Amasra
Amasra īpašvārds, vietvārds
Pilsēta Turcijā ("Amasra"), Bartinas ilā, Melnās jūras piekrastē, 6600 iedzīvotāju (2013. g.).
Avoti: Wi
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Rumēlijas cietoksnis atrodas Bosfora šaurākajā vietā ( 660 m), tieši pretī Anatolijas cietoksnim, kuru no 1393. līdz 1394. g. uzcēla sultāns Bajezids I. Cietokšņi tika uzcelti, lai bloķētu Konstantinopolei satiksmi ar Melno jūru un Dženovas kolonijām Kaffā, Sinopā un Amasrā.
- Otru cietoksni — Rumēlijas cietoksni uzbūvēja ( 1451—1452) Bosfora otrā, Eiropas pusē tieši pretī šim cietoksnim sultāns Mehmeds II, lai pilnībā kontrolētu jūras satiksmi pa šaurumu, kas bija ārkārtēji nozīmīga Bizantijas sabiedroto dženoviešu kolonijai Galatā, kuriem bija kolonijas arī Melnās jūras krastos — Kaffā, Sinopā un Amasrā.
- Amasra ir viena no brīnišķīgākajām Melnās jūras piekrastes pilsētām, senos laiks saukta par Sesamos, kad tā tika dibināta sestajā gadsimtā pirms mūsu ēras.
- Dodoties austrumu virzienā gar piekrasti, nonāksiet Cakraz ( 15 km austrumos no Amasras) - tipiskā zvejnieku ciematā ar lieliskām pludmalēm, aicinošām apmešanās vietām un jaukiem restorāniem.
- Tālāk uz priekšu greznā Melnās jūras krasta līnija ir apdāvināta ne tikai ar bizantiešu - dženoviešu piļu ķēdi, senākās un visinteresantākās pilsētas ir Sinope - Anatolijas vistālākais ziemeļu punkts, un Amasra.