mitēt3
mitēt apvidvārds
Pārmainīt, pārgrozīt.
Avoti: ME
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Tā J. Endzelīns saista latviešu vārdu mitrs ar darbības vārdiem mitēt 'pārstāt', mist 'pārstāt, pārtraukt', atmist 'samirkt, palikt mitram', kā ari ar īpašības vārdu mikls.
- E. Frenkels uzskata, ka liet. mitriis un latv. mitrs ir saknes *mēi-, *mōi-, *miatvasinājumi un saista tos ar latviešu mitēt, mist, poļu mitrega 'ilgstošs, nogurdinošs darbs, sīkumainība, laika tērēšana, gauss cilvēks', mitrežyč sie 'ļoti pūlēties, mocīties', kā arī ar liet. miklas, - ūs un latv. mikls.
- un saistot tos ari ar latv. mikāt 'mīcīt ( mīklu), ( mīļi) ņurcīt, sist ar dūrēm, lieliem kumosiem ēst kaut ko mīkstu, skriet", latv. mitēt, mist 'pārtraukt darīt", poļu mitrega 'ilgstošs, nogurdinošs darbs, sīkumainība, laika tērēšana, gauss cilvēks', mitrqžyč siq 'ļoti pūlēties, mocīties' u. c. Frenkels uzskata, ka " liet. miklas, - its, mitrus, latv. mikls senākā nozīme ir " mīcīts, saspiests, dresēts [vingrināts]', no kuras ir attīstījušās nozīmes 'lokans, lunkans, veikls' un 'stingrs' [kļuvis stingrs vingrināšanas rezultātā].'
- Viltīgs skripts varētu mitēt sistēmas ziņojumu un pieprasīt ievadīt svarīgu paroli
- 6. Un ja tur būs miera bērns, jūsu miers mitēs pār viņu; bet ja nē, tad tas atgriezīsies jūsos.