trejkāršs
Lietojuma biežums :
trejkāršs apvidvārds
Avoti: ME
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Pie pils un tilta bija sapulcējies skatītāju pūlis, kas sagaidīja kuģi ar “ urā” saucieniem; no klāja tiem atbildēja ar trejkāršu lielgabala salūtu, un orķestris spēlēja maršu.
- Tas ir savāds, biedējošs skats, kas uz mūžu ieguls Grosvaldu bērnu atmiņā – tumšs Mēness vairogs nostājās starp Zemi un Sauli, laupot tās ierasto, mīksti kliedēto gaismu un spožumu, bet Saule bez cīņas padoties nebija ar mieru, un Grosvaldu bērni, lūpas kodīdami, noskatījās Saules debesu kauju, ar pārdabisku, trejkāršu spozmi izlaužoties te vienā, te otrā melnā rimbuļa pusē un ieskaujot to kā spožs, izgaismots vara gredzens – izskatījās, kāds ar spēku aiztaisījis pusvirus atstātas durvis, kurām gaisma tomēr sūcās cauri gar visām malām.
- Ja šai lietai nebūtu trejkāršs vai simtkāršs " dibens" - bagātu ļaužu sakārtotie likumi, " ietekme", " intereses", OIK, robežpunkti, kas nedarbojas, iestādes, kas nav vajadzīgas...
- No Sv. Rakstiem un Baznīcas mācības, un prakses, kā vissenākās, tā visjaunākās, konstatējama trejkārša palīdzība, ko ticīgie var sniegt viens otram te virs zemes, tā īstenodami garīgas apvienības saites savā starpā - aizlūgumu, nopelnu un gandares ceļā.
- Vadībai bija izpildāms trejkāršs Kristus pilnvarojums - mācīt, vadīt jeb ganīt un svētīt ( maģistrālais, pastorālais un sacerdotālais pienākums), kas atbilst trejkārtējam paša Kristus uzdevumam, ko viņš bija saņēmis no Debestēva: būt par pravieti, mācītāju, būt par ganu - karali un būt par augsto priesteri.