pragmatists
Lietojuma biežums :
pragmatists
Uz lietderību, rezultātu orientēts, pragmatisma piekritējs.
Avoti: LEV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Plašāks simboliskā interakcionisma teorētisko ideju avots ir arī citu amerikāņu pragmatistu darbi ( Viljams Džeimss ( William James), Džons Djūijs ( John Dewey), Čārlzs Sanderss Pīrss ( Charles Sanders Peirce).
- Viņš atbalstīja tādu pieeju mākslas vēsturei, kas neignorētu tukšos posmus, virziena maiņas un savādās sadursmes: kā Dornera grāmatas ievadā rakstīja filozofs pragmatists Džons Djūijs, viņa muzejā mēs nonākam “ dziļas pārtapšanas dinamiskajā centrā”.
- Manas intereses un tēmas perspektīva jautājumā par valodu ir amerikāņu pragmatistu ( Dreifūsa un viņa skolnieku Teilora, Wrathola, Kārmana u. c.) jautājumu noteikta: kā cilvēks saskaras un apietas ar pasauli un kāpēc to nevar aizstāt un atdarināt neviena mašīna, kāpēc cilvēka saprātīgā, situacionāli un metafiziski radošā klātbūtne pasaulē jeb “ klātesamība” nav imitējama ar mākslīga intelekta palīdzību.
- R. Brendoms ( Brandom) iebilst, ka pragmatistu “ kārtainā kūka” nav iespējama, jo ar to var izskaidrot tikai kādas triangulatīvas kopienas prelingvistisko intencionalitāti, nevis klātesamību un parocīgumu ( Dasein, Zuhandenheit): Teilors Kārmans ( Carman), H. Drefūsa ( Dreyfus) skolnieks un Kolumbijas universitātes profesors, argumentē par “ socializēšanos” un ar to vēršas pret Lafontas ( Lafont) tēzi, ka “ būt-pasaulē” ( In-der-Welt-sein) ir valodiski strukturēts.
- Hanijs un Mamfords definējuši četrus mācīšanās stilus ( Honey, Mumford, 1992), aprakstot to pārstāvjus kā aktīvistus, reflektētājus, terorētiķus, pragmatistus, kas zināmā mērā sasaucas ar Kolba aprakstītajiem mācīšanās stiliem ( Kolb, 1984) - pielāgojošais stils ( kā aktīvists) - attīstīta darbošanās un jušana, ir intuīcija, var labi strādāt ar cilvēkiem, izplatošais ( kā reflektētājs) - attīstīta jušana un vērošana, patīk strādāt ar cilvēkiem, piesavinošais stils ( kā teorētiķis) - attīstīta vērošana un jušana, strādā viens, domā abstrakti, pārveidojošais stils ( kā pragmatists) - attīstīta darbošanās un domāšana, risina problēmas, veic tehniskus uzdevumus.