tēle
Lietojuma biežums :
tēle apvidvārds
Tēls.
Avoti: ME
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Televīzija ( no ( " tēle") un — 'tālā redzēšana'; saīsinājumā TV) jeb tālrāde, ir telesakaru sistēma vai process, lai raidītu un uztvertu kustīgus attēlus un skaņu attālumā, izmantojot elektriskos vai elektromagnētiskos signālus.
- Televizors ( ( " tēle") — 'tālu' + — 'skatītājs') jeb tālrādis ir elektroniska ierīce, kas paredzēta televīzijas pārraižu uztveršanai un demonstrēšanai, kā arī attēla un skaņas attēlošanai no dažādiem videosignāla avotiem ( videomagnetofoniem, DVD atskaņotājiem).
- Telekinēze' grieķu valodā nozīmē ( " tēle") — 'attālums' jeb 'tālumā' un ( " kinēsis") — 'kustība', līdz ar to savienojumā veidojot vārdu salikumu " kustība no attāluma" jeb " objektu kustība bez fiziskas iedarbības no attāluma".
- Psihokinēze ( no , " psychē" — 'prāts' un , " kinēsis" — 'kustība'), pazīstama arī kā telekinēze ( , " tēle" — 'attālums', 'tālumā' un , " kinēsis" — 'kustība'), ir hipotētiska spēja bez fizikālas savstarpējās iedarbības ar prāta palīdzību ietekmēt ( kustināt un pacelt gaisā) fizikālus ķermeņus.