Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Kas ugunsgrēkā izkarsējies, to ģikts nekad vairs nepaņems, Tušs domāja, ugunsgrēkā labāk nekā pirtī.
- un nāca alkohols un ģikts
- Piemēram, vācu valodā - „ Vasarsvētku roze" norāda uz ziedēšanas laiku, savukārt viduslaikos lietotie nosaukumi - ģikts roze vai asins roze - norāda uz peoniju sakņu ārstnieciskajām īpašībām.
- Kā dejodamas neizprotamu rituāla deju, lēkāja vienkājes, bezroces un kuprītes, drausmīgas resnes, ģikts saliektās, tādas, kas plaukstas vietā vicināja zivs spuras, pundures, lielgalves, spitālīgās, vilkligas vai tūskas saēstās, bezdegunes, matu ēdes apsēstās, trumošās un asiņojošās, viņām nopakaļ, baltus putekļu mākoņus saceldamas, uz ritentiņiem stūmās bezkājes un melmeņsērdzīgās, bet ikkatras seja pauda...
- Tur Pēter Grosswald pēc trim ziemām skolā ( div’ ziemas ar savu maizi no mājas un tad veselu gadu pie skolmeistar’ ēdiena) tiek nodots uz Siguldu par aptieķnieka mācekli, kur sadzīvo četrus gadus, pa to laiku tēvs slimības dēļ iziet no Siguldas dzirnām un sāk saimniekot Bukasmuižas jeb Suddenbach dzirnavās bet pēc viena gada, tai 1830. gadā, ar krūts sāpi un kaulu ģikti mirst nost un apguldīts Mālpils draudzes kapos, vēlāk abi dēli liks tam savam Tēvam čuguna Krustu ar Latvisku uzrakstu, tas krusts maksās 52 rubuļus.