Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Fenomenogrāfiju pamato interpretīvisma pētnieciskā paradigma, tāpēc pētījumi visbiežāk ir kvalitatīvi, bet ne kvantitatīvi orientēti ( Ireland et al., 2009).
- Pētījuma metodoloģiskais dizains: 1) interpretīvisms kā pētnieciskā paradigma – pētījums, kas veikts šajā paradigmā, pēta cilvēku subjektīvo izpratni, pieredzi, interpretācijas un konstruētās nozīmes ( meanings) par pētāmo parādību ( Creswell, 2009); 2) kvalitatīvais pētījums, lai atklātu nozīmes, kuras cilvēki piešķir sociālām parādībām jeb fenomeniem sociālā realitātē ( Creswell, 2009); 3) fenomenogrāfijas pieeja – empīriska pētniecības pieeja pedagoģijā, kuras mērķis ir identificēt, aprakstīt, kategorizēt un klasificēt kvalitatīvi dažādos veidus, kādos cilvēki konceptualizē apkārtējās pasaules fenomenus ( Marton, 1986).
- Metodoloģiski, tā principi visbiežāk kontrastē tām pieejām, kas uzsvaru liek uz " mikro" līmeni, piemēram, interpretīvisms vai simboliskais interakcionisms.
- Pieņemot, ka cilvēku sociālo dzīvi var saprast tikai no tās “ iekšienes”, interpretīvisms fokusējas uz cilvēku subjektīvo pieredzi par dažādiem sociāliem fenomeniem un šīs pieredzes padziļinātu izpēti.