Pavasara versija 2021
328 944 vārdi
48 692 frāzes
žāvētava
žāvētava sieviešu dzimtes 4. deklinācijas lietvārds
1.Īpaša celtne, telpa, vieta, arī ierīce (kā) žāvēšanai ar siltumu, gaisa plūsmu.
Finiera konveijeržāvētava joma: kokapstrādenepārtrauktas darbības konvekcijas žāvētava ar piespiedu gaisa šķērscirkulāciju ar saistvielu piesūcinātu finieru vai ar saistvielu pārklātu finieru virsmu žāvēšanai; finierus izvieto žāvēšanas kamerā vertikāli starp konveijera kustīgajiem rāmjiem.
Finieru rullīšžāvētava joma: kokapstrādenepārtrauktas darbības žāvētava, kur finierloksnes žūst, pārvietojoties starp pāros rotējošiem rullīšiem, žāvēšanas aģentam cirkulējot finiera garenkustības vai šķērskustības virzienā, vai perpendikulāri finiera virsmai.
Izsmidzināšanas (torņveida) žāvētavažāvētava sīkdispersa materiāla konvektīvai žāvēšanai, piem., iekārta keramiskas suspensijas (šlikera) izsmidzināšanai vertikālā cilindrā un izžāvēšanai ar karstu gaisu līdz pulverveida stāvoklim; iegūst pussausu keramisko masu.
Lentes žāvētavažāvētava ar lentes transportieriem, kas nepārtraukti virzās.
Zāģmateriālu žāvētava joma: kokapstrādespeciāli būvēta hermētiski noslēgta telpa ar labu siltuma izolāciju, aprīkota ar žāvēšanas aģenta cirkulācijas, siltuma apgādes, gaisa apmaiņas, mitrināšanas un žāvēšanas procesa kontroles un vadības sistēmām.
2.Īpaša celtne, telpa, vieta, arī ierīce (gaļas produktu, zivju) žāvēšanai dūmos; kūpinātava.
Avoti: LLVV, ZTV
Korpusa piemēri: