ismi
Lietojuma biežums :
ismi sarunvaloda
Nicinošs apzīmējums modernajiem filozofijas un mākslas veidiem.
Avoti: MkV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- ( ..) jaunie “ ismi” – ekspresionisms, tairovisms – nepavisam nav proletāriskā teātra veids.
- Šie “ ismi” izpauž drīzāk vecās noejošās pasaules apreibināšanos, vai nu tā būtu jūtu kairināšana, vai smadzeņu akrobātika.
- Arī Kanovana uzsver: “ Šī jēdziena forma norāda uz tā saistību ar tādām ideoloģiskām kustībām kā sociālisms, liberālisms vai nacionālisms, taču, lai gan šie citi “ ismi” ietver vairākus novirzienus, katru no tiem raksturo viendabīgs ideju kopums, ko devusi šo ideoloģiju vēsturiskā izcelsme, sekotāju vēlme sevi identificēt ar šīm kustībām, principi, politikas un tā tālāk.
- Vairāki nozīmīgi aspekti I. Šķipsnas prozai veltītajos rakstos vispār netiek skarti ( žanriskās īpatnības, detalizācija, sižetu izvērsuma paņēmieni, vēstījums), bez tam dažos no tiem izskan pretējas versijas gan par viņas daiļradi kopumā, gan par atsevišķiem darbiem, piemēram, B. Dombrovska atzīst, ka rakstnieces prozā " vērojama reālisma un sirreālisma elementu pilnīga sapludināšana, jo I. Šķipsna pati uzskata, ka dzīvē stingras robežas starp vienu un otru nemaz nepastāv" ( 38,117), savukārt I. Avena, izskatot " cilvēku un tēmu" risinājumu romānā " Neapsolītās zemes", konstatē: " varētu runāt par simbolismu, eksistenciālismu un panteismu, bet jādomā, ka I. Šķipsnai šādi " ismi" nav svarīgi".
- Zīmīgi ir tas, ka paši rastas noraida apzīmējumu „ rastafariānisms”, jo „ ismi” [mormonisms, jūdaisms, kapitālisms, u. tml.], viņuprāt, ir raksturīgi naudas sabiedrībai - „ Babilonijai”, kuras daļa viņi nevēlas būt.