Pavasara versija 2024
400 923 šķirkļi
kuriene
Lietojuma biežums :
kuriene sieviešu dzimtes 5. deklinācijas lietvārds; parasti konstrukcijā: vārdu savienojums "no kurienes" vai vārdu savienojums "uz kurieni", vai vārdu savienojums "līdz kurienei"; tikai formā: vienskaitlis
Locīšana
1.apstākļa vārda nozīmē; konstrukcijā: jautājuma teikums Norāda uz nezināmu, nenoteiktu, arī vēl neminētu vietu, kurā sākas vai beidzas kāda virzība un par kuru izteikts jautājums.
1.1.lieto: pareti Norāda uz nezināmu, nenoteiktu, arī vēl neminētu virzības veidu, kas parasti saistīts ar kādu vietas nojēgumu un par ko izteikts jautājums.
1.2.Savienojumā “no kurienes”: norāda uz nezināmu, nenoteiktu, arī vēl neminētu virzības cēloni, iemeslu, kas parasti saistīts ar kādu vietas nojēgumu un par ko izteikts jautājums.
2.apstākļa vārda nozīmē; kopā ar: "kaut" Norāda uz nezināmu, nenoteiktu, arī vēl neminētu vietu, kur sākas vai beidzas kāda virzība.
3.apstākļa vārda nozīmē; kopā ar: darbības vārds, īstenības izteiksme un divdabis, daļēji lokāmais divdabis (-dams, -dama, -damies, -damās), un partikula "lai" vai kopā ar: darbības vārds, pavēles izteiksme un divdabis, daļēji lokāmais divdabis (-dams, -dama, -damies, -damās), un partikula "lai" Norāda uz virzības sākuma vai beigu vietas pieļāvumu.
3.1.parasti kopā ar: darbības vārds, nenoteiksme; lieto: pareti Norāda uz vietu, kur sākas vai beidzas kāda virzība.
4.saikļa nozīmē Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz subjekta attieksmi starp tiem; saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu, un vienlaikus norāda uz subjekta attieksmi starp tiem.
5.saikļa nozīmē Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz atributīvo attieksmi starp tiem.
5.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu, un vienlaikus norāda uz atributīvo attieksmi starp tiem.
6.saikļa nozīmē Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, norādot uz objekta attieksmi starp tiem.
6.1.Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas konkretizē šajā teikuma komponentā minēto vietniekvārdu, un vienlaikus norāda uz objekta attieksmi starp tiem.
7.saikļa nozīmē Saista salikta teikuma komponentu ar palīgteikumu, kas parasti konkretizē šajā teikuma komponentā minēto apstākļa vārdu, un vienlaikus norāda uz vietas attieksmi starp tiem.
Stabili vārdu savienojumiDiezin no kurienes; diez no kurienes; nezin no kurienes; nez no kurienes.
Avoti: LLVV
Korpusa piemēri