līdzīgi
līdzīgi apstākļa vārds
Lietojuma biežums :
1.Aptuveni tādā veidā, kā (kas) cits.
PiemēriAbi izskatījās pietiekami jauni, līdzīgi ģērbušies: pelēkās žaketēs, tumšās biksēs.
- Abi izskatījās pietiekami jauni, līdzīgi ģērbušies: pelēkās žaketēs, tumšās biksēs.
- No atslēgvārda atiet zari, kuri sazarojas līdzīgi koka zariem, — pamatzars, zars, atzars.
- Es skatījos, kā tas pazūd debesīs līdzīgi maziņai gaišai zvaigznītei, un raudāju...
- Līdzīgi kā čigāniete ar suģestējošu skatienu un pļāpāšanu sajauc galvu garāmgājējai un atbrīvo to no zelta rotaslietām...
1.1.saikļa nozīmē; konstrukcijā: vārdu savienojums "līdzīgi kā" Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz salīdzinājumu attieksmi un to, ka abās teikuma daļās raksturotā situācija, darbība vai stāvoklis noteiktā aspektā norit aptuveni tādā pašā veidā.
PiemēriPatiesībā, līdzīgi kā dzejas medijs ir grāmata, vizuālā valoda, iespējams, ir daļa no izteiksmes līdzekļu kopuma poētiskā vēstījuma atklāšanai.
- Patiesībā, līdzīgi kā dzejas medijs ir grāmata, vizuālā valoda, iespējams, ir daļa no izteiksmes līdzekļu kopuma poētiskā vēstījuma atklāšanai.
- Hopss bija pārliecināts, ka kuratoram ir nepieciešamas pilnīgas zināšanas par mākslinieka darbiem, līdzīgi kā diriģentam labi jāpārzina viss komponista veikums, lai varētu diriģēt kādu konkrētu simfoniju.
- Es vēlos lasīt stāstu un just, kā vārdi plūst un aizrauj mani, līdzīgi kā upe rauj smiltis un dators rauj pusaudžus.
- Tad smalkā sejiņa piepeši kļūst par desmit gadiem vecāka – acis seko Andra rokas kustībām, līdzīgi kā izsalkuša suņa skatiens seko košļājošai cilvēka mutei.
1.2.saikļa nozīmē; konstrukcijā: salīdzinājuma konstrukcija; kopā ar: "kā" Saista teikuma locekļus, norādot, ka to darbība, norise, stāvoklis izpaužas aptuveni tādā pašā veidā.
PiemēriStila izjūta, šī brīnišķā spēja virtuozi improvizēt, arī, kā tautā mēdzam teikt, laba gaume, līdzīgi kā skaista balss vai izcila muzikālā dzirde, ir dabas dāvāta.
- Stila izjūta, šī brīnišķā spēja virtuozi improvizēt, arī, kā tautā mēdzam teikt, laba gaume, līdzīgi kā skaista balss vai izcila muzikālā dzirde, ir dabas dāvāta.
- Arī es, līdzīgi kā Kafka, redzu tikai pasaules deformēto būtību.
- Dzeja līdzīgi kā elektrība rodas no tā, kas pastāvīgi ir ap mums, taču neesot pati par sevi nedz elektrība, nedz dzeja.
- Teātris, kas, līdzīgi kā literatūra, vēl nesen pēc brīvākas domas un nacionālo vērtību klātbūtnes izslāpušajai sabiedrībai bija kalpojis par tādu kā elpošanai nepieciešamā skābekļa barokamerām, jaunajos apstākļos devalvējās par tēriņiem, bez kuriem var iztikt.
- Mīlestībai, līdzīgi kā pāva astei, ir vajadzīgs nesējs.
2.Vienādi (pēc lieluma, vērtības).
PiemēriKā būdu, tā dārzu un kūti, un dobes — visu taču atstāju jums abiem līdzīgi uz pusēm.
- Kā būdu, tā dārzu un kūti, un dobes — visu taču atstāju jums abiem līdzīgi uz pusēm.
- Pārtiku viņi sadalīja līdzīgi divās mugursomās, bet melni žāvēto cūkas muguru tomēr paņēma Pāvils.
Avoti: T
Korpusa piemēri:šeit