Vasaras versija 2025
410 995 šķirkļi
maskulinizācija
maskulinizācija sieviešu dzimtes 4. deklinācijas lietvārds; parasti formā: vienskaitlisLocīšana
Lietojuma biežums :
 Vsk.Dsk.
Nom.maskulinizācijamaskulinizācijas
Ģen.maskulinizācijasmaskulinizāciju
Dat.maskulinizācijaimaskulinizācijām
Akuz.maskulinizācijumaskulinizācijas
Lok.maskulinizācijāmaskulinizācijās
1.Vīriešu sekundāro dzimumpazīmju (piemēram, ūsu, bārdas, zemas balss) veidošanās sievietēm.
2.Sieviešu pielīdzināšanās vīriešiem (piemēram, uzvedībā).
Avoti: LLVV
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
  • Dihorioniskajiem dvīņiem potenciāli ir atšķirīga hormonālā vide, jo tie saņem mātes asinis no atsevišķas placentas un tas varētu izraisīt atšķirīgu smadzeņu maskulinizācijas līmeni.
  • Eiropā un zināmā mērā arī Amerikas Savienotajās Valstīs līdz ar folkloristikas nozares profesionalizēšanos ( ap 1910. gadu) notika tās maskulinizācija, kas disciplīnā iesaistītajām sievietēm atstāja subordinētu darbinieču lomu.
  • Jau sen manīts, ka alus lietošana veicina vīriešu feminizāciju un sieviešu maskulinizāciju, proti, vīriešiem izpaužas dažas sieviešu iezīmes un attīstās impotence, bet sievietes top vīrišķīgākas – balss un raksturs kļūst rupjāki, uz sejas parādās apmatojums.
  • Tā paaugstināta vīrišķo dzimumhormonu līmeņa iespaidā, sievietēm notiek maskulinizācija ( virilizācija): ķermenis neiegūst sievietēm raksturīgās proporcijas, muskuļu masa var dominēt pār tauku masu, krūts dziedzeri paliek mazattīstīti, uz ķermeņa palielinās apspalvojums vietās, kur sievietēm tas nav raksturīgs, var izpausties klitoromegālija, balss tembrs kļūst zemāks.
  • Agrīnās fiksācijas hipotēze ietver pētījumus par pirmsdzemdību attīstību un vides faktoriem, kas kontrolē smadzeņu maskulinizāciju.