fosfonijs
Lietojuma biežums :
fosfonijs novecojis
PH4 grupa, kas nepastāv brīvā dabā, bet atkārtojas savienojumos.
Avoti: KV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Vitiga reakcijās mēs izmantojām iepriekš iegūto fosfonija sāli 24, un reakcijās ar aldehīdiem 55a,b, d-f tika iegūti E-alkēni 56a,b, d-f.
- Vitiga reakcijai nepieciešamo fosfonija ilīdu izveidojām no trifenilfosfonija bromīda 24, izmantojot tBuOK, un tā tālākās reakcijās ar aldehīdiem 25a- i ieguvām E-olefīnus 26a- i.
- Vispirms komerciāli pieejamo cikloheksanona etilesteri 22 ar amonija acetātu pārvērtām par vinilamīnu 23, kura aminogrupu acilējām ar 2-bromacetil bromīdu, un tad iegūto bromoacetamīda intermediātu pārvērtām par Vitiga reakcijā izmantojamo fosfonija sāli 24.
- Izvēlēto mērķsavienojumu 51 retrosintētiskā analīze ( 3.2. att.) parāda, ka 3-fenilpropiolaldehīdus 51a ar dažādiem aizvietotājiem R varētu iegūt, izmantojot piemērotu arilhalogenīdu 51b Sonogaširas reakciju ar propargilspirtu, savukārt E-alkēnu iegūšanai varētu izmantot iepriekš atstrādāto aldehīdu 51a Vitiga reakciju ar fosfonija sāli 24.
- Daži fosfonija sāļi ir termiski stabili pat līdz 400 C. Četraizvietotajos amonija JŠ ar vienādu anjonu termiskā stabilitāte samazinās, ja pagarinās alkilķēde aizvietotājā, un tie sakārtojas sekojošā rindā: [Me4N]+ > [ Et4N]+ > [Pr4N]+ > [Bu4N]+.