inocybe
Lietojuma biežums :
inocybe vārds svešvalodā; latīņu
Šķiedrgalvītes.
Stabili vārdu savienojumiInocybe cookei. Inocybe fastigiata.
Stabili vārdu savienojumi
Inocybe cookei — Kuka šķiedrgalvīte.Inocybe fastigiata — smailā šķiedrgalvīte.Inocybe geophylla — zemes šķiedrgalvīte.Inocybe lacera — sķeltā šķiedrgalvīte.Inocybe patouillardii — Patujāra šķiedrgalvīte.
Avoti: LD
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Latvijā ir sastopamas vairākas kailgalvju ( " Psilocybe"), šķiedrgalvīšu ( " Inocybe") un svārsteņu ( " Panaeolus") sugu sēnes, no kurām lielākā daļa nesatur psilocibīnu.
- Šīs psihotropās vielas ir aptuveni 190 uz pasaules sastopamo sēņu sastāvā, kas pārstāv tīrumeņu ( " Agrocybe"), samtmicīšu ( " Conocybe"), " Copelandia", ķivereņu ( " Galerina"), geronēmu ( " Gerronema"), liesmeņu ( " Gymnopilus"), sērsēņu ( " Hypholoma"), šķiedrgalvīšu ( " Inocybe"), sēntiņu ( " Mycena"), svārsteņu ( " Panaeolus"), jumteņu ( " Pluteus") un kailgalvju ( " Psilocybe") ģintis.
- Patujāra šķiedrgalvīte ( " Inocybe erubescens") ir nāvīgi indīga sēne, kurā ir 20 reizes vairāk muskarīna nekā sarkanajā mušmirē.
- Līdzīga šai sēnei ir retā, bet stipri indīgā Patuijāra šķiedrgalvīte ( " Inocybe patouillardii" jeb " Inocybe erubescens") , kura jaunībā ir tais pašās krāsās, bet tās kātiņš ir bez gredzena un šķiedraini svītrots, lapiņas jaunām sēnēm tumšākas un mīkstums griezumu vietās sārtojas.
- Vimba Kuka šķiedrgalvīte Inocybe cookei Uzklikšķini , lai redzētu nesamazinātu attēlu