spirodela2
spirodela vārds svešvalodā; latīņu
Spirodela 1 — ūdensziedu dzimtas ģints.
Stabili vārdu savienojumiSpirodela polyrrhiza.
Stabili vārdu savienojumi
Spirodela polyrrhiza — parastā spirodela.
Avoti: LD
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Piemēram, mazie ūdensziedi ( " Lemna minor") vai parastās spirodelas ( " Spirodela polyrhiza") no vēja aizsargātās ūdenstilpēs spēj savairoties lielā daudzumā, tādējādi nosedzot visu ūdens virsmu un radot noēnojumu, kas kavē iegremdēto ūdensaugu attīstību.
- Mūsdienās populāri kļūst izmantot kā testorganismus arī ūdensaugus Spirodela sp., Lemna sp. ( ISO, 2005; Kļaviņš and Zaļoksnis, 2005; Romanowska-Duda and Tarczyńska, 2002), fitoplanktona organismus Selenastrum capricomutum, Scenedesmus subspicatus u.c. un svaigas, dehidrētas vai liofilizētas luminiscējošās sāļūdens baktērijas Vibrio fischeri ( Kļaviņš and Zaļoksnis, 2005; SAMC, 2009).
- Straumes ātrums izteikti būtisks faktors ir brīvo peldošo sugu izplatībai, piem., Spirodela polyrhiza, Lemna gibba, L. minor, L. trisulca.
- Lēni tekošās upēs un barības vielām bagātās upēs gaismas daudzuma samazināšanos var izraisīt brīvi peldošo augu, īpaši ūdensziedu Lemna sp. un parasto spirodelu Spirodela polyrhiza, savairošanās.
- Upēs ar ātru un vidēji ātru straumi biežāk konstatēta peldošā glīvene Potamogeton natans, turpretim lēni tekošās un upēs bez straumes raksturīgas ar lielāku brīvi peldošo makrofītu sugu – mazā ūdenszieda Lemna minor, trejdaivu ūdenszieda L. trisulca, parastās spirodelas Spirodela polyrhiza, kā arī dzeltenās lēpes Nuphar lutea īpatsvaru ( 3.5.att.).