pamīšziedu
Lietojuma biežums :
pamīšziedu nelokāms lietvārds, ģenitīvenis; nepiemīt dzimte, nepiemīt
Tāds, kam ziedi aug pamīšus.
Stabili vārdu savienojumiPamīšziedu daudzlape.
Stabili vārdu savienojumi
Pamīšziedu daudzlape taksons — daudzlapju suga ("Myriophillum alterniflorum"), Latvijā reti sastopama, aizsargājama, ūdenī iegrimis un substrātā ar piesaknēm nostiprinājies daudzgadīgs lakstaugs, 100-150 cm garš, ziedi nelielās vārpās.
Avoti: LD
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- 4.12. Ezeri ar pamīšziedu daudzlapes Myriophyllum alterniflorum audzēm
- Aizsargājamas sugas ir Dortmaņa lobēlija ( " Lobelia dortmanna"), gludsporu ezerene ( " Isoёtes lacustris L."), vienzieda krastene ( " Littorella uniflora"), pamīšziedu daudzlape ( " Myriophyllum alterniflorum"), lokanā nitella ( " Nitella flexilis"), šaurlapu ežgalvīte ( " Sparganium angustifolium"), kā arī Latvijas Sarkanās grāmatas suga — sīkā lēpe ( " Nuphar pumila").
- 6.39. Daudzlape, pamīšziedu / Myriophyllum alterniflorum DC.
- 4.8. Ezeri ar pamīšziedu daudzlapes Myriophyllum alterniflorum audzēm
- 10. Dabas lieguma zona izveidota, lai saglabātu Pinku ezera īpaši aizsargājamos biotopus - mīkstūdens ezeru ar ezereņu ( Isoetes), lobēliju ( Lobelia) un krasteņu ( Littorella) audzēm, ezeru ar pamīšziedu daudzlapes ( Myriophyllum alterniflorum) audzēm, ezeru ar piekrastē dominējošu minerālgrunti un boreālos mežus, kas ir īpaši aizsargājamās putnu sugas - melnā stārķa ( Ciconia nigra) - barošanās vieta, kā arī citu īpaši aizsargājamo dzīvnieku sugu dzīvotnes.