Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Renesanse un humānisms filozofiski, pseidoklasicisma periods mākslinieciski atdzemdināja Odiseju daudzējādās krāsās un iztulkojumos.
- Protestēt pret Aristoteļa poētiku un pseidoklasicismu Lencs centās ir kā teorētiķis, ir arī kā mākslinieks pats ar savām lugām.
- Šīs spējas viņš kultivēja arī apzināti, līdzīgi Gētem, augstu vērtēdams seno vācu tautas teātri, gadatirgu un “ kumēdiņu būdu” uzvedumus, kuros saskatīja veselīgu pretstatu franču izsmalcinātajam pseidoklasicismam.
- Cīņu pret pseidoklasicismu Lencs ieskatīja par vienu no galvenajiem uzdevumiem, un tajā viņš ar citātiem mobilizējis visus autorus, kas derējuši šim nolūkam: Didro, Ruso un Mersjē no pašiem frančiem, Fīldingu un Jangu no angļiem, Lesingu un Herderu no vāciešiem.
- Tieši literatūrā, kā uzsvēris arī Gēte savā autobiogrāfijā, “ vētras un dziņu” laikmets bija revolūcijas posms, kas asi noraidīja agrākās autoritātes un dzejas teorijas, sevišķi apkarojot franču pseidoklasicismu un tā vācu epigoņus, lai pašķirtu ceļu konkrētā, aktuālā īstenībā balstītiem darbiem, kuri allaž lauzti “ sirds prizmā”.