vienvārda
Lietojuma biežums :
vienvārda nelokāms lietvārds, ģenitīvenis; vīriešu dzimte, nepiemīt
Tāds, kas sastāv no viena vārda.
Avoti: LLVV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- ElgD tie ir ekvivalenti sinonīmi, KurV – aprakstošie, KarV – vienvārda.
- Ceļojuma laikā Moriss pirmo reizi redz fenomenu, jūras fosforizēšanos, kuru viņš vēlāk nodemonstrēja gleznā ar vienvārda nosaukumu.
- Tie var būt saistīti gan ar saikļiem ( vienvārda, vienvārda atkārtotajiem, vairākvārdu, vairākvārdu pāru saikļiem), gan bez tiem.
- Ņemot vērā, ka Juškas vārdnīcā tiek prezentēts vārdu krājums, kas ir ļoti konkrēts un cieši saistīts ar runātāju dzīves apstākļiem un ikdienu, vārdnīcā ir ievērojams skaits leksēmu, kam poļu valodā nav atbilstoša denotāta vai tā vienvārda nosaukuma.
- Pie poļu un latviešu darbības vārdiem norādīta vienskaitļa 1. personas tagadnes forma, latviešu darbības vārdiem – papildus arī konjugācijas parauga numurs, piem., rozumieć ( rozumiem) – saprast ( saprotu) 3, żyć ( żyję) – dzīvot ( dzīvoju) 1. Poļu lemmas pārsvarā tiek tulkotas ar vienvārda ekvivalentiem, autors reti norāda sinonīmiskus ekvivalentus ( cudzoziemiec – sveštautietis ( m), - ša, ārzemnieks ( m), - ka), kā arī polisēmijas gadījumus ( mowa ( ż) – runa ( ż) – as; valoda ( ż) – as w znaczeniu: język np.