zirdzene2
zirdzene apvidvārds
Liela lāpāmā adata.
Avoti: ME
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Ja tu vēlreiz ierunāsies par sēnēm, atceries, ka tu ar katru vārdu par darbu brīvprātīgi iejūdzies darba zirdzenes ilksīs un nepildi solījumu būt brīvs cilvēks rīcībā un domās!
- Parauglaukumu ordinācija telpā liecina, ka bērza izplatība apaugumā lielākoties saistīta ar augsto lakstaugu grupu, kuru veido meža suņuburkšķis Anthriscus sylvestris, meža zirdzene Angelica sylvestris, parastā vībotne Artemisia vulgaris, parastā kamolzāle Dactylis glomerata un dzeltenā zeltgalvīte Solidago virgaurea.
- Ar šo sugu grupu statistiski nebūtiska korelācija ir arī meža zirdzenei Anthriscus sylvestris ( r=0,33), parastajai vībotnei Artemisia vulgaris ( r=0,36), meža zemenei Fragaria vesca ( r=0,46), matainai vēlpienei Leontodon hispidus ( r=0,32), dzeltenajai zeltgalvītei Solidago virgaurea ( r=0,47), kā arī Šrēbera rūsainei Pleurozium schreberi ( r=0,37) un ķērpjiem Cpladina sp. ( r=0,38).
- Ar 2. asi savstarpēji pozitīvu korelāciju veido meža suņuburkšķis Anthriscus sylvestris ( r=-0,61), kā arī, iespējams, tādas sugas kā meža zirdzene Angelica sylvestris ( r=-0,44), parastā vībotne Artemisia vulgaris ( r=-0,38), parastā kamolzāle Dactylis glomerata ( r=-0,31) un dzeltenā zeltgalvīte Solidago virgaurea ( r=-0,32), kuras pozitīvi korelē arī ar lakstaugu veģetācijas augstumu ( r=-0,63) un kūlas slāņa biezumu ( r=-0,42), tādējādi veidojot augsto lakstaugu sugu grupu.
- Zemsedzē dominē lēdzerkste, meža zirdzene, parastā sievpaparde, parastā purvpaparde, parastā vīgrieze.