puskode
puskode
formā: daudzskaitlis Tauriņu kārtas dzimta ("Acrolepiidae"), sīki tauriņi (spārnu plētums – 10-16 mm), galva gluda, uz paura atstāvošu zvīņu cekuliņš, snuķis garš, kails, Latvijā konstatētas 5 sugas.
Stabili vārdu savienojumiSīpolu lakstu puskode.
- Sīpolu lakstu puskode taksons — puskožu dzimtas suga ("Acrolepiopsis assectella"), kuras kāpuri dzīvo sīpolu lapās un ziedos
Avoti: LD
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Sīpolu lakstu puskode ir bīstama arī tāpēc, ka šis kaitēklis labvēlīgos apstākļos var veidot līdz pat trim paaudzēm.
- LLKC eksperti norāda, ka sīpolu lakstu puskodes izplatības ierobežošanas nolūkā mazās kultūraugu platībās stipri bojātos lokus un ziedkopas jāizgriež un jāiznīcina.
- LLKC eksperti norāda, ka vēlāk sīpolu lakstu puskodes kāpuri strauji pieaug un pēc divām nedēļām iekūņojas turpat uz loka, tādā kā vārpstveida kūniņā.
- LLKC informēja, ka sīpolu lakstu puskodes kāpuri, kas ir galvenie bojājumu radītāji, no iekšpuses izalo sīpolu lokus, un neskarta paliek tikai virsējā lapu epiderma.
- Lai gan sīpolu lakstu puskode ir viens no tipiskākajiem kaitēkļiem sīpolos, šogad par tās nodarītajiem postījumiem sūdzas arī daudzi ķiploku audzētāji, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra ( LLKC) sagatavotā informācija.