trijāds
Lietojuma biežums :
trijāds apvidvārds
Avoti: ME
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Goda viesis Jānis Cimze savu runu sācis, citēdams dainu " Rīga dimd" un salīdzinādams latvju tautu ar dainā minēto māsiņu, kuras „ pūru" ( latvju kultūru) kaluši „ trijādi bāleliņi".
- Pirmajā mirklī varētu šķist, ka izteikums neiekļauj trijādo formu — tAa, bet tā šķist var tikai tad, ja jau izteikto saturu sajauc ar paša izteikuma formu un piemirst, ka izteikums ir sacīts kādā konkrētā momentā.
- Visi šie trijādie pārvēršanās veidi ir tagad samaisījušies , tā ka nav vis vairs viegli izšķirt , kur no sākuma ir bijis vilkatu motīvs , kur burvju motīvs , un kur izlikšanās motīvs
- Ziņojumā Vidzemes muižniecības ierosinātajai izmeklēšanas komisijai par Brāļu draudzes kustības darbību Valmierā 1743. gadā latviešu Brāļu draudzes vecākie ziņojuši, ka esot trijādas jaunas dziesmu grāmatas: par 4 vērdiņiem, 2 vērdiņiem un ¼ dāldera ( 1 ortu).
- Cilvēka apziņai ir trijāda daba - labā puslode=radošā, kre isā=racionālā, sirds domāšana=vadības centrs, no kura nāk elektromagnētiskie viļņi, kas nosaka apziņas stāvokli - modrumu, satraukumu...