jaunpagānisms
Lietojuma biežums :
jaunpagānisms
Apzīmējums kustībām, kuru piekritēji cenšas atjaunot savu tutu senās reliģijas, piemēram, Latvijas dievturiem un Lielbritānijas jaunajiem druīdiem.
Avoti: MkV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Tātad, ne no protestantiem-harizmātiem var gaidīt pretdarbību jaunpagānismam.
- Novadniek, pa lielam tavs " latviskums" ir izzīsts no pirksta, jo tā jaunpagānisma rekonstrukcija, ko daži gribētu pasludināt par īstenlatvisko, vnk neiztur objektīvu senču lietu pētniecību.
- Ja okultisma piekritējiem izdosies ieinteresēt kādu no protestantu sapulču apmeklētājiem, tad arī šajā gadījumā, kā rāda pieredze, pilnīgi ir iespējams, ka cilvēks neaizķersies uz visiem laikiem jaunpagānisma purvā; iespējams viņš tikai uzsāk savu kārtējo aplinkus ceļu uz pareizticību.
- Tas ir jaunpagānisma izdevums, kurš grib lielā mērā balstīties uz kaut kādām latviešu ticībām, ticības lietām, mēģina izurbināt ārā no visādiem māņiem, pesteļiem, maģijām un sniedz visādu informāciju, sevišķi par Austrumu supergudrajiem un viņu paņēmieniem, kā meditēt un kā piekopt visas šīs pagāniskās lietas.
- Darbs notika 16 diskusiju grupās, kas bija šādiem jautājumiem: 1. Ticība, kas dod Baznīcai dzīvību; 2. Baznīca - tās raksturs un darbošanās; 3. Nepabeigtais evaņģelizācijas uzdevums; 4. Baznīcas vieta evaņģelizācijas darbībā; 5. Baznīcas liecība attiecībā pret nekristīgajam reliģijām, jaunpagānismu un tautu kultūras jautājumiem; 6. Baznīcas liecība: metodes un darbošanās praktiskie jautājumi; 7. Baznīcas iekšējā dzīve; 8. Baznīcas vietējie darbinieki, ordinētie un neordinētie; 9. Kristīgā izglītība, ārstnieciskais darbs, sociālais darbs; 10. Nākotnes misionāra vieta misijas darbā un tā sagatavošanā; 11. Kristīgie raksti; 12. Baznīcas saimnieciskie pamati; 13. Baznīcas sociālās un saimnieciskās iekārtas maiņa; 14. Baznīca un starptautiskā iekārta; 15. baznīca un valsts; 16. Sadarbība un vienība.