Senlaicīga piemiņas vieta, kas izveidota no rindās vai aplī saliktiem akmeņiem, piem., "velna laivas" Latvijā, labirinti.
Stabili vārdu savienojumiAkmeņkrāvumu kapulauki.
Stabili vārdu savienojumi
Akmeņkrāvumu kapulaukivārdkoptermins — Baltijas somu tautībām raksturīgi apbedījumi, kas ap 5. gs. p. m. ē. pakāpeniski sāka nomainīt akmensšķirstu apbedījumus, Latvijā sastopami gk. Vidzemes ziemeļu pusē.
Avoti:LEV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
Kopumā Latvijas teritorijā šobrīd ir konstatēti aptuveni 80 akmeņkrāvumu senkapi, taču to skaits laika gaitā vēl varētu pieaugt.
Vidzemes un Latgales ziemeļu daļā, tas ir arī tagadējā Gulbenes novada teritorijā, konstatēta Baltijas somiem raksturīgā tradīcija mirušos apbedīt tā saucamajos akmeņkrāvumu kapulaukos.
Stāsts par Baltiņu ezeru un tā velnu, Jaunpils Elles kalnu, Jeru Pugu akmeņkrāvumu, Krotes Brūveru avotu, “ Vikingu kapiem” Zebrenē, Kokneses Kalnazveņģu naudas podu un vēl daudziem citiem ne mazāk aizraujošiem izpētes objektiem rosinās ļauties autora hipotēzēm, versijām un pašu iztēlei.
Sagšu atrada 1898. gadā ārsts Ernests Putniņš atrokot kapu uzkalniņu, kuru pirms tam bija sedzis īpatnējs akmeņkrāvums, ko atzina par iespējamu rituālu veidojumu.
Velēnu vai akmeņkrāvuma mājas , senā rija ne tuvu tādas kā mūsējās , Latvijā