Ģeoloģiski norobežots klintāju apgabals, kas aptver Skandināvijas pussalu, Somiju, Kolas pussalu, Karēliju un Baltijas jūras ziemeļu piekrasti.
Stabili vārdu savienojumiFenoskandijas vairogs.
Stabili vārdu savienojumi
Fenoskandijas vairogsvārdkoptermins; joma: ģeoloģija — prekembrija Skandināvijas un Austrumeiropas platformas ziemeļdaļa, Baltijas vairogs.
Avoti:LEV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
Zemgales ledus loba reaktivizācija notika asinhroni Fenoskandijas ledusvairoga pēdējā apledojuma vispārējās deglaciācijas laikā ( Bitinas, 2012).
EM skaidroja, ka Latvijas teritorija atrodas uz Fenoskandijas vairoga, kas tiek uzskatīts par Eiropas bagātāko rūdas rezervju krātuvi.
Vasaras temperatūras Fenoskandijā Holocēna termālā maksimuma laikā pirms 7500 un 5000 kal.g.p.m. bija par 2 ºC augstākas nekā mūsdienās.
Pamatni veido kristāliskie slānekļi un granīti, kas iziet virspusē Baltijas ( Fenoskandijas) un Ukrainas ( Azovas-Podolijas) vairogu teritorijās.
HTM ir saistīts ar Saules radiācijas ( starojuma) palielināšanos Ziemeļu puslodē vasaras mēnešos, kas pirms 9000 gadiem izraisīja pilnīgu Fenoskandijas ledāja izkušanu.