Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Ciānhidrīna sintēzes ceļā vīnogskābi var iegūt no glioksāla:
- Vēl sastopami tādi savienojumi kā skudrskābe, etiķskābe, metanols, formaldehīds, hidroksiacetaldehīds, glioksāls, furāns, furfurols un mazākā koncentrācijā arī taukskābes ( no ekstraktvielām) [3].
- Turklāt bez ASF tiešā uzbrukuma, proteīni var būt oksidatīvi modificēti ar LPO produktiem vai ogļhidrātiem un aldehīdiem kā glioksāls un metilglioksāls, veidojot dziļās glikēšanas galaproduktus [Münch et al., 1997].
- Intracelulārās hiperglikēmijas ietekmē mikrovaskulārajās endotēlija šūnās tīklenē un nierēs palielinās reaktīvo karbonilsavienojumu metilglioksāla ( MGO) un glioksāla koncentrācija, kas proteīnos veido kovolentus aduktus ar konkrētiem lizīna un arginīna atlikumiem, traucējot to funkcijām.
- Augstefektīvā šķidruma hromatogrāfija ( HPLC) ir vispiemērotākā polāru un augstmolekulāru savienojumu noteikšanai [78], bet tā spēj noteikt mazāk atsevišķu savienojumu nekā GC, to starpā celobiozānu, levoglikozānu, glioksālu, hidroksiacetaldehīdu, formaldehīdu, skudrskābi, etiķskābi, hidroksipropanonu [85].