Tarkvīnija
Tarkvīnija īpašvārds, vietvārds
Pilsēta Itālijā ("Tarquinia"), Lacio reģiona Viterbo provincē, 16200 iedzīvotāju (2014. g.).
Avoti: Wi
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- 509. gadā p.m.ē., pēc pēdējā Romas ķēniņa Lūcija Tarkvīnija gāšanas, Roma kļuva par republiku.
- No Lacio grekāle atnes līdzi spēcīgu zirgu un aitu smaku, – un siltajā gaisā tu ieelpo dūmus no lielajiem sārtiem, kas deg pie etrusku kapenēm mežonīgajās nogāzēs Montalto di Kastro, Tarkvīnijā, Tuskānijā.
- Ap 6. gadsimtu p.m.ē. jau bija izveidojušās spēcīgas Etrūrijas pilsētas — Tarkvīnija ( " Tarquinii"), Veija ( " Veii") u.c., kuras pārvaldīja vietējie aristokrāti un, kuras izveidoja divpadsmit pilsētu konfederāciju.
- Pratieši ir toskānieši pa savam, un viņiem nav nekā kopīga ar Romu un romiešiem ( kuriem Toskāna nemūžam nepiedos nežēlīgo paverdzināšanu, cietsirdīgās vajāšanas, mežonīgos slaktiņus un etrusku valodas nāvi, jo šī valoda tika nosmacēta Volterras, Fjēzoles, Areco, Kortonas, Orvjeto, Tarkvīnijas un Veju bērnu mutēs), viņi, kā apgalvo Malespīni, daudz vēlāk nokāpa no Javello kalna, ieradās no Skinjāno, Filjines un visas Bizencio ielejas, lai pārdotu vīnu un pupas langobardiem, kuri mita Borgo al Kornio, vissenākajā Prato kodolā.
- Kad romieši padzina savu valdnieku — etrusku Tarkvīniju Lepno, etrusku pilsētas Klūzijas valdnieks centās to ieņemt, lai atjaunotu etrusku varu.