskā viļņa slīpuma koeficienti, anakrotas pieaugšanas laiks.
- No PPG un sfigmogrāfijas signāliem tika iegūtas anakrotas sākuma pieauguma laika vērtības – ∆ tPPG un ∆ tSFG ( Att.40.), no EKG signāla tika iegūtas R maksimumu ( sirds kambaru depolarizācija) laika vērtības.
- Turpmākiem aprēķiniem tika izmantots pulsa viļņa izplatīšanās ātrums, ko noteica pēc formulas P VIĀ=L/∆t, kur L ir attālums no krūšu kaula jūga ieroba ( incisura jugularis) līdz PPG vai SFG sensora pievienošanas vietai, ∆ t anakrotu sākuma pieauguma laika vērtības.
- Pētījuma rezultātā secināts: 1) veseliem cilvēkiem katrā simetriskā segmentārā līmenī starp iegūto PPG signālu formas parametriem pastāv cieša korelatīva sakarība ( jo cilvēka anatomija ir simetriska), 2) katrā simetriski segmentālā līmenī asinsspiediens ir vienāds, kas nosaka pulsa viļņa pienākšanas laiku, līdz ar to jebkādas izmaiņas asinsvadu raksturlielumos var izmainīt PPG signālu parametrus ( anakrotas pieauguma laiku un katakrotas kritumu), un šo parametru ievērojamas izmaiņas segmentālajā līmenī var norādīt uz iespējamām asinsvadu problēmām.
- SPPPG kontūranalīze saistīta ar tādu parametru aprēķināšanu kā dikrotiskā viļņa amplitūda, anakrotas laiks, anakrotas un katakrotas stāvums un attālums starp galvenā un dikrotiskā viļņa virsotnēm.