Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Pagaidām kultūra nekas cits kā tāds protests nav bijis, kas liek domāt, ka mikrosublimācija tiešām pastāv.
- Bet iespējams, ka no dažām fāzēm sublimācijas ceļā nevar pārtapt, kas, pieļaujot mikrosublimāciju pastāvēšanu, atkal ir maz ticams.
- 1) Resentimentālais protests var sliekties un pārtapt darbībā, 2) resentimentālais protests var sliekties un pārtapt rakstura īpašībās, 3) bet, pieņemot, ka pastāv mikrosublimācijas, tas var arī palikt resentimentālais protests.
- Jāatzīst, ka mikrosublimācijas ir tikai teorētiski pieņemtas, tāpēc par tām neizteikšos, bet izteikšos par kādu makrosublimācijas iespēju: ja zināms, ka sublimēties var uz regresīvo pusi, kāpēc gan ne uz progresējošo pusi, teiksim, no apātisma uz pieklājību?
- Nedaudz par sublimāciju: tai vajadzētu pievērst lielu nozīmi, jo jebkura pārtapšana var būt sublimatīva un izlaistās starpfāzes būt neapzinātas vai neapzināmas, tādējādi, piem., starp resentimentu un pieklājību varētu būt kādas starpfāzes, teiksim, takta sajūta, skaudība, iecietība, u.c. Tādējādi izveidojas divu veidu sublimācijas: makrosublimācija - pārtapšana, kur izlaistās gradācijas ir apzinātas vai apzināmas un mikrosublimācija, kur tās ir neapzinātas vai neapzināmas.