Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Jau 1980. gadu sākumā tika konstatēts, ka Eiropā plaši izplatītajam pundursikspārnim ir divi orientēšanās saucienu tipi.
- pundursikspārnis un divkrāsainais sikspārnis - sugas, kuras mūsu klimatiskajos apstākļos neatrod piemērotas ziemošanas mītnes un veic ikgadējas tālas rudens migrācijas DR virzienā.
- Lielākā daļa ( 97,7%) no noķertajiem sikspārņiem ir piecas tālmigrējošās sugas - Natūza sikspārnis, pundursikspārnis, rūsganais vakarsikspārnis, mazais vakarsikspārnis un divkrāsainais sikspārnis.
- Četras sikspārņu sugas - mazais vakarsikspāmis Nyctalus leisleri, platausainais sikspārnim Barbastella barbastellus, platspārnu sikspārnis Eptesicus serotinus un pigmejsikspārnis Pipistrellus pygmaeus Latvijā sasniedz izplatības ziemeļaustrumu robežu, trīs citām sugām - rūsganajam vakarsikspārnim Nyctalus noctula, pundursikspārnim Pipistrellus pipistrellus un divkrāsainajam sikspārnim Vespertilio murinus Latvijas teritorijā samazinās sastopamības biežums virzienā no dienvidiem uz ziemeļiem.
- Latvijas teritorija sikspārņu sugu sastāva ziņā uzskatāma par pārejas joslu starp boreālo mežu un platlapju mežu faunu, par ko liecina četru sugu galējo ziemeļaustrumu atradņu konstatēšana ( mazais vakarsikspārnis, platspārnu sikspārnis, platausainais sikspārnis un p igm ej s ik s pā rn is^ un trīs citu sugu ( rūsganais vakarsikspārnis, pundursikspārnis un divkrāsainais sikspārnis) populāciju blīvuma samazināšanās dienvidu - ziemeļu virzienā.