putrescīns
Lietojuma biežums :
putrescīns joma: medicīna
NH2(CH2)4NH2, ornitīna vai arginīna dekarboksilēšanas produkts; indīgs ptomaīns.
Avoti: TM5
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Kadaverīns un putrescīns ir sliktu elpu izraisoši diamīni, kas rodas kā baktēriju metabolisma ( fermentācijas) produkti.
- Noteikts, ka arī indols, skatols, putrescīns, kadaverīns, sviestskābe un baldriānskābe izraisa nepatīkamu smaku ( Kleinberg and Codapilly, 1995).
- Tādā gadījumā, sauszemes izcelsmes organiskais slāpeklis būtu tikpat labi izmantojams slāpekļa avots kā atsevišķie slāpekli saturošie organiskie savienojumi, kā piemēram, urīnviela, glicīns un putrescīns.
- Glicīns, putrescīns un glutamīnskābe bija vieglāk izmantojamās aminoskābes, kuru klātbūtnē fitoplanktona biomasas sastādīja vismaz 50% no tās, kas sasniegta ar amoniju, bet spermīns deva ievērojamu biomasas pieaugumu Daugavas 10m stacijā, turpretim 30m stacijā biomasas pieaugums bija nenozīmīgs.
- Eksperimentā virskārtas ūdens bagātināts ar P, Si un Fe-EDTA un pievienotas N saturošas organiskās vielas- glutamīnskābe, glicīns, hipoksantīns, putrescīns, spermīns, guanīns, urīnviela ( 25 M) sabalansētās koncentrācijās ( N:P: S i=16:1:1), kā arī NH4 salīdzināšanai.