Pavasara versija 2021
328 944 vārdi
48 692 frāzes
informācija
informācija sieviešu dzimtes 4. deklinācijas lietvārds
1.Ziņas, dati, zināšanu kopums.
Informācijas aģentūraiestāde, kas izplata jaunumus laikrakstiem, radio un TV.
Informācijas apstrādezinātnes nozare par datu apstrādi, informācijas meklēšanu un problēmu risināšanu ar datora u. c. palīdzību.
Informācijas tehnoloģijatehnoloģija, kas nepieciešama tekstu, attēlu un skaņu apkopošanai, ierakstīšanai, apstrādei un izvadīšanai viegli uztveramā veidā; parasti domāta datu apstrāde.
2.Neliela apjoma publicistisks raksts ar aktuālu izziņas materiālu; attiecīgais publicistikas žanrs.
3.joma: medicīna Neirohumorālie impulsi, kas nāk no vienas (celulāras vai molekulāras) sistēmas un ierosina regulējošu atbildes reakciju citā, korelatīvi saistītā celulārā vai molekulārā sistēmā.
Stabili vārdu savienojumi:
Informācija par tiesību pārvaldījumuautortiesību vai blakustiesību subjekta, kā arī datu bāzes veidotāja sniegta informācija, kas identificē autortiesību vai blakustiesību subjektu, kā arī datu bāzes veidotāju un objektu, informācija par autortiesību vai blakustiesību objekta, kā arī datu bāzes izmantošanas noteikumiem, kā arī jebkuri skaitļi vai kodi, kas ietver šādu informāciju.
Informācijas sabiedrībacilvēces ilgtspējīgas attīstības pakāpe, kuru veicina pieaugošā zināšanu pārvaldība un kurā sabiedrība veidojas un attīstās kā augsti izglītotu indivīdu kopienu, kā arī uz zināšanām balstīta ekonomika sekmē visas sabiedrības un ikviena indivīda dzīves līmeņa paaugstināšanos.
Informācijas tehnoloģijaszināšanu, metožu, paņēmienu un tehniskā aprīkojuma kopums, kas nodrošina informācijas, iegūšanu, izplatīšanu un glabāšanu.
Informācijas teorijamatemātikas nozare, kas pētī informācijas glabāšanas, pārveidošanas un pārraides procesus.
Informācijas valodaspecializēta mākslīga valoda, ko izmanto nepārprotamam informācijas pierakstam zinātnē, ekonomikā, tehnikā, lai nodrošinātu precizitāti un pilnīgumu informācijas pārraides, glabāšanas, apstrādes un izmantošanas procesos dažādās informācijas sistēmās.
Avoti: LLVV, BjT, AtL
Korpusa piemēri: