Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Ko nozīmē vārdi “ nacionālsapulce” un “ brīvība”?
- Viens no svarīgākajiem un tuvākajiem šādu pagaidu institūciju mērķiem ir " īstu tautas pilnvaroto orgānu radīšana tautas vēlētas nacionālsapulces vai satversmes sapulces veidā, kam tad nākas galīgi izlemt jautājumu par tautas turpmāko politisko statusu, vai arī nodot šo jautājumu tautas pašas nobalsošanai" ( Dišlers K. Tautu pašnoteikšanās principa tiesiskais saturs, 129. lpp.).
- 26. augusta d. 1792. g. deputāts Gvadē kā ārkārtējas komitejas referents lika priekšā tautas vietnieku jeb nacionālsapulcei Parīzē šādu priekšlikumu, kurš tika vienbalsīgi pieņemts:
- Viņa pēdīgi ir tanī pārliecībā, ka šinī acumirklī, kur nacionālsapulce ir aicināta Francijas likteni nolemt un varbūt visa cilvēku dzimuma likteni sagatavot, brīvai tautai labi piederas pievilkt visus gara spēkus un tiem vīriem, kuri caur saviem rakstiem, caur savām jūtām un caur savu drošsirdību ir rādījuši, ka ir cienīgi, dot tiesību līdzi darboties pie šī lielā prāta darba.
- Viens no svarīgākajiem un tuvākajiem šādu pagaidu institūciju mērķiem ir " īstu tautas pilnvaroto orgānu radīšana tautas vēlētas nacionālsapulces vai satversmes sapulces veidā, kam tad nākas galīgi izlemt jautājumu par tautas turpmāko politisko statusu, vai arī nodot šo jautājumu tautas pašas nobalsošanai" ( Dišlers K. Tautu pašnoteikšanās principa tiesiskais saturs, 129. lpp. ) .