vienstīgas
Lietojuma biežums :
vienstīgas nelokāms lietvārds, ģenitīvenis; sieviešu dzimte, nepiemīt
Ar vienu stīgu (par mūzikas instrumentu, arī par mērinstrumentu skaņas īpašību pētīšanai).
Avoti: LLVV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Atzinumu, ka " viss ir skaitļi", domājams, izteicis jau pats Pitagors, eksperimentēdams ar monohordu ( vienstīgas instrumentu) un atklādams, ka skaņu augstums un saskaņa starp tām atkarīgas no smagumiem, kas novelk stīgu un kuru attiecību var izteikt veselos skaitļos.
- Ar 1876.g. skolā darbojas Vecpiebalgas draudzes skolas audzēknis I. Kreilis - kluss un godīgs cilvēks, nedzērājs, pirmais sācis kopt 4 balsīgu dziedāšanu, apmācīdams dziedātājus uz vienstīgas instrumenta.
- Klavieru stīgas, kā zināms, galvenokārt dublējas pa divām vai trim, taču Kļaviņš ir izveidojis tādu konstrukciju, kas sver tikai līdz simt kilogramiem un ir vienstīgas klavieres, - līdzīgi arfai, klavihordam un spinetam.
- Atzinumu, ka viss ir cipari, domājams, izteicis jau pats Pitagors, eksperimentēdams ar monohordu ( vienstīgas instrumentu) un atklādams, ka skaņu augstums un saskaņa starp tām atkarīgas no smagumiem, kas novelk stīgu un kuru attiecību var izteikt veselos skaitļos.
- Atzinumu, ka " viss ir skaitļi", domājams, izteicis jau pats Pitagors, eksperimentēdams ar monohordu(vienstīgas instrumentu) un atklādams, ka skaņu augstums un saskaņa starp tām atkarīgas no smagumiem, kas novelk stīgu un kuru attiecību var izteikt veselos skaitļos.